Profesionálny nádobový mixér nájdu uplatnenie v gastronomických zariadeniach, kde sa podávajú koktaily a sladké dezerty, a tiež v tých, kde sa pripravujú krémové polievky a rôzne omáčky. So správnym vybavením bude možné rýchlo rozmixovať aj tvrdú zeleninu a ovocie na hladkú pastu.

V naší nabídce najdete mixéry s různým příkonem (od 0,5 do 2,2 kW) a objemem nádoby (od 1,25 do dokonce 5 litrů), aby vyhovovaly velikosti a požadavkům vaší provozovny. Některé z našich přístrojů jsou navíc vybaveny dalšími funkcemi, jako jsou přednastavené recepty na nejoblíbenější nápoje, nebo mají odhlučněný kryt, který účinně snižuje hluk v provozovně. Podívejte se na naši nabídku na profesionální nádobové mixéry!

Čítať viac >

Ako vybrať najlepší nádobový mixér?

Pri výbere profesionálneho nádobového mixéra stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim kritériám:

  • výkon mixéra - tieto prístroje môžu mať rôzny výkon motora (od 0,5 do 2,2 kW). Čím vyšší je výkon, tým väčšia bude jeho výkonnosť a možnosti. V baroch, kde je dopyt po čerstvo rozmixovanom ovocí a zelenine veľmi vysoký (napr. objednávky na smoothie alebo polievky prichádzajú takmer nepretržite), stojí za to zaujímať sa o modely s najvyšším výkonom – umožní vám pripraviť veľké množstvo surovín v krátkom čase. Na druhú stranu, pokiaľ prevádzkujete malý bar, kde si len tu a tam niekto z vašich zákazníkov objedná koktail alebo smoothie, môžete zvoliť menej výkonný mixér s nádobou, ktorý bude často lacnejším riešením.
  • kapacita nádoby - nádobové mixéry môžu byť vybavené nádobou s objemom od 1,25 do dokonca 5 litrov. Prístroje s veľkou nádobou budú ideálne pre všetky prevádzky, kde je potrebné pripraviť veľké množstvo rovnakého produktu naraz - sú teda ideálne napríklad na mixovanie zeleniny na polievkový krém. Je však potrebné poznamenať, že čím väčší je objem nádoby, tým viac miesta takýto model mixéra v reštauračnej kuchyni zaberie. Pre menšie prevádzky bude preto lepšie zvoliť menší, ľahko prenosný mixér, ktorý mixovanie alebo kosenie výrazne uľahčí.
  • konštrukcia nádoby - nádoba vyrobená z odolného materiálu umožní rýchle mixovanie ingrediencií bez obáv, že sa na jej povrchu vytvoria škrabance alebo dokonca praskliny. Obzvlášť pevným materiálom je polykarbonát. Niektoré nádoby (najmä tie z nerezovej ocele) je možné umývať v umývačke riadu, čo výrazne uľahčí udržiavanie väčšieho počtu spotrebičov v čistote, najmä vo veľkých prevádzkach.
  • počet nožov - u mixéra platí, že čím viac nožov, tým lepšie. Dobrý nádobový mixér by mal mať aspoň dva páry nožov, aby bol zaistený vysoký výkon.
  • materiál čepelí - nezáleží len na počte čepelí v mixéri. Nemenej dôležitý pre efektívne mixovanie je materiál, z ktorého sú vyrobené. Oplatí sa vyberať nože z nerezovej ocele alebo ocele s titánovým povlakom. Tie si bez problémov poradia aj s tvrdým ovocím a zeleninou, ako sú hrušky alebo červená repa.
  • Odnímateľné nože - vďaka odnímateľným nožom je čistenie mixéra oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, čo zaisťuje vysokú kvalitu pripravovaných potravín a dlhšiu životnosť zariadenia.
  • možnosť pulzného mixovania - niektoré z mixérov môžu pracovať nielen v nepretržitom, ale aj v pulznom režime. Tento režim umožňuje rozomlieť najtvrdšie suroviny, ktoré by v nepretržitom režime nebolo možné rozdrviť, a rozmixovať tie, ktoré je potrebné vzhľadom k iným faktorom rozomlieť postupne. Ideálna varianta pre mixér na drvený ľad. 
  • doplnkové funkcie - niektoré nádobové mixéry sú vybavené časovačom, ktorý prístroj po určitej dobe vypne, aby ste nemuseli sami kontrolovať dobu mixovania. niektoré spotrebiče navyše môžu mať v pamäti prednahrané najobľúbenejšie recepty na koktaily, čo proces prípravy značne urýchli. Moderné mixéry sú tiež vybavené prídavnými krytmi, ktoré znižujú hlučnosť motora až o 80%, čo zaistí ticho najmä v intímnych priestoroch. Také veká tiež zaisťujú väčšiu bezpečnosť pri používaní, pretože mixovanie nezačne, kým nie je veko pevne zatvorené.
  • osvedčený výrobca – nádobový mixér na smoothie od renomovaného výrobcu, ako je Hamilton Beach, Stalgast alebo Hendi, je stávka na istotu, že vaše nové zariadenie bude vašim priestorom slúžiť mnoho rokov a nesklame vás, keď to budete najmenej čakať.

Pokiaľ hľadáte výkonný nádobový mixér a neviete si rady, neváhajte nás kontaktovať. Na základe našich dlhoročných skúseností vám radi poradíme s výberom najlepšieho pohárového mixéra pre vašu prevádzku - či už hľadáte praktický mixér na drvenie ľadu alebo výkonný nádobový mixér na smoothie. Správny mixér umožní efektívnejšie spracovanie objednávok a barmanom dá príležitosť predviesť svoje schopnosti.

Ako funguje profesionálny pohárový mixér?

Princíp pohárových mixérov pre gastronómiu je veľmi jednoduchý. Motor uvedie nože do pohybu tak, že sa začnú otáčať vysokou rýchlosťou - vysokorýchlostné mixéry poskytujú až 30 000 otáčok za minútu! Takto rotujúce čepele rozdrvia ingrediencie umiestnené v nádobe na hladkú pastu, ktorú možno pozorovať cez priehľadné steny šálky. Tyčové mixéry zaisťujú nielen účinné rozdrvenie ovocia a zeleniny, ale aj drvenie ľadu.

Obsluha mixérov je navyše veľmi jednoduchá a intuitívna - stačí naplniť nádobu prísadami a upevniť ju na mieste. Potom pomocou ovládania alebo elektronického panelu naprogramujte režim prístroja podľa vložených produktov a vašich aktuálnych potrieb. Veľa spotrebičov dostupných v našom obchode je vybavených prednastavenými programami, ktoré urýchľujú spustenie mixéra a prípravu potrebných ingrediencií. Po uplynutí nastavenej doby mixér dokončí svoju prácu a vy môžete použiť rozmixované ovocie alebo zeleninu.

Profesionálne barové vybavenie

Náš obchod ponúka kompletné barové vybavenie, krčmy alebo reštaurácie. Ponúkame najrôznejšie barové zariadenia - nielen mixéry s nádobou, ale aj také nepostrádateľné vybavenie každého gastronomického zariadenia, ako sú lisy na ovocie, kávovary alebo mixéry. Pokiaľ budete mať s výberom vhodného vybavenia problémy alebo otázky k nemu, vždy vám radi pomôžeme. Na základe našich dlhoročných skúseností v oblasti gastronómie dokážeme vybrať barové mixéry, blendery a iné vybavenie, ktoré zaistí oveľa lepší chod každej prevádzky. Zoznámte sa s našou kompletnou ponukou!