Ponúkame široký sortiment rajníc na profesionálne použitie v gastronomických zariadeniach, hoteloch, baroch a všetkých typoch prevádzok. Naše výrobky pochádzajú od známych a uznávaných výrobcov v odbore, ako sú Stalgast, De Buyer, APS, Contacto, Hendi, Tom-Gast, Cosy & Trendy, Ballarini alebo Chef de Cuisine. Najvyššia kvalita materiálov použitých pri výrobe a použití moderných technológií spracovania umožňujú získať riad, ktorý je odolný proti opotrebovaniu a zároveň si zachováva estetický vzhľad a dokonale rozvádza teplo. Kuchynské rajnice gastro dostupné v našom obchode majú dokonale tvarovaný dizajn a pohodlné ergonomické rukoväte (napr. dlhá rukoväť uľahčuje manévrovanie s hrncom pri varení). Väčšina rajníc s rôznymi objemami a vlastnosťami je k dispozícii skladom.

Máme riešenie pre každú kuchyňu - neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.

Čítať viac >

Kuchynské rajnice – typy

Rajnice gastro sa vyrábajú v mnohých tvaroch, veľkostiach, z rôznych materiálov a majú rôzne funkcie pre rôzne typy varenia.

 • Rajnice Saute pan - rajnica s plochým dnom a vysokými stenami, ktoré uľahčujú vyprážanie potravín a varenie na vysokom ohni. Ideálne na vyprážanie, dusenie a prípravu omáčok a dusených pokrmov, ktoré musia dlho stáť na sporáku.
 • Rajnice na vyprážanie (deep frying pan) – kuchynské rajnice s hlbokými stenami a plochým dnom, určené predovšetkým na vyprážanie potravín, ako sú hranolky, nugety alebo kúsky mäsa.
 • Rajnice na varenie na pare (steamer pan) - rajnice s perforovanou vložkou alebo stojanom na varenie potravín v pare. Ideálne na prípravu zdravých pokrmov, ktoré si zachovávajú nutričné hodnoty a prirodzenú chuť surovín.
 • Ryžovar (rice cooker) - hrnce s pokrievkou a vstavaným teplomerom pre dokonalú prípravu ryže bez nutnosti neustáleho stráženia a miešania.
 • Multifunkčná rajnica (multi-cooker) - hrnce, ktoré kombinujú rôzne funkcie varenia, ako je varenie, vyprážanie, dusenie, pečenie alebo varenie v pare. Umožňujú prípravu rôznych pokrmov.
 • Rajnica na dusenie (casserole pan) - hlbokostenné kastróly s pokrievkou, určené predovšetkým na dusenie pokrmov v rúre alebo na sporáku. Ideálne na prípravu dusených, zapekaných a pečených pokrmov.
 • Rajnica na pečenie (roasting pan) - kastróly s plochým dnom a nízkymi stenami, obvykle opatrené ušami, určené predovšetkým na pečenie mäsa, hydiny, zeleniny a ďalších pokrmov v rúre.

Z čoho sú vyrobené kuchynské rajnice z našej ponuky?

 • Nerezová oceľ - výrobky z nerezovej ocele sú v profesionálnych kuchyniach veľmi obľúbené vďaka svojej trvanlivosti, odolnosti proti korózii a ľahkému čisteniu. Nerezová oceľ je tiež hygienická a nereaguje s potravinami, takže jej používanie je bezpečné. Výrobný proces zahŕňa tvarovanie a kovanie plochého plechu z nerezovej ocele do vhodného tvaru a povrchovú úpravu. Kovová rajnica gastro je obľúbeným hrncom v profesionálnych aj domácich kuchyniach.
 • Meď - medené rajnice sú estetické a majú vynikajúce tepelno-vodivé vlastnosti, vďaka ktorým sa jedlo rýchlo a rovnomerne uvarí. Meď je tiež odolná proti korózii a ľahko sa čistí. Výrobný proces medených rajníc zahŕňa tvarovanie a kovanie tenkého medeného plechu do vhodného tvaru a následnú povrchovú úpravu.
 • Uhlíková oceľ so smaltovaným povrchom - smaltované rajnice sú trvanlivé a odolné proti poškriabaniu a korózii. Smaltovaný povrch je hladký, takže sa ľahko čistí aj po prichytení jedla. Na hotové hrnce sa nanáša vrstva tekutého smaltu, ktorá sa potom pri vysokých teplotách zafixuje a vytvrdí. Smalt je neporézny, čo znamená, že chemicky nereaguje s potravinami, čo zaisťuje bezpečnosť pri varení.
 • Liatina - liatinové rajnice výborne udržujú teplo, takže sú ideálne na dusenie a pomalé varenie pokrmov. Liatina je tiež veľmi trvanlivá a odolná proti mechanickému poškodeniu. Výrobný proces liatinových rajníc zahŕňa odlievanie zliatiny železa do tvarovaných foriem, následne povrchovú a potom finálnu úpravu.
 • Keramika - keramika je odolná voči vysokým teplotám, čo umožňuje bezpečné používanie rajnice v rúre. Riad má dobré tepelné vlastnosti, ktoré umožňujú rovnomerné rozloženie tepla počas varenia. Keramické rajnice gastro sa vyrábajú z hliny vypaľovanej pri veľmi vysokých teplotách, čo im prepožičiava jedinečné vlastnosti. Zároveň tento riad krásne vyzerá, takže ho má vo svojej kuchyni rád každý profesionálny kuchár.

Rajnica - cena

Cateringové rajnice pre gastro prevádzky dostupné v našom internetovom obchode sa líšia okrem iného parametre, ako je veľkosť alebo výrobný materiál. Práve tieto faktory určujú cenu výrobkov. Najmenšie rajnice gastro, teda tie, ktoré sú vhodné na servírovanie alebo varenie jedla pre jednu osobu, môžu stáť len niekoľko desiatok korún, zatiaľ čo rajnice s väčším priemerom môžu stáť aj niekoľko sto.

V spoločnosti Gastromania vsádzame na hrnce najvyššej kvality, pretože vieme, že vybavenie profesionálnej kuchyne je skvelou investíciou do rozvoja podnikania.