Profesionálne barmanské mixéry sú odolné zariadenia prispôsobené každodennému intenzívnemu používaniu. Umožňujú bleskové mixovanie a drvenie mnoho druhov produktov. Každý deň si musí poradiť nielen s mixovaním mäkkého ovocia, ale tiež s mletím tvrdšie zeleniny a drvením kociek ľadu. Niektoré diely však musia byť vymenené kvôli opotrebeniu, poškodeniu alebo nesprávnemu používaniu.

Čítať viac >

Náhradné diely

Väčšina zariadení určených pre komerčné každodenné používanie umožňuje ľahko vymeniť základné diely. Výrobcovia profesionálnych gastronomických zariadení zaisťujú dobrý servis a dostupnosť najčastejších vymieňaných dielov. Vďaka možnosti výmeny jedného prvku sa vyhýbame nutnosti investovať do nového zariadenia. Najčastejšie nahradzované sú nádoby (džbány) a veká, ktoré sú pri svižnej obsluhe najzraniteľnejšie voči poškodeniu. Intenzívne používanie zariadenia prirodzene vedie ku opotrebovaniu materiálov. Steny nádoby sú matné a niektoré mixované produkty spôsobujú nevzhľadné zafarbenie. V tomto prípade sa vyplatí vybrať nové zariadenie.

Ďalšie príslušenstvo

Náhradné nádoby na mixéry sú užitočné nielen v prípade poškodenia. Sú nevyhnutné pri použití jedného zariadenia, kedy chceme rýchlo zmiešať niekoľko rôznych produktov nevyhnutných na dokončenie objednávky. Vďaka správnemu množstvu ďalších nádob eliminujeme potrebu častého umývania a prelievania mixovaných produktov do iných nádob. Náhradné nádoby na mixéry môžete tiež použiť ako riad na chladenie hotových výrobkov alebo na krátkodobé skladovanie pred ďalším spracovaním. Pokiaľ je mixér často používaný a chceme zachovať dokonalú čistotu zariadenia a efektívny zákaznícky servis, vyplatí sa investovať do profesionálnych umývačiek. Proces umývania, ktorý prebieha v uzavretom okruhu, zaručuje rýchle a dôkladné vyčistenie nádoby.