Varná technika

Na získanie vhodných chuťových vlastností: vôňe, vzhľadu, konzistencie, chute, sú potraviny tepelne spracovávané. Preto sú naozaj nutnou súčasťou každej gastronomickej prevádzky kvalitné termické prístroje. V Gastromania.SK máme pripravený široký výber vynikajúcich gastro technológií. Termické stroje sú základom každej gastro prevádzky, profi kuchyne, reštaurácie a potravinárskej prevádzky pre priemyslové spracovanie potravín (mäsiarstvo, udenárstvo, mliekárenský priemysl a konzervácia ovocia). Okrem toho medzi zariadeniami k tepelnému spracovaniu patria: profesionálne sporáky a variče, pečiace rúry, mikrovlné rúry, veľkokapacitné pece, gastro fritézy, grilovacie dosky, výrobníky teplej vody a variče cestovín, multifunkčé udiarne, grily na gyros a kebab, stroje na prípravu palaciniek, stroje na pečenie vaflí, topinkovače a toustovače, toastery a salamandery a tiež panvice výklopné.

V gastronómií, gastroprevádzkach a vo veľkokapacitých kuchyniach používame aj stolné varné zariadenia, ako výdajné vodné kúpele, veľkokapacitné varné kotle, stoličky, ohrievače a opekače a konvektomaty. Medzi výrobkami v oddelení varná technológia nájdete aj nutné príslušenstvo: podstavce, spojovacie lišty a dvere pre varné bloky. Varné zariadenia pre profesionálnu gastronómiu delíme do niekoľkých modulových rad. V našej ponuke nájdete najtypickejšie rady 390, 600, 640, 650, 700 a 900. Číslo rady označuje proste šírku prístroja v milimetroch.

Čítať viac >

Profesionálne gastro zariadenia

Disponujeme mnohými variantami profesionálnych varidiel. Nájdete tu elektrické alebo plynové sporáky, tiež varianty voľne stojace, elektrické, plynové a indukčné stolné variče. Elektrické a plynové fritézy sú navrhnuté pre profesionálne používanie v gastro zariadeniach. Ponúkame fritézy dvojité i jednoduché, a aby toho nebolo málo nájdete tu aj nutné príslušenstvo – koše pre fritézy a náhradné diely na fritézy. V širokej škále výrobkov zaradených v oddelení veľkokuchynské zariadenia nájdete aj profesionálne grily a grilovacie plochy. V ponuke kontaktné grily: sklokeramické a liatinové, grilovacie platne elektrické a plynové, stolné lávové grily, grily na kuratá, a tiež rozmanité druhy zahradných grilov. Pokiaľ hľadáte stroje na kebab, nájdete ich tiež v našom obchode. Máme elektrické a plýnové grily na kebab, gyros a doner kebab. Pre reštaurácie a fast foody ponúkajúce americkú kuchyňu máme pripravenú vhodnú ponuku: opekače párkov – rollery, párkovače hot-dog, stroje na pečenie vaflí a rôzne hriankovače, toustovače, opekače toastov hrianok. Nájdete tu aj multifunkčné profesionálne udiarne a udiarne pre rybárov. Pre našich zákazníkov máme pripravenú aj bohatú ponuku vodných kúpeľov alebo výdajných ohrievacích vaní. Ponúkame rôzne varianty: pojazdné, stolné a voľne stojace vodné kúpele. A podľa prevádzkových energií ich delíme na elektrické a plynové. Vyhrievané skrinky, tepelné vitríny, termokomory a dokonca aj infračervené lampy na ohrev jedla sú často vyhľadávanou položkou nášho e–shopu Gastromania.SK. Regenerátory na udržiavanie teploty jedál umožňujú zvýšiť ergonómiu práce v gastroprevádzkach, gastronómií, profi veľkokuchyniach, reštauráciách, hoteloch, školských a závodných jedálňach.

Varné linky a varné bloky

Profesionálne kuchynské linky sa skladajú zo zariadení špeciálne prispôsobených k tomuto účelu. Väčšina základných ohrievacích zariadení ako: elektrické a plynové smažiace panvice, sporáky s rúrou, gastro fritézy, grilovacie dosky a lávové grily, varné kotle, profesionálne vodné kúpele a variče cestovín sú vyrábané takým spôsobom, aby umožňovali ich zoskladanie do varných liniek (veľa zariadení umiestnených v línií np: pod stenou) alebo varných ostrovov (veľa zariadení umiestnených uprostred miestnosti v podobe ostrova). Jednotlivé diely, ktoré tvoria varné linky nazývame varnými blokmi, všetky tieto zariadenia, spojovacie lišty a tiež neutrálne moduly sú současťou takzvanej varnej modulárnej technológie. Kuchynské gastro linky, v závislosti od výrobcu sa predovšetkým charakterizujú jednotným designem – to znamená, že všetky elementy zostavy varnej linky alebo varného ostrova sú udržované v jednotnom vizuálnom štýle, vďaka čomu tieto zostavy vyzerajú veľmi profesionálne (niektorí výrobcovia ich vyrábajú priamo v ozdobnom designe vďaka čomu je možné vytvoriť otvorenú kuchyňu, kde má zákazník možnosť sledovať prácu kuchárov). Naviac všetky zariadenia zahrňujúce varné linky je možné spájať pomocou montážnych skrutiek alebo špeciálnych spojok takým spôsobom, že medzi pracovnými doskami jednotlivých zariadení nevznikajú žiadne medzery alebo škáry, v ktorých by sa v budúcnosti mohli hromadiť nečistoty, špina alebo mastnoty. Nezanedbateľnou výhodou spojených kuchynských zariadení je ich zamedzenie proti nechcenému pohybu, čo podstatne zvyšuje komfort a estetiku miestnosti pracoviska. Dôležitou výhodou Varnej modulárnej technológie, je fakt, že v prípade montáže ako varný ostrov je možné všetky prípojky ako: elektrické rozvody 230V a 400V, plyn, voda aj odpad, pripojiť spôsobom, aby ich nebolo vidieť, čo ovlplyvňuje ergonómiu práce a estetiku. Každú kuchynskú linku je nutné predom navrhnúť podľa individuálnych potrieb danej reštaurácie – Firma Gastromania.SK ponúka v tomto ohľade svoje profesionálne služby.