Přrslušenstvo a pomôcky na víno

Každý úspešný bar, krčma, reštaurácia alebo iný podobný podnik by mal mať nápojový lístok, ktorý obsahuje vína. Oplatí sa investovať do rôznych druhov tohto nápoja vrátane bieleho vína, červeného vína, ružového vína, sladkého vína, suchého vína alebo šumivého vína, aby bolo možné uspokojiť požiadavky všetkých zákazníkov.

Pre uľahčenie práce čašníkov a pomocného personálu sa tiež oplatí investovať do profesionálnych pomôcok a vinného príslušenstva, ktoré sú veľkým komfortom.

Čítať viac >

Chladenie alkoholu

Medzi základné príslušenstvo, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej reštaurácii, patria izolované nádoby, ktoré udržujú fľaše s vínom pri správnej teplote. Nápoje by mali byť mierne vychladené a teplota, pri ktorej sa budú podávať, by mala zodpovedať konkrétnemu druhu vína. Oplatí sa tiež vybaviť podnik chladiacim boxom, špeciálnou nádobou, v ktorej sa víno alebo šampanské podáva obklopené kockami ľadu. Toto riešenie je nielen praktické, ale aj vkusné.

Vývrtky na víno

Je tiež dôležité mať v zásobe niekoľko vývrtok na víno. Je dobré investovať do modelov, ktoré sú vyrobené z odolných materiálov, pretože to zaručuje, že sa prístroj čoskoro nepoškodí a bude nám slúžiť mnoho rokov. Ďalšou zaujímavou pomôckou je čašnícky nôž, ktorý má tri funkcie: otvárač na fľaše, vývrtku a malý, veľmi ostrý nôž. Stojí za to vybaviť každého barmana týmto užitočným, univerzálnym zariadením.

Vinárske pomôcky – zatvárače fliaš

Uzávery fliaš sú skvelou náhradou klasického korku. Sú veľmi vzduchotesné, a tak zabraňujú úniku aromatických látok, ktoré dodávajú vínu jeho jedinečnú chuť. V našej ponuke nájdete mnoho uzáverov, ktoré sú k dispozícii v zaujímavých variantoch.

Gastromania.sk ponúka vysoko kvalitné vinárske príslušenstvo a pomôcky, ktoré zlepšia vašu každodennú prácu v bare. Pozývame vás, aby ste si prezreli celú ponuku, a zároveň vás vyzývame, aby ste nás v prípade akýchkoľvek otázok kontaktovali priamo. Prajeme vám príjemné nakupovanie!