Zásobníky na ľad sú užitočné pre mnoho reštaurácií, barov a cateringových spoločností. Patria medzi ne: otvorené vedierka, nádoby na ľad s vekom a zásobníky k výrobníku ľadu. V závislosti od zvoleného typu umožňujú dlhodobé skladovanie kociek ľadu alebo efektné servírovanie nápojov. Všetky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a sú vhodné na styk s potravinami.

Čítať viac >

Typy nádoby na ľad

V našej ponuke sú k dispozícii nasledujúce zásobníky na kocky ľadu:

  • Vedierka - tieto nádoby na ľad sú primárne určené na servírovanie fliaš s alkoholom. Dajú sa tiež umiestniť na bar, aby si hostia mohli kocky ľadu do nápojov pridávať sami. Vedierka sa vyznačujú výrazným dizajnom, takže sa môžu stať zaujímavým dizajnovým prvkom prevádzky. Pri hľadaní vhodného vedra na ľad je dôležité zohľadniť jeho objem, ktorý sa obvykle pohybuje okolo 1 litra, ale k dispozícii sú aj menšie (0,65 litra) a väčšie (až 4 litre) modely. Vyberať môžete medzi vedierka z nerezovej ocele alebo plastu - oba materiály budú na stole alebo bare vyzerať vkusne. Niektoré modely sa dodávajú aj s vekom a kliešťami na servírovanie ľadu.
  • Zásobníky na kocky ľadu s vekom - uzatvárateľná nádoba na ľadové kocky má tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré udržujú nízku teplotu po dlhšiu dobu. Z tohto dôvodu sa často používa na vonkajších akciách, kde môže slúžiť na servírovanie alkoholu a tiež na uchovávanie ľadu potrebného na prípravu nápojov. Aj tu treba dbať na to, aby vybraná izolovaná nádoba na ľad nerez mala dostatočnú kapacitu - také nádoby pojmú 1 až 5 litrov ľadu. Je nevyhnutné sa uistiť, že sa jedná o termoizolačnú nádobu na ľad - iba takú, ktorá umožní bezpečné skladovanie a prepravu kociek ľadu bez rizika ich roztavenia. Tento typ nádoby na ľad je vyrobený z nerezovej ocele a často je vybavený kliešťami na servírovanie ľadu.
  • Zásobníky pre výrobníky ľadu - nie všetky výrobníky ľadu majú vstavaný zásobník, takže potrebujú samostatnú nádobu na skladovanie vyrobených produktov. Na tento účel sa používajú špeciálne zásobníky prispôsobené konkrétnym modelom výrobníkov ľadu. Pri výbere takého zásobníka na skladovanie kociek ľadu je nutné sa uistiť, že bude vyhovovať vášmu stroju na ľad. Túto informáciu nájdete v popise každého zásobníka alebo vám ju poskytne náš vyškolený personál.

Zásobník na ľad - ako správne vybrať?

Pri každej z vyššie uvedených nádob na ľad je potrebné zvážiť trochu iné parametre

Pri výbere nádoby na ľad sa oplatí skontrolovať, či sú súčasťou nádoby kliešte – budú potrebné, pokiaľ si zákazníci budú kocky ľadu nanášať sami. Pokiaľ nie sú súčasťou dodávky, zvážte ich dokúpenie. Pri hľadaní nádoby na prepravu a skladovanie ľadu je dôležité sa uistiť, že sa jedná o termoizolačnú nádobu na ľad – môže sa stať, že napriek veku a veľkým rozmerom nie je konkrétna nádoba vhodná na dlhodobé skladovanie ľadu. Pokiaľ ide o nádobu na ľad pre výrobník, kľúčovú úlohu tu bude hrať jej kompatibilita s vašim modelom výrobníka ľadu. Aby ste si boli istí, že vami vybraný zásobník bude vhodný, odporúčame nás pred nákupom kontaktovať.

Profesionálne vybavenie na výrobu, skladovanie a podávanie ľadu

V našom obchode máte k dispozícii kompletný sortiment vybavenia na výrobu ľadu. To všetko nájdete v kategórii Výroba ľadu. Ponúkame profesionálne zariadenia na výrobu ľadu - kocky a naberačky ľadu renomovaných značiek, ako sú Hendi a Bremen Ice Makers. Pomocou týchto strojov si môžu veľké reštaurácie alebo bary zaistiť nepretržitý prístup k čerstvému ľadu, ktorý je nevyhnutný na prípravu koktailov a podávanie iných studených nápojov. Menšie gastronomické zariadenia sa naopak môžu rozhodnúť pre barové vybavenie, ktoré zaberá menej miesta, ako sú ručné alebo elektrické drviče ľadu.

Elegantné nerezové nádoby na ľad budú nielen praktickým spôsobom servírovania studeného alkoholu, ale aj zaujímavo ozdobia každý stôl. Vkusne pôsobiť môžu aj nádoby s viečkami - vďaka modernému dizajnu a lesklému povrchu vyzerajú skvele s moderným aj klasickým riadom. Je potrebné vedieť, že každá nádoba je obvykle termoizolačná nádoba na ľad, ale na trhu sa dá tiež naraziť na také produkty, ako je chladiaca nádoba na ľad vybavená vlastným chladiacim systémom alebo chladiacimi vložkami. Objemné zásobníky na kocky ľadu sa zase hodia na uskladnenie vyrobeného ľadu v čase, keď je v podniku menej rušno.