Barmanské mixéry sú profesionálne zariadenia na prípravu rôznych druhov kokteilov, sladkých dezertov, rovnako ako mixovanie krémových polievok a omáčok. Každý deň sa používajú v zázemí barov, reštaurácií, diskoték, nočných klubov, hotelov a ďalších reštauráciách s gastronomickým profilom. 

Čítať viac >

Široko používané

Profesionálne mixéry ovocia a zeleniny sú veľmi robusné, odolné a efektívne. Väčšie modely majú vysokorýchlostný motor s maximálnou rýchlosťou až 30 000 otáčok za minútu. Sú preto ideálne pre väčšie bary, reštaurácie, jedálne a všetky druhy gastronomických zariadení s veľkým počtom objednávok. Umožňujú rýchle a dôkladné mixovanie ovocia, prípravu sladkých kokteilov, zákuskov a zdravých smoothies, rovnako ako mixovanie polievok a zeleniny, ako i rýchle drvenie ľadu. Výber profesionálneho multifunkčného barmanského mixéra eliminuje potrebu investícií do ďalších smoothies mixérov alebo mixérov pre shakery.

Najdôležitejšie parametre

Pri výbere mixéra je treba venovať pozornosť niekoľkým parametrom, ktoré majú kľúčový vplyv na výkon zariadenia. Najdôležitejšie z nich sú sila, kapacita nádoby, počet a kvalita ostria a ďalšie funkcie. Čím väčší je výkon mixéra, tým väčšia je účinnosť a možnosti. Kapacita nádoby by mala byť prispôsobená priemerným denným požiadavkám. K výberu máme zariadenie s nádobami o objeme 1,25 až 2,6 litru. Vo väčšine modelov sa jedná o trvanlivé polykarbonátové nádoby. V počte ostria platí: čím viac, tým lepšie. Účinný barmanský mixér by mal mať najmenej dva páry ostria, najlepšie vyrobených z nerezovej ocele alebo ocele s titánovým povlakom. Je treba venovať pozornosť možnosti ich vybratiu – čisteniu mixéra je ľahšie a rýchlejšie. Drahšie, ale lepšie vybavené zariadenie majú mnoho ďalších funkcií a programov, ktoré umožňujú realizáciu rôznych potrieb súvisiacich s objednávkami.

Charakteristické vlastnosti

Barové mixéry vybavené vymeniteľnými čepeľami z nerezovej ocele s titánovým povlakom zaručujú dlhodobé používanie aj pri každodennej intenzívnej práci. Kokteilové mixéry, ktoré majú elektronický ovládací panel umožňujú individuálne programovať prevádzku zariadenia v závislosti na mixovanom produkte a aktuálnych potrebách. Pulzný režim zase umožňuje pohodlné mixovanie produktov, ktoré sú príliš tvrdé na rozdrobenie v kontinuálnom pracovnom systéme, a produktov, ktoré by mali byť kvôli ďalším faktorom postupne drvené. 

Pri nákupe barmanských mixérov pre menšie, skôr komorné priestory, kde ticho zaručuje intímnu atmosféru a spokojnosť zákazníkov, stojí za to venovať pozornosť modelom s dodatočným krytom. Jedná sa o typ krytu z priehľadného polykarbonátu, ktorý môže znížiť až 80% hluku motora a hluku generovaného pracujúcim ostrím. Okrem funkcie redukcie hlasitosti poskytuje ďalšiu ochranu pred náhodnou aktiváciou, pretože zariadenie funguje len pri pevne zatvorenom veku.

Značnú úsporu času a bezproblémové čistenie zaistia barmanské mixéry obsahujúce nádoby, ktoré môžete umývať v umývačke riadu. Vo väčších gastronomických prevádzkach, ako sú jedálne, zariadenia pre hromadné stravovanie alebo veľké bary, je obvykle potrebné niekoľko účinných mixérov. V tomto prípade dokonale fungujú modely s nádobami (džbánmi), ktoré môžete skvelo stohovať. To Vám umožní znížiť množstvo obsadeného priestoru a udržať väčší poriadok na pracovisku.

Väčšina modelov má protišmykové nožičky alebo iný typ stabilizácie. Niektoré zariadenia môžete zabudovať do pultu či pracovnej dosky, čo zaručuje istou 100% stability. Je treba venovať pozornosť mixérom s titánovou nádobou (napr. barmanský blender značky Hendi), ktoré kombinujú najlepšie vlastnosti skla a plastu. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou proti rozbitiu a poškrabaniu a veľkými teplotnými rozdielmi: od -40 do +90 stupňov Celsia.