Pohodlné a vkusné formy na ľad

Je to práve ľad, vďaka ktorému môžete jednoducho a ľahko udržať nízku teplotu podávaného nápoja, alkoholického drinku či miešaného kokteilu. Do pripraveného nápoja sa väčšinou pridáva niekoľko kociek ľadu v tvare kocky z klasickej formy na ľad. Je nutné vedieť, že kocky ľadu by mali byť krásne lesklé, úplne priehľadné a steny dokonale hladké. Vodu, ktorou plníme formu na ľad, je nutné pred tým prefiltrovať. Formy musia byť úplne čisté pre dokonalý výsledok – väčšinu foriem môžete umývať v umývačke riadu pomocou čistiaceho cyklu s horúcou parou.

Čítať viac >

Vzhľad a efekt

Profesionálne formy na ľad umožňujú vytvoriť ľadové kocky v rôznych veľkostiach. Od menších veľkostí, ktoré sa pridávajú po niekoľkých kusoch priamo do nápoja, až po väčšie rozmery, ktoré sa rozpúšťajú omnoho pomalšie. Niekedy stačí vymeniť klasické kocky ľadu za iný tvar a príjemne tak prekvapiť zákazníkov, ktorí si svoj nápoj náležite užijú. Čo tak ľadové kocky v tvare briliantov? Úplne určito tým usporiadaný banket či akákoľvek oslava diskrétne získa nevšedný charakter. Ľadové ochladenie pre nápoje ako napríklad punč alebo limonáda, ktoré sa väčšinou pripravujú do väčších nádob, môžete originálne pripraviť pomocou špeciálnych foriem na väčšie ľadové gule – dokonale okrúhle o priemere cca 5 cm. Veľké ľadové gule o objeme 100 ml môžete tiež jednotlivo pridávať do nápojov, podávaných v primeraných pohároch.

Výber vhodnej formy na ľad

Pri výbere správnej formy na ľad pre časté používanie, je treba hľadať takú, ktorá je vyrobená z prvotriednych materiálov – napríklad silikónu alebo kvalitného plastu, ktorý je bezpečný pre styk a prácu s potravinami, je odolný voči mechanickému poškodeniu a rôznym teplotám. Profesionálne formy na ľad garantujú dlhšiu životnosť a zachovanie rovnakého tvaru po celú dobu používania. Klasický tvar ľadových kociek, či rôzne originálne tvary, úplne určite patria k nezastupiteľnému vybaveniu akéhokoľvek profesionálne zariadeného baru.