Kvalitný nerezový nábytok

Nerezový nábytok má uplatnenie predovšetkým v profesionálnych gastroprevádzkach. Preklikajte sa ponukou nášho e–shopu a uvidíte, že tu nájdete všetko, čo potrebujete. Nerezové gastro vybavenie navrhujeme a vyrábame pre všetky typy potravinárskych podnikov v najlepších továrňach Európskej únie. Našími zákazníkmi sú reštaurácie, bary, fast foody, závodné jedálne, nemocnice a školy, mäsokombináty, mliekárne, cukrárne, pekárne či pizzerie. Gastronomický nábytok našej výroby si našiel svojich zákazníkov aj v dalších priemyslových odvetviach: vzduchotechnike, čerpacích staniciach, ale aj v márniciach.

Čítať viac >

Gastronomický nábytok z nehrdzavejúcej ocele

Nerezová oceľ je obvykle zliatina železa a chrómu, ktorá obsahuje minimálne 10,5% chrómu a ďalšie vhodné prvky, ktoré vymedzujú jej špecifické vlastnosti. Existuje päť kategórií nerezovej ocele

 • Austenitická koróziivzdorná oceľ
 • Feritická koróziivzdorná oceľ
 • Martenzitická nerezová oceľ
 • Duplexná nerezová oceľ
 • Precipitačne vytvrdená nerezová oceľ

Pri výrobe nerez nábytku používame veľké množstvo osvedčených kvalitných ocelí (avšak na vaše želanie môžeme použiť akúkoľvek vhodnú oceľ). Pri každom type nerez ocele využívame jej unikátne špecifické vlastnosti, ktoré sú najvhodnejšie pre daný typ výrobku:

 • Nerezová oceľ EN 1.4616 (J4) patrí k najobľúbenejším materiálom v oblasti potravinárskeho priemyslu. J4 spadá do série nerezovej ocele 200, ktorá okrem 1% niklu obsahuje aj dusík. Avšak dusík je 16x krát účinnejší než chróm, je obsiahnutý v množstve 0,15%, a má v konečnom dôsledku na vlastnosti nerezovej ocele veľký vplyv. Nerezová oceľ J4 je veľmi odolná proti korózií.
 • Austenitická koróziivzdorná ocel s označením EN 1.4301 (AISI 304) obsahuje menej než 0,1% uhlíku, 16–22% chrómu, 8–40% niklu, 0,5% molybdénu, ale aj dusík, titán, niob, meď či kremík. Prednosťou tejto ocele je veľmi dobrá odolnosť voči korózií, soľným roztokom a živočíšnym produktom.
 • Feritická nerezová oceľ s označením EN 1.4509 (AISI 441), ktorá obsahuje minimálne 12% chrómu, takmer žiadny uhlík a zásadne žiadny nikel. Má nadpriemernú pevnosť a vysokú teplotnú odolnosť, až do 850 °C.

Nerezový nábytok do gastronómie – sortiment

Gastro stoly z kvalitnej nerez ocele

Gastro nerezové pracovné a umývacie stoly sú základom každej potravinárskej prevádzky. V našej ponuke nájdete nerezové stoly všetkých rozmerov. Líšia sa ako prevedením, tak aj účelom. Jedno však majú spoločné. Kvalitné použité nerezových materiálov, ktoré zodpovedajú všetkým príslušným normám. Na dosky stolov používame nerez, ktorý je veľmi odolný proti kyselinám. Stoly vyrábame dvoj, troj aj štvordverové, a je možné dvierka nahradiť zásuvkovými setmi. V pracovnej doske môžete mať aj integrované drezy, vrátane otvoru na odpad. V ponuke Gastromania.SK nájdete nielen běžné stoly s policami, stoly s priechodzími policami, stoly s posuvnými aj krídlovými dverami, ale aj špeciálne chladiace stoly či stoly vyhrievané. Využitie od gastronómie cez zdravotníctvo až k priemyslu a skvelé sú aj pre dielne a umelecké ateliéry. Obvyklá výška stolov je 850 mm.

Nerezové skrine z ocele so zváranou konštrukciou

V ponuke nerezového nábytku máme aj nerezové skrine a skrinky pre akékoľvek využitie v prevedení závesné, priechodzie aj univerzálne. Tu si môžete vybrať zo stovky variánt, vrátane možnosti inštalácie zámku. Máme pre vás pripravené skrine dvojité aj jednoduché, uzavreté či polouzavreté, ale aj skrine s posuvnými alebo krídlovými dverami. Všetky skrine ponúkame ako s uzavretými, tak aj priechodzími policami. Výška skrine býva obvykle 1800 mm alebo 2000 mm. Hĺbka 400 až 700 mm. Šírka a celkový pôdorys potom opäť záležia len a len na vašich potrebách a požiadavkach. V e–shope Gastromania.SK nájdete aj malé závesné skrinky. Ďalej skrine upratovacie, vyhrievané a skrine opatrené nástrekom.

Nerezové skladové regály

Vyhľadávanou položkou nášho e–shopu sú aj nerezové regály do kuchyne a skladu rôznej nosnosti, veľkosti s voliteľným počtom políc. Vyrábame ich s akýmkoľvek množstvom políc a výškou 1800 mm alebo 2000 mm. Aj tu je na vás, aký veľký pôdorys regálov budete potrebovať. Od jednoduchých skladových regálov až po regály rohové a regály tvaru L. Modulárny systém mnohých z nich ponúka možnosť osadenia rôznymi typmi políc a kombinovanie materiálu podľa potreby a použitia. Štandardne dodávame šírku políc od 500 mm do 1300 mm. Hĺbka políc býva 200 mm až 700 mm.

Nadstavby a nerezové závesné police v atypických rozmeroch

Jednoposchodové aj dvojposchodové nadstavby na stôl s ohrevom sú vyrobené vo všetkých dostupných variantách ocele. Slúžia na ohrev a uchovanie teploty na nich uložených potravín. Sú opatrené keramickým infražiaričom s vypínačom. Nadstavby sa pohybujú v šírke od 800 mm do 1900 mm s hĺbkou police 300 mm alebo 400 mm. Výška nadstavby je obvykle 400 mm až 700 mm. Nadstavby na stôl dodávame štandardne aj bez ohrevu, ale vyrobíme aj akýkoľvek atypický rozmer. Súčasťou každej gastronomickej prevádzky sú aj praktické nerezové police. V Gastromania.SK nájdete jednoposchodové, dvojposchodové aj trojposchodové závesné police všetkých rozmerov, ale aj nástenné police, tanierové odkvapkávače, police na prísady či police na korenie.

Nerezové umývacie vane a umývadlá

Veľkokapacitne drezy nájdu svoje uplatnenie všade, kde je požadovaná zvýšená odolnosť: v jedálňach, reštauráciách aj mäsokombinátoch. Nerezové umývacie vane a žľaby, alebo ak chcete veľkokapacitné drezy, majú jednu alebo dve komory a sú vyrobené vo všetkých dostupných variantách ocele. Aj tu si môžete vybrať zo všetkých možných veľkostí. Štandardné rozmery sa pohybujú od 700 mm do 1600 mm šírky, obvykle v hĺbke 600 mm alebo 700 cm. Výška vaní, rovnako ako pri stoloch, je štandardne 850 mm, hĺbka drezu potom 300 mm alebo 400 mm. Umývacie vane majú objem až 240 litrov a vyberať môžete z pologuľatých aj obdĺžnikových. Do vane je možné na vaše želanie nainštalovať aj drvič odpadu. Nohy vane sú ukotvené pomocou skrutiek. Vašu novú umývaciu vaňu vám vyrobíme aj s atypickými rozmermi, presne podľa vašich požiadaviek. V ponuke Gastromania.SK nájdete aj kvalitné nerez vozíky s drezom na štyroch kolieskach s objemom 100 litrov, 150 litrov alebo 240 litrov či vstavané nerez umyvadlá, nerezové kombinované výlevky s batériou, drezmi s kolenovým ovládaním alebo oplášteným drezom. Skrátka všetko, na čo si spomeniete.

Umývadlá alebo drezy sa od umývacích vaní odlišujú v prvom rade menším objemom a zložitejšími tvarmi výliskov. Primárne sa dajú rozdelit na umývadlá závesné a voľne stojace. Existujú štandardné rozmery umývadiel:

 • 400 × 400 × 250 mm
 • 500 × 500 × 250 mm
 • 400 × 500 × 250 mm
 • 500 × 600 × 250 mm.

Digestor odvedie spoľahlivo celý zápach

Vynikajúce digestory pre profesionálne využitie v gastronómií zaručujúce ľahkú údržbu a dosiahnutie maximálnej čistoty prevádzky. Centrálne rekupiračné skriňové, nástenné alebo závesné nerezové digestory sú vyrobené vo všetkých dostupných variantách ocele. Majú odkvapový žliabok s výpustným ventilom a pri väčšej dĺžke než 2900 mm sú digestory rozdelené na segmenty. Tukové filtre a osvetlenie vám dodáme na želanie. Štandardne máme v ponuke viac ako tisíc rozmerov digestorov – trapézové, šikmé i skriňové, podľa umiestnenia centrálne a prístenné. Maximálna dĺžka a šírka je 2900 mm, výška 450 mm. Digestory pre vás vyrobíme aj s atypickými rozmermi.

Nerezové gastro vozíky na hygienický transport potravín

Nerezové kombi chladiace a regeneračné vozíky či transportné vozíky na udržovanie potravín v teplom stave s možnosťou regulácie teploty od 30 °C do 120 °C ponúkajú svojím užívateľom jednoznačne vysoký komfort. Vozíky majú vynikajúce prevedenie a skvelé vlastnosti, ktoré behom prevádzky oceníte. Majú aj udržovacie komory, ktoré vedia uchovať jedlo vďaka zariadeniu “Clima chef” pri správnej teplote, a bez nepríjemných kvapiek na tanieri, počas dlhých hodín. Pokrmy si tak zachovajú chuť aj vizuálny vzhľad, ako by boli práve teraz pripravené. Praktický je aj banketový vozík s jednoduchými aj dvojitými magnetickými dverami, ktoré neprimŕzajú, a nehlučnou prevádzkou. Zariadenie má vzduchom chladený ekologický agregát.

V ponuke Gastromania.SK nádete aj mnoho servírovacích vozíkov a vozíky na ukladanie tácov, vrátane plošinových vozíkov s otočnými aj stacionárnymi kolesami. Medzi našimi zákazníkmi sú veľmi obľúbené aj vozíky na najrôznejšie typy a veľkosti gastroriadu. Samozrejme sme nezabudli aj na vozíky na odpadkové koše či zásobníky na príbory a tácne alebo prídavné zásobníky na servírovacie vozíky. V ponuke sú aj podstavce pod hrnce aj konventomaty rôznych výšok s plochou až 1 × 1 m. Veľmi pevné, odolné a stabilné.

Vyrábame nábytok z nehrdzavejúcej ocele rôznych cenových kategórií

Výslednú cenu produktu je možné výrazne ovplyvniť použitou hrúbkou materiálu a zložitosti výrobných technológií. Z hľadiska úspory je možné produkt rozdeliť do štyroch kategorií:

 • Nábytok ECO: Má nohy z uzavretých profilov 30 × 30 mm. Pracovná doska stolu je vyrobená z plechu so šírkou 1,0 mm. Pracovná doska stolu s drezom a pracovná doska umývacích komôr z plechu so šírkou 1,2 mm. Celková hrúbka stolu je 40 mm a zadný lem má rovnako 40 mm.
 • Nábytok STANDARD: Má nohy z uzavretých profilov 40 × 40 mm. Pracovná doska stolu je vyrobená z plechu so šírkou 1,0 mm. Pracovná doska stolu s drezom a pracovná doska umývacích komôr z plechu so šírkou 1,5 mm. Celková hrúbka stolu je 40 mm a zadný lem má rovnako 40 mm.
 • Nábytok PROFI: Má nohy z uzavretých profilov 40 × 40 mm. Pracovná doska stolu je vyrobená z plechu so šírkou 1,25 mm. Pracovná doska stolu s drezom a pracovná doska umývacích komôr z plechu so šírkou 1,5–2 mm. Celková hrúbka stolu je 50 mm a zadný lem meria 100 mm. Stôl aj lem majú zaoblené hrany.
 • Nábytok HYGIENA: Má nohy s guľatými profilmi. Pracovná doska stolu je vyrobená z plechu so šírkou 1,25 mm. Pracovná doska stolu s drezom a pracovná doska umývacích komôr z plechu so šírkou 1,5 – 2 mm. Celková hrúbka stolu je 50 mm a zadný lem meria 100 mm. Stôl aj lem majú zaoblené hrany a zaoblené sú aj vnútorné hrany skrine a všetky úchyty.

Certifikáty a hygienické normy v potravinárskom priemysle

Štandardný nábytok zahŕňa produkty, ktoré boli navrhnuté tak, aby umožnili dosiahnutie najvyššej úrovne hygieny potrebné na prípravu potravín. Konštrukcie zariadení zaručujú vysokú kvalitu a funkčnosť a všetky nerezové výrobky je možné udržiavať čisté s minimálnym úsilím v súlade s pravidlom „čisté, keď sa ľahko čistí”. Z tohto dôvodu sme použili špeciálnu konštrukciu nábytku bez štrbín a ostrých hrán, s jemnými krivkami a zaoblenými rohmi, aby bylo možné eliminovať miesta vzniku a usadzovaníia nečistôt a tvorbu kultúr nežiadúcich mikroorganismov. Samozrejmosťou je nutnosť udržiavať čistotu práce v súlade s platnými hygienickými predpismi a čistenie nerezového aj gastronomického nábytku vykonávať výrobcom doporučeným spôsobom s využitím zodpovedajúcich umývacích prostriedkov.

Naša kvalita a certifikácie

Všetky výrobky ponúkané v katalógu sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele podľa AISI 304 alebo ďalších certifikovaných Stainless ocelí v súlade s požiadavkami stanovenými v pohostinstve a vyhovujú podmienkam inštitúcií menovaných a poverených kontrolou hygienických a epidemiologických podmienok v hromadných stravovacích zariadeniach. Výrobky majú potrebné certifikáty, vrátane:

 • Certifikát Národného inštitútu pre hygienu Schvaľuje výrobky vhodné pre obchodovanie a styk s potravinami
 • ISO 9001: 2008 Vysoká kvalita našich výrobkov je zaistená systémom riadenia kvality, ktorý bol v prevádzke firmy zavedený, funguje už niekoľko rokov a je potvrdená certifikátom
 • Germanischer Lloyd Certification GmbH zahrňuje design, vývojovú prácu, výrobu, montáž a servis.

Naše výrobky majú trvalé značenie, čo potvrdzuje ich pravosť a pôvod.

Štandardy a technické špecifikácie DORA METAL

 • Tvar stolu: Štandardný model DM sa vyznačuje plochou pracovnou doskou s hladkým povrchom, ktorá sa ľahko udržuje v čistote a je vysoko odolná proti vzájomnému opotrebovaniu. Ploché pracovné dosky sú vyrobené z nerezového plechu šírky 0,8 mm alebo 1,0 mm a opatrené ďalším izolačným materiálom, ktorý znižuje vibrácie a je odolný voči vlhkosti. Stolové dosky s drezmi sú vyrábané z 1,5 mm hrubého nerezového plechu a ich náležitá tuhosť je zaistená systémom výstuh.
 • Modely DM–S: sú vybavené vysokou zadnou lištou a mierne zaoblenou prednou hranou s odkvapovou drážkou pre odvod kvapaliny. Ploché dosky, sú vyrobené z 1,25 mm hrubých plechov s prídavným izolačným materiálom, ktorý znižuje vibrácie a je odolný voči vlhkosti. Stolové dosky s drezmi sú vyrábané z 1,5 mm alebo 2,00 mm silného plechu a ich správnej tuhosti a odolnosti proti nárazom je dosiahnuté systémom výstuh.
 • Tvar a povrchová úprava dverí a zásuviek klik: Ako DM tak aj DM–S modely sú vybavené ergonomicky tvarovanou rukoväťou z nerezovej ocele. Rukoväte sú umiestnené na vonkajšom povrchu pozdĺž výšky dverí alebo dĺžky zásuviek.

Bežné konštrukčné riešenie pre technickú normalizáciu DM a DM–S:

 • Všetky výrobky sú vyrobené z certifikovanej a vysoko kvalitnej nerezovej ocele podľa AISI 304 a ďalších certifikovaných ocelí. Pracovné dosky s drezmi sú profilované s drážkou s priemerom 10 mm, ktorá zabraňuje odkvapkávanie vody mimo obrys dosky stolu.
 • Všetky vnútorné okraje drezu v miestach vrtov sú zaoblené, čo zabraňuje hromadeniu nečistôt a uľahčuje udržovanie čistoty.
 • Taktiež dná sú profilované tak, aby bolo zaistené úplné vypustenie vody.
 • V závislosti na modeli skrine, sú vybavené výklopnými dvierkami typu krídlo alebo posuvnými dvermi.
 • Skrine so zásuvkami sú vybavené valcami bežcov, ktoré môžu niesť náklady s hmotnosťou až 40 kg a rozmermi zásuviek sú navrhnuté tak, aby umožnili usporiadanie kontajnerov GN 1/1 alebo 2/3.
 • Zvarená konštrukcia aj navrhnutá stavba zaručujú tuhosť a odolnosť voči zvislému zaťaženiu minimálne 2000 N a bočnému zaťaženiu najmenej 1000 N.
 • Nastaviteľné nohy sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, ktorý je odolný voči poškrabaniu a chemikáliám a jednoducho sa čistia a udržujú v čistote. Umožňujú výškové nastavenie v rozmedzí 25 ÷ –10 mm.
 • Mobilné produkty sú vybavené vlastným nastavením koliesok s pružným behúňom vyrobeným z odolnej gumy. Produkty sú štandardne vybavenyé dvoma kolieskami so zámkom.
 • Všetky produkty sú opatrené uzemňovacím kolíkom, ktorý umožňuje pripojiť kábel vyrovnávajúci elektrický náboj, ktorý sa môže hromadiť na pracovnej doske.

Kvalitný nerezový nábytok na mieru si môžete objednať na stránkach www.gastromania.sk. Tu získate aj všetky potrebné informácie, ktoré vám uľahčia výber. Uvidíte, že budete spokojí.

Kategória Nerezový nábytok pre gastronómiu – výroba na mieru | Gastromania.sk poskytuje veľmi široký výber nerezového nábytku pre gastronómiu, potravinárky priemysel a hotely. Vyrábame na mieru podľa potrieb zákazníka z akéhokoľvek druhu nerezovej ocele a v akejkoľvek konfigurácii. Navrhujeme, vybavujeme a servisujeme reštaurácie, hotely, jedálne, školy, škôlky, cukrárne, mäsiarstvá, všetkým gastronomickým a iným potrebným príslušenstvom.

Každý výrobca gastronomického nábytku z nehrdzavejúcej ocele ponúka širokú škálu zariadení, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality v tomto odvetví. Poskytujeme poradenstvo, navrhujeme a distribuujeme zvárané a skrutkované výrobky od poľských spoločností, ako sú Stalgast, Dora Metal, Komat, Polgast, Hendi, Rilling, Egaz, Tersa, ako aj od zahraničných výrobcov, ako sú Blanco alebo ALBA Hořovice.