Vložky do hrncov vám uľahčia prácu v kuchyni, umožňujú pohodlne variť rôzne ingrediencie a pokrmy v jednom univerzálnom hrnci. Na stránkach Gastromania.sk nájdete rôzne vložky do hrncov na varenie cestovín, knedlí, ryže alebo zemiakov, na varenie v pare alebo vo vodnom kúpeli. Vyberáme osvedčené riešenia od uznávaných výrobcov a vďaka rozmanitosti produktov budete môcť rýchlo a efektívne prispôsobiť príslušenstvo vašej kuchyni a vašim kuchárskym preferenciám. Radi vám poradíme - neváhajte nás kontaktovať!

Čítať viac >

Vložky do hrncov na prípravu rôznych pokrmov

Varné vložky do hrnca sú rôznorodou skupinou výrobkov, určite sa budú hodiť v každej profesionálnej (aj domácej) kuchyni:

  • Vložky na varenie zemiakov. Zabraňujú prichyteniu a pripáleniu zemiakov na dne hrnca a uľahčujú ich scedenie. Vložka sa obvykle skladá z perforovaného dna na nožičkách a pohodlných dlhých držadiel. Ide o skutočnú nevyhnutnosť, najmä v tzv. kuchyniach hromadného stravovania: firemných, školských alebo hotelových kuchyniach. Varné vložky do hrnca v našej ponuke sú prevažne výrobky nemeckej značky Contacto, vyrobené z nerezovej ocele 18/10. Líšia sa parametre (priemer vložky, perforácia atď.): môžete ich ľahko prispôsobiť modelom hrncov, ktoré používate.
  • Vložky na varenie cestovín. V najobľúbenejšom variante majú tvar štvrťkruhu, takže sa do jedného hrnca zmestia štyri vložky naraz. To znamená, že môžete variť štyri porcie cestovín naraz, vrátane rôznych druhov cestovín na rôzne pokrmy. Tým ušetríte veľa času a urýchliš výdaj pokrmov. Rôzna doba varenia cestovín nie je problém, pretože každú časť vložky vyberiete zvlášť. Varné vložky do hrnca majú dlhé praktické rukoväte a háčiky, pomocou ktorých ich môžete zavesiť na okraj hrnca a cestoviny tak nechať pohodlne odkvapkať. V ponuke máme nerezové vložky od značiek Stalgast, Tom-Gast a Contacto.
  • Vložky na varenie ryže, knedlí, cestovín a ďalších pokrmov. Jedná sa o úplne univerzálne vložky na varenie rôznych potravín vo vode, od cestovín a ryže až po všetky múčne výrobky. Vysoko kvalitná nerezová oceľ 18/10, perforované dno a steny, zosilnené rukoväte alebo leštený okraj sú hlavnými znakmi výrobkov nemeckej značky Contacto, ktoré našim zákazníkom odporúčame najčastejšie - vďaka ich všestrannosti, praktickosti a odolnosti.
  • Parné vložky. Varenie v pare je nevyhnutnou súčasťou každej zdravej kuchyne. Na jeho zavedenie však nemusíte hneď investovať do parného hrnca, postačí oceľová alebo hliníková vložka či bambusový košík (najmä pre ázijské pokrmy, ale nielen pre ne). Odporúčame najmä vložky značky Contacto vyrobené z nerezovej ocele: plytšie a rozšíriteľné (prispôsobujúce sa priemeru gastro hrnce) alebo štandardné hlboké koše. Ľahko sa udržujú v čistote av kuchyni budú úspešne slúžiť mnoho rokov.

Bambusová vložka do parného hrnca

Na prípravu jedál v pare bez použitia parného hrnca môžete použiť tradičné oceľové varné vložky do hrnca, alebo bambusové koše. Tie sú dobre známe z ázijskej kuchyne. Sú vhodné na prípravu zeleniny, rýb a morských plodov. Bambus má tú výhodu, že dobre absorbuje vlhkosť, takže varené suroviny nie sú kašovité alebo mokré od pary kondenzujúce na stenách hrnca. Z materiálu sa pri pôsobení vysokých teplôt neuvoľňujú škodlivé látky, koše sú ľahké, skladné a pohodlné na používanie.

Vložky do hrncov na varenie vo vodnom kúpeli

Sortiment obchodu sme doplnili o misy a vložky do hrncov na varenie vo vodnom kúpeli, ideálne sa hodia na prípravu dezertov, omáčok a krémov. Štvorcové a obdĺžnikové vložky rôznych objemov je možné zakúpiť ako sadu a vďaka stohovaniu šetria miesto pri skladovaní. Predávame tiež veľké valcové vložky a malé misky s uchami - inými slovami výrobkami ako pre firemnú či hotelovú kuchyňu, tak pre malé bistro alebo domácu kuchyňu. Väčšina výrobkov je vyrobená z vysoko kvalitnej satinovanej alebo leštenej nerezovej ocele - spĺňajú požiadavky každej profesionálnej kuchyne, vyznačujú sa odolnosťou a ľahko sa čistia.

Odporúčame Vám tiež pozrieť si náš ďalší sortiment. Okrem iného ponúkame cateringové hrnce, riad, stroje alebo náčinie, takže si môžete vybaviť prakticky celú kuchyňu na jednom mieste a to efektívne, pohodlne a úsporne.