Odsávacie zákryty pre veľkokuchyne

V našej ponuke nájdete nerezové digestory navrhované pre profesionálne gastronomické zariadenia. Naše digestory popredných svetových výrobcov obstoja v ťažkej celodennej prevádzke a ich účinnosť Vás príjemne prekvapí. Digestory odvedú z vašej kuchyne spoľahlivo všetky zápachy. Vynikajúce digestory alebo kuchynský odsávače pary pre profesionálne využitie v gastronómií zaručujú jednoduchú údržbu a dosiahnutie maximálnej čistoty prevádzky. V našej ponuke nájdete digestory centrálne, ale aj nástenné digestory v rôznych tvarových aj veľkostných prevedeniach.

V ponuke máme digestory trapézové, digestory šikmé aj digestory obdĺžnikové alebo ak chcete skriňové. Štandardne je v ponuke viac než tisíc rozmerov digestorov. Maximálna dĺžka a šírka je 2900 mm, výška 450 mm, a pri väčšej dĺžke než 2900 mm sú digestory rozdelené na segmenty. Digestory môžu byť vyrobené vo všetkých dostupných variantách kvalitnej nerezovej ocele. V ponuke máme aj nutné príslušenstvo: tukové filtre a osvetlenie, ktoré vám dodáme na požiadanie. Osvetlenie môže byť ľubovolné: používame osvetlení LED, halogenové žiarovky a žiarivky. Vypínače a prepínače montujeme na digestory alebo na stenu. Digestory s tukovými filtrami sú určené nad zariadenia, ktoré generujú akýkoľvek tuk ako panvice, plechy na grilovanie, konvektomaty a pece. Digestoty bez filtrov tuku môžeme nainštalovať napríklad nad umývačku. V digestoroch môžeme vyrobiť pripojovacie hrdlá v akejkoľvek veľkosti. Vývod digestoru môžeme umiestniť na hornej alebo bočnej stene. Odsávače pary alebo digestory môžeme vyrobiť aj so zabudovaným ventilátorom, ale toto riešenie nedoporučujeme. Ventilátor zabudovaný vovnútri digestoru vplyvom zvýšenia vibrácií môže vyvolávať zbytočný hluk v kuchyni. Profesionálny ventilátor by mal byť umiestnený mimo priestory hlavnej kuchyne, a jeho výkon by mala navrhnúť firma špecializujúca sa na vzduchotechniku.

Čítať viac >

Existujú štyri základné typy digestorov:

Odsávače pary, odsávacie zariadenie

– určené iba na odsávanie

Indukčné digestory

– sú viac efektívne, pretože odsávaný vzduch je najprv ochladený čím zmenší svoj objem, tým pádom digestor dokáže odsať viac vzduchu

Rekupiračné (kompenzačné) digestory

– umožňujú recirkuláciu vzduchu v miestnosti teda nahradzujú odsatý vzduch vháňaním do miestnosti vzduchu čerstvého.

Rekupiračné – indukčné digestory

– kombinují vlastnosti predošlých dvoch typov digestorov, ochladzujú a zmenšujú obsah odsávaného vzduchu a zároveň nahradzujú odsatý vzduch novým čerstvým.

Profesionálne nerezové digestory do gastro zariadení

Podmienkam profesionálnej kuchyne sa podriaďuje nielen konštrukcia digestoru, ale aj samotný proces inštalácie, ktorý vyžaduje projektovú dokumentáciu a schválenie príslušnými orgánmi.

Inštalácia digestoru a údržba

Inštaláciu digestoru vykonáva vždy špecializovaný technik, stavebná firma, alebo firma zaoberajúca sa vzduchotechnikou. Základom je vždy projekt a technická dokumentácia, dôležité je vzhľadom na vysokú účinnosť posúdenie podľa bezpečnostných, zdravotných a protipožiarnych noriem. Naše digestory sú prirodzene vyrábané a dodávané tak, aby bolo ich schvaľovanie na úradoch obyčajnou formalitou.

Telo plechového zákrytu digestoru sa podľa varianty inštaluje na stenu pomocou skrutiek a hmoždiniek, alebo je v priestore zavesené na reťaziach zo stropu. Pri nástenných digestoroch presahujúcich veľkosť 1000 mm je nutné okrem montáže na stenu aj zaistenie retiazkou od stropu.

Dôležitým bodom projektu kuchyne je dostatočná plocha a výkon digestoru vzhľadom k očekávanej záťaži. Plocha digestoru sa volí s minimálně 15 cm presahom na všetky strany od varnej plochy. Zvláštny presah na mieste, kde sa očakávajú veľké úniky horúceho vzduchu a pary (otvorenie rúry) sa spravidla neprojektuje – digestor masívny výron pary a horúceho vzduchu nie je schopný okamžite zachytiť. K odsatiu vlhkosti rozptýlenej v priestore potom podľa výkonu ventilátoru digestoru dochádza v následujúcich okamihoch.

Údržba digestoru spočívá v jej pravidelnom umývaní a čistení záchytných kanálikov, kam je odvádzaná zrazená vlhkosť a mastnota. Mriežky odlučovača mastnoty je možné jednoducho vybrať a vyumývať v umývačke, telo plechového zákrytu je doporučované čistiť špeciálnymi prostriedkami. Prípadná výmena žiaroviek v zákryte digestora je konštrukčne odľahčená a nevyžaduje špecializovaného pracovníka.

Vysoká účinnosť digestorov

Na prvom mieste je pri profesionálnych digestorov predovšetkým výkon. Pokiaľ si vyberiete spôsob práce “indukčný”, môžete očakávať prekvapivo vysokou účinnosť pri odsávaní pary a horúceho vzduchu. Pôvodcom tejto vysokej účinnosti sania digestoru je jednoduchý fyzikálny princíp, kedy schladením horúceho vzduchu dôjde k jeho zmršteniu, a ochladením vodných pár k ich vyzrážaniu na pripravených mriežkach. Objem vzduchu nasávaného digestormi je ochladením rýchlo zmenšený, a tým dochádza k razantnému nárastu savého výkonu zariadenia. Zvýšenie efektivity jednoduchým fyzikálnym princípem je možné, aj napriek nutnosti inštalácie dvoch ventilátorov miesto jedného, v pokoji označiť za šetrenie na prevádzkových nákladoch, takže radosť bude mať aj Vaša peňaženka a životné prostredie.

Kategória Odsávače pár pre gastronómiu | Gastromania.sk poskytuje široký výber nerezových odsávacích zákrytov – na štýl odkvapu. Vyrábame na mieru podľa potrieb zákazníka. Navrhujeme, vybavujeme a servisujeme reštaurácie, hotely, jedálne, školy, škôlky, cukrárne, mäsiarstvá, všetkým gastronomickým a iným potrebným príslušenstvom.