Talianska kuchyňa je na Slovensku veľmi obľúbená. Aby pizzeria získala určitú reputáciu a bola uznávaná vo svojom gastronomickom obore v širokom okolí, nestačí, aby len varila obľúbené jedlá s originálnymi talianskymi názvami. Zákazníkom by mali vedieť ponúknuť viac, než len riadne pripravené kópie známych jedál, ktoré nás vedia svojou chuťou vrátiť späť na skvelú dovolenku. Mierou úspechu sú jedlá plné chutí a vôní, ako je talianska ristorante, pripravená podľa originálnej receptúry. Ide o jedlá, ktoré zanechávajú jedinečný pôžitok v ľuďoch, ktorí svoje kulinárske pôžitky zdieľajú na sociálnych sieťach a jediným hashtagom o ôsmich písmenách, foodporn, tvoria nový svet recenzovaných jedál a reštaurácií. K tvorbe takých kulinárskych zážitkoch a ovplyvňovaní chuťových pohárikov, musíme mať potrebné vybavenie. V prípade reštaurátorov ide o tak trochu iné vybavenie, než aké majú tí, ktorí si jedlo fotia.

Čítať viac >

Začíname v kuchyni, teda vybavením pre pizzerie

Každý majiteľ akéhokoľvek gastronomického zariadenia si je vedomí dôležitosti zostavovania správneho vybavenia pre svoje zariadenie. Nemusíte mať veľa skúseností v obore, aby ste vedeli, že vzhľadné naaranžovanie reštaurácie nenahradí krásne servírovanie a chutnú pizzu, lasagne, focaccio alebo špagety. Vizuálne dojmy musí isť ruka v ruke s chuťovými pôžitkami. Kľúčom k naplneniu prísľubov atraktívneho mena podniku, je okrem iného kvalitne vybavená kuchyňa, v ktorej bude k dispozícii vybavenie pre pizzerie, ktoré bude prispôsobené potrebám kuchynského personálu. Správne fungujúca kuchyňa je ako živý organizmus, v ktorom je dôležitá dobrá organizácia a profesionálna príprava. Kvalitné pokrmy vyžadujú kvalitné vybavenie, ktoré v rukách kvalifikovaných zamestnancov a obyčajnej múky, kvasiniek a vody vytvoria dokonalú hostinu.

Funkčné vybavenie pizzerie

V našom obchode Gastromania.sk nájdete všetky potrebné vybavenia pre vašu kuchyňu, ktoré vám dodávame od vážených a známych výrobcov ako sú Hendi, Tom-Gast alebo Stalgast, vďaka ktorým je príprava pokrmov v profesionálnej kuchyni ľahšia. Špirálové mixéry alebo mixéry na prípravu cesta s rôznym objemom vám umožní získať optimálnu konzistenciu zmesí na pečenie. U elektrických vyvaľovačiek cesta môžete nastaviť ľubovoľnú hrúbku a priemer cesta. Jednokomorové alebo dvojkomorové pizza pece, ktoré sa osvedčia i za stálej prevádzky a pizza stojany, ktoré uľahčujú prístup do pizza pece. Okrem potrebného vybavenia pre malá i väčšie gastronomické zariadenia ponúkame tiež rôzne typy potrebných doplnkov a príslušenstva, potrebných pri príprave pizze. Napr. drevené alebo hliníkové lopatky na pizzu v rôznych veľkostiach, stojan na pizza príbory alebo nádoby na pizza cesto, plechy a mriežky na pizzu, ktoré uľahčujú prácu každého pizza pekára.

Hygiena a poriadok sú prioritou nielen v stravovacích priestoroch, ale tiež v kuchyni. Každé zariadenie a riady by mali byť dôkladne umyté a pripravené k používaniu na ďalší deň. Ako veľký pomocník sa určite prejaví príslušenstvo, ktoré pomôže odstrániť z riadu zoschnuté kúsky cesta, alebo pripáleniny, ako sú napr. kefy so škrabkou na čistenie rúry. Vďaka nim si ľahko poradíme s nečistotou.

Na dokonalosť servírovaných pokrmov má vplyv tiež riad na ktorom sa servíruje, preto náš zákazník ocení kvalitné taniere na pizzu, napr. z porcelánu, dreva alebo kameniny, ďalej tiež lopatky a krájače na pizzu.

Termotašky na prepravu pizze rôznych veľkostí a objemu, bývajú v ponuke i s vystuženým rámom a uľahčujú prepravu vašich špecialít. Pizza si udrží svoju teplotu a chuť i cez vzdialenosť, ktorú musí prekonať od pizzerie k zákazníkovi.

Je potrebné tiež zdôrazniť, že v našom obchode Gastromania.sk sú všetky dostupné produkty vyrobené z najkvalitnejších materiálov, schválených pre styk s potravinami. Vďaka tomu si môžu byť naši zákazníci istí tým, že všetok riad a zariadenia, ktoré ponúkame bude skvelo slúžiť veľa rokov vo všetkých reštauráciách, bistrách, hoteloch i kaviarňach.