Vybavenie baru, teda gastronomické zariadenia a príslušenstvo, ktoré by nemali chýbať vo vašom bare!

Každý, kto prevádzkuje svoje gastronomické miesto, dobre vie, že to nie je možné bez profesionálneho príslušenstva, zariadení a gastronomických strojov. Nie inak je to aj v prípade baru! Ak chceme, aby náš podnik fungoval správne, mali by sme ho vybaviť základným vybavením, ktoré nielenže uľahčí každodennú prácu barmana a pomocnému personálu, ale aj zabezpečí, že bar bude pôsobiť profesionálne. Vybavenie baru nie je len shaker, ľadovačka a poháre. Samozrejme, sú to základné doplnky, ale oplatí sa mať viac položiek a zariadení, ktoré zefektívia našu prácu. V bare by ste mali mať: barové doplnky, odmerky na alkohol - odmerky, rozdeľovače, barové meradlá a nalejáky na fľaše, ľadovcové stroje, doplnky a gadgety na víno, ručné umývačky na sklo a ďalšie barové zariadenia a pokročilé barové vybavenie - určené pre profesionálov. V tomto článku sa bližšie pozrieme na jednotlivé druhy barového vybavenia. Pozývame vás k prečítaniu celého materiálu!

Čítať viac >

Barové vybavenie a zariadenia do baru

Barové vybavenie zahŕňa základné i pokročilé gastronomické zariadenia, ktoré uľahčujú každodennú prácu v bare. Zariadenia do baru, ktoré by ste mali mať v sortimente, zahŕňajú napríklad špeciálne muddlery na rozdrvovanie ovocia, citrusové lisovacie zariadenia a odšťavovače určené pre gastronómiu. Všetky tieto produkty umožňujú prípravu chutných a osviežujúcich koktailov a drinkov z ovocia, ktoré nielenže chutia skvele, ale obsahujú aj cennú dávku vitamínov. Barové zariadenia, ktoré vám určite prídu vhod, sú viacúčelové barové mixéry a mixéry. Tieto zariadenia umožňujú prípravu nealkoholických aj alkoholických nápojov - nielen z tekutých zložiek. Mixéry a blendre si dobre poradia aj s ovocím, ľadom a bylinkami. Sú nenahraditeľným pomocníkom pri každodennom prípravovaní drinkov. V niektorých baroch sa tiež podávajú nápoje s prídavkom ľadu. V tomto prípade je dobré investovať do zariadení na výrobu zmrzliny, šľahačky a jogurtov, ktoré umožnia prípravu lahodných zmrzlín s ideálnou konzistenciou.

Príslušenstvo a barové doplnky najvyššej kvality

Je pravdou, že vlastnenie špecializovaných strojov výrazne uľahčí prípravu drinku. Avšak oplatí sa mať aj iné doplnky a gadgety, ktoré umožnia barmanovi efektívnu prácu. Barové doplnky sú nenahraditeľnými gastronomickými prídavkami. Medzi najdôležitejšie patria príslušenstvo pre barmana, baristov a somelérov, ktoré sú veľkou pomocou pre profesionálov. Medzi ne patrí napríklad: barové nádoby, barové lyžice, čapníky na ľad, barové sito, míchačky na drinky, barové nožíky, doplnky na pivo, slamky a tiež barové lopatky. Tieto barové doplnky vám nielen umožnia rýchlu prípravu drinku - rozdrvovanie ovocia, miešanie jednotlivých tekutín, pridávanie sirupu, ale tiež profesionálne spracovanie nápoja, ktoré očarí všetkých hostí. Barové doplnky nie sú len samotné nástroje, ale aj iné gadžety. Medzi ne patria napríklad vešiaky na poháre a špeciálne stojany, ktoré umožňujú stabilné a bezpečné ukladanie skla. Jedným z základných barových doplnkov, o ktorom sme už hovorili, sú shakery na drinky, teda najčastejšie kovové nádoby, v ktorých sa miešajú všetky tekutiny.