Stroje na drvenie alebo výrobu kociek ľadu sú nevyhnutným vybavením profesionálnych gastronomických prevádzok. V spoločnosti Gastromania CZ ponúkame širokú škálu zariadení a príslušenstva, ktoré prinesú novú kvalitu služieb a prípravy jedál, nápojov a drinkov do vašej reštaurácie, baru alebo hotela. K dispozícii sú rôzne typy strojov na výrobu drveného ľadu alebo ľadových kociek - od malých prenosných strojov, ktoré vyrobia niekoľko kilogramov ľadu denne, až po priemyselné stroje na výrobu kociek ľadu, ktoré vyrobia až 2300 kilogramov ľadu za rovnakú dobu.

V našom obchode nájdete aj príslušenstvo na skladovanie a tvorbu ľadu na gastronomické účely. Odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s našou širokou ponukou!

Čítať viac >

Stroje na výrobu ľadu – typy

Existujú rôzne typy strojov na výrobu ľadu používaných v gastronómii, ktoré sa líšia kapacitou, rýchlosťou výroby a spôsobom obsluhy. Najčastejšie používané delenie v zjednodušenej podobe je delenie na:

 • výrobníky kockového ľadu - jedná sa o najbežnejší typ zariadenia na výrobu ľadu. Výrobník ľadu vyrába kocky rôznych tvarov a veľkostí, okrem iného kocky v tvare kocky, valca alebo plnej kocky. Tieto zariadenia môžu zintegrovaný chladiaci systém alebo pripojený k externému chladiacemu zariadeniu. Líšia sa tiež množstvom, skladovacou kapacitou alebo dokonca priehľadnosťou ľadu,
 • stroj na výrobu drveného ľadu - výroba ľadu v tomto prípade zahŕňa výrobu ľadových škrupín alebo granulovaného a vysoko drveného ľadu. Granulovaný ľad sa používa na chladenie nápojov v reštauráciách, baroch a kaviarňach a na prepravu potravín, ako sú ryby alebo morské plody. Súčasne sa jemný ľad používa aj pri krátkodobom vystavení potravín alebo výrobkov vyžadujúcich teploty pod bodom mrazu. Šupiny naproti tomu udržujú veľmi nízku teplotu po dlhú dobu a používajú sa na dlhodobú prepravu a vystavovanie potravinárskych výrobkov a na chladenie mechanicky spracovaných výrobkov.

Kľúčové parametre ľadových kociek a strojov na výrobu ľadu

 • Kapacita výrobníkov - určuje množstvo ľadu, ktoré môže výrobník kociek ľadu vyrobiť za určitú dobu, obvykle sa vyjadruje v kilogramoch alebo litroch za deň. Je dôležité zvoliť výrobník kociek ľadu so správnou kapacitou, aby vyhovoval požiadavkám vašej stravovacej prevádzky.
 • Typ ľadu - existuje mnoho rôznych typov ľadu, napríklad kocky, pevné kocky, granulovaný ľad alebo vločkový či šupinový ľad. Vyberte si stroj, ktorý vyrába typ ľadu, ktorý najlepšie vyhovuje potrebám vašej stravovacej prevádzky.
 • Rýchlosť výroby - určuje čas potrebný na výrobu jednej dávky ľadu. Čím kratšia je doba výroby, tým rýchlejšie budete schopní zaistiť čerstvý ľad pre svojich zákazníkov.
 • Prítomnosť a kapacita zásobníka ľadu - je dôležité, aby váš výrobník kociek ľadu alebo iný stroj na výrobu ľadu mal dostatočne veľkú kapacitu zásobníka, do ktorej sa zmestí dostatok ľadu vyrobeného za deň prevádzky, najmä ak sú vaše priestory vyťažené.
 • Energetická účinnosť - skontrolujte spotrebu energie a prevádzkové náklady výrobníka kociek ľadu. Vyberte si prístroj, ktorý je energeticky účinný a ktorého prevádzka je ekonomická.
 • Veľkosť a rozmery - uistite sa, že sa výrobník kociek ľadu zmestí do dostupného priestoru vo vašej gastronomickej kuchyni a že sa ľahko obsluhuje a udržuje.

Výroba kociek ľadu a dveného ľadu – príslušenstvo

Odporúčame tiež príslušenstvo na výrobu ľadu, aby ste mohli svoje obľúbené nápoje podávať netradičným a jedinečným spôsobom. Dôležité je aj správne skladovanie. V našom sortimente nájdete všetko potrebné príslušenstvo, ako napr.:

 • nádoby na ľad,
 • drviče ľadu,
 • formy na ľad,
 • sekačky na ľad.

Ponúkame tiež nádoby na skladovanie zmrzliny, ktoré udržujú správnu zápornú teplotu výrobku a najčastejšie sa používajú v cukrárňach, zmrzlinárstvach, kaviarňach alebo hotelových reštauráciách.