Všetky kategórie v sekcii Barové mixéry, blendery

Barmanský blender je zariadenie, ktoré umožní rýchlu prípravu potrebných ingrediencií pre alkoholické aj nealkoholické nápoje, a preto sa osvedčí v rôznych typoch gastronomických zariadení - baroch, krčmách alebo kokteilbaroch. Taký blender je vybavený nádobou s rôznou kapacitou - v našom obchode sú k dispozícii produkty s kapacitou od 1,25 do dokonca 5 litrov. Ponúkame tiež náhradné diely pre mixéry s nádobou - najmä náhradné nádoby, ale aj príslušenstvo ako sú umývačky na mixéry alebo tampers (prítlačné kolíky). Určite sa tu podarí nájsť vhodné vybavenie pre akékoľvek zariadenie!

Čítať viac >

V čom sa barové mixéry líšia?

Barové mixéry s nádobou existujú v mnohých rôznych verziách, preto je dobré vedieť, podľa čoho vyberať ten najlepší stroj. Na čo sa teda zamerať pri výbere barového mixéra?

Kapacita nádoby

Hneď na prvý pohľad je zrejmé, že barové mixéry sa líšia kapacitou nádoby. Tá môže byť od 1,25 l pri malých zariadeniach až po 5 l pri veľkých mixéroch s nádobou. To, aká kapacita nádoby bude vhodná, závisí predovšetkým od veľkosti zariadenia a dopytu po mixovaných produktoch. Pre zariadenia, ktoré servírujú veľké množstvo mliečnych milkshakov každý deň, bude dobrým riešením barmanský blender s nádobou, ktorá pojme aj niekoľko litrov produktov. Pokiaľ sa v bare však podáva len niekoľko nápojov obsahujúcich mixované ovocie, lepšou voľbou bude menší mixér s kapacitou okolo 2 litrov. Je dobré si uvedomiť, že s kapacitou nádoby súvisí aj veľkosť vybraného mixéra - nie je teda potrebné vybavovať malý bar, kde je obmedzený priestor pre zariadenie, veľkým mixérom.

Výkon zariadenia 

Pri výbere barového mixéra je dôležité venovať pozornosť aj jeho výkonu. Ten môže byť od 0,5 do 2,2 kW. Čím vyšší výkon mixéra, tým rýchlejšie sa môže roztočiť nôž vo vnútri nádoby. Z tohto dôvodu je vhodné voliť vysokovýkonný blender, pokiaľ majú slúžiť predovšetkým na rozmixovanie ovocia - zariadenie, ktoré sa roztočí až na 39 000 otáčok za minútu, dokáže rozmixovať aj veľmi tvrdé produkty. Ak má však nový mixér slúžiť hlavne na miešanie niekoľkých ingrediencií alebo prípravu omáčok, nie je nutné kupovať zariadenie s vysokým výkonom.

Spôsob ovládania

Blendery môžu mať veľmi jednoduchý spôsob spustenia pomocou jediného prepínača. V niektorých modeloch však nájdeme aj jednoduchý potenciometer s reguláciou otáčok - vďaka nemu je možné prispôsobiť režim práce zariadenia. Pokročilejšie mixéry sú vybavené programátorom s displejom, cyklickým počítačom a otáčkomerom. Tým je možné presne prispôsobiť spôsob fungovania mixéra svojim preferenciám. Niektoré ponúkané zariadenia majú tiež prednastavené programy, čo výrazne urýchli štart mixovania.

Barové blendery s pokročilým ovládaním je možné odporučiť najmä barmanom, ktorí radi experimentujú s pripravovanými nápojmi. V prípade sporadického miešania však môžete zvoliť jednoduché zariadenie s jediným spínačom.

Ďalšie funkcie

Výrobcovia mixérov s nádobou používajú v ich produktoch stále novšie technológie, ktoré uľahčujú prácu barmanom a robia zážitky návštevníkov ešte lepšími. Zvlášť sa usvedčujú dodatočné kryty pre mixéry, ktoré boli zavedené napríklad spoločnosťou Hamilton Beach. Tieto kryty majú tlmiace vlastnosti, čím sa výrazne znižuje hluk spôsobený prácou zariadenia. To má pozitívny vplyv ako na zamestnancov používajúcich zariadenie, tak na zákazníkov, ktorí sa môžu venovať pokojnejšej konverzácii. Pri mixovaní sa v mixéroch tiež využívajú technológie, ktoré zlepšujú cirkuláciu vznikajúcich vírov vo vnútri nádoby, čo znamená, že celý obsah nádoby bude v pohybe počas miešania.

Vhodný mixér s nádobou pre každú prevádzku

Barový mixér sa skvele osvedčí v každom gastronomickom zariadení podávajúcom nápoje. Je však dôležité vyberať toto vybavenie vhodne podľa potrieb baru alebo reštaurácie - zohľadniť jeho kapacitu, výkon a spôsob ovládania. Pri elegantných zariadeniach bude tiež dôležitú úlohu hrať moderný dizajn mixéra. Je tiež dobré skontrolovať, či sú nože vyrobené z najvyššej kvality nerezovej ocele. 

V našom obchode nájdete komplexné, profesionálné barové vybavenie - nielen mixéry s nádobou, ale aj príslušenstvo k nim, ako sú umývačky, ktoré pomáhajú udržiavať nádoby čisté. Iné barové zariadenie, ako sú kávovary, citrusové lisovacie stroje alebo odšťavovače, si taktiež môžete nájsť v našej ponuke. Ak máte problémy s výberom vhodného zariadenia, sme vždy pripravení vám pomôcť - poradíme vám, aké zariadenia sa najlepšie osvedčia v bare a na ktoré staviť pri prevádzkovaní väčšej reštaurácie.