Odsávacie zákryty pre veľkokuchyne

V našej ponuke nájdete nerezové digestory navrhované pre profesionálne gastronomické zariadenia. Naše digestory popredných svetových výrobcov obstoja v ťažkej celodennej prevádzke a ich účinnosť Vás príjemne prekvapí. Digestory odvedú z vašej kuchyne spoľahlivo všetky zápachy. Vynikajúce digestory alebo kuchynský odsávače pary pre profesionálne využitie v gastronómií zaručujú jednoduchú údržbu a dosiahnutie maximálnej čistoty prevádzky. V našej ponuke nájdete digestory centrálne, ale aj nástenné digestory v rôznych tvarových aj veľkostných prevedeniach.

Čítať viac >

Existujú štyri základné typy digestorov:

Odsávače pary, odsávacie zariadenie

– určené iba na odsávanie

Indukčné digestory

– sú viac efektívne, pretože odsávaný vzduch je najprv ochladený čím zmenší svoj objem, tým pádom digestor dokáže odsať viac vzduchu

Rekupiračné (kompenzačné) digestory

– umožňujú recirkuláciu vzduchu v miestnosti teda nahradzujú odsatý vzduch vháňaním do miestnosti vzduchu čerstvého.

Rekupiračné – indukčné digestory

– kombinují vlastnosti predošlých dvoch typov digestorov, ochladzujú a zmenšujú obsah odsávaného vzduchu a zároveň nahradzujú odsatý vzduch novým čerstvým.

Profesionálne nerezové digestory do gastro zariadení

Podmienkam profesionálnej kuchyne sa podriaďuje nielen konštrukcia digestoru, ale aj samotný proces inštalácie, ktorý vyžaduje projektovú dokumentáciu a schválenie príslušnými orgánmi.

Inštalácia digestoru a údržba

Inštaláciu digestoru vykonáva vždy špecializovaný technik, stavebná firma, alebo firma zaoberajúca sa vzduchotechnikou. Základom je vždy projekt a technická dokumentácia, dôležité je vzhľadom na vysokú účinnosť posúdenie podľa bezpečnostných, zdravotných a protipožiarnych noriem. Naše digestory sú prirodzene vyrábané a dodávané tak, aby bolo ich schvaľovanie na úradoch obyčajnou formalitou.

Vysoká účinnosť digestorov

Na prvom mieste je pri profesionálnych digestorov predovšetkým výkon. Pokiaľ si vyberiete spôsob práce “indukčný”, môžete očakávať prekvapivo vysokou účinnosť pri odsávaní pary a horúceho vzduchu. Pôvodcom tejto vysokej účinnosti sania digestoru je jednoduchý fyzikálny princíp, kedy schladením horúceho vzduchu dôjde k jeho zmršteniu, a ochladením vodných pár k ich vyzrážaniu na pripravených mriežkach. Objem vzduchu nasávaného digestormi je ochladením rýchlo zmenšený, a tým dochádza k razantnému nárastu savého výkonu zariadenia. Zvýšenie efektivity jednoduchým fyzikálnym princípem je možné, aj napriek nutnosti inštalácie dvoch ventilátorov miesto jedného, v pokoji označiť za šetrenie na prevádzkových nákladoch, takže radosť bude mať aj Vaša peňaženka a životné prostredie.