Reverzná osmóza – nákladovo najefektívnejšia metóda boja proti kontaminantom

Reverzná osmóza funguje na princípe predfiltrácie a čistenia, pri ktorom sa odstránia všetky chemické, mechanické a organické nečistoty a následne sa odfiltrujú zostávajúce rozpustené zlúčeniny a minerálne soli. Reverzná osmóza je jednou z nákladovo efektívnejších metód získavania kompletne odsolenej vody. Celý proces prebieha v osmotickej membráne, ktorá sa podobá situ. Prechádza ním iba čistá voda a všetky častice, ktoré sú oveľa väčšie ako otvory sita, sú odvádzané do kanalizácie.

Čítať viac >

Reverzná osmóza – nenahraditeľné riešenie pre umývačky skla!

Minerálna soľ vo vode má veľmi nepriaznivý vplyv na stav skleneného riadu a príborov. Reverzná osmóza je metóda, ktorá zaručuje demineralizovanú vodu, aby na vašom riade nevznikali šmuhy a usadeniny. V obchode Gastromania.sk nájdete mnoho modelov s rôznymi kapacitami. Pokiaľ máte umývačku s oplachovacím čerpadlom a atmosférickým bojlerom, zásobník nie je nutný. Pokiaľ však tieto komponenty nemáte, budete sa musieť vybaviť tlakovou alebo beztlakovou nádržou a prídavným čerpadlom. Výber najlepšieho riešenia samozrejme závisí od podmienok stravovacieho zariadenia a od požiadaviek umývačky na vodu.

V akých ďalších zariadeniach je možné reverznú osmózu použiť?

Kávovary sú spotrebiče, ktoré vyžadujú vodu s presne definovanými parametrami, ako je tvrdosť alebo pH. Metódou, ktorú možno tento cieľ dosiahnuť, je spätná osmóza. Ďalším spotrebičom, ktorý potrebuje správne demineralizovanú vodu, je výrobník kociek ľadu. Pokiaľ má voda veľmi vysoký obsah minerálov, kocky ľadu nebudú krištáľovo čisté. Konvektomaty a parné rúry sú spotrebiče, pri ktorých reverzná osmóza tiež dobre funguje. Pozývame vás na preskúmanie celého nášho sortimentu a prajeme vám úspešné nakupovanie!