Kategória Stroje na výrobu ľadu | GASTROMANIA.SK zahrňuje širokú ponuku profesionálnych strojov, zariadení a príslušenstva na výrobu ľadu na diskotéky, bary, hotely a kaviarne.

Čítať viac >

Stroje na výrobu ľadu

Od roku 1855, kedy Skot James Harrison skonštruoval prvý výrobník ľadu, sa ľad v niektorej zo svojich podôb (kocky, šupinky, drť, triešť) usadil natrvalo v gastronómií, najmä v príprave nápojov. V dnešnej dobe teda patria k modernému gastro vybaveniu: najrôznejšie pomôcky pre prácu s ľadom, nádoby na jeho uchovávanie a servírovanie na stole zákazníkov gastronomických zariadení.

Výrobníky ľadovej drte a triešte

V modernej gastronómií dnes ľadovú triešť vyrábajú celonerezové výrobníky ľadu s minimálnou nutnosťou obsluhy a údržby. Ľadovače môžu byť chladené vodou alebo vzduchom a produkujú ľad v požadovanej forme, či už ľadovej drte, šupinkového alebo kockového ľadu. Podľa varianty existujú výrobníky bez zásobníku ľadu a so zabudovaným zásobníkom na ľad.

Výrobníky ľadových kociek

Výrobníky ľadových kociek sú zvláštnou kategóriou vo výrobe ľadu na miešané a alkoholické nápoje. Veľké a presné kúsky ľadu sa vyrábajú najčastejšie nástrekom do vychladených formičiek a foriem na ľad a tieto celonerezové výrobníky umožňujú opätovné chladenie buď vzduchom alebo vodou. Výrobníky ľadových kociek však môžu byť aj výrazne menšie a úspornejšie – ponúkajú sa stolné varianty bez trvalého pripojenia vody, v konštrukcií opláštené odolným plastom. Tieto malé stolné výrobníky ľadu však nie sú určené pre profesionálne gastro prevádzky, ale skôr pre domácnosti.

Nádoby na ľad

V okamihu, keď máme ľad vyrobený, či už vo forme kociek alebo triešte, potrebujeme jeho krátkodobé uskladnenie v spoľahlivo izolovanej nádobe na jeho servírovanie na stôl zákazníka, alebo na rýchle použitie za barovým pultom. Ponúkame radu veľkostí a tvarov izolačných nádob na ľad z nerezu aj plastu. V prevedení máme tiež mlynčeky na ľad, ktoré slúžia na jeho rozomletie na menšie kusy vhodnejšie na servírovanie. V ponuke môžete vyberať medzi ručnými alebo elektrickými drvičmi ľadu.

Nádoby na zmrzlinu

V ponuke Gastromania.SK nájdete aj nerezové nádoby určené na výrobu, zmrazenie a predaj kopčekovej zmrzliny pre kaviarne, reštaurácie a iné prevádzky. Vyrobené v štandardných veľkostiach uľahčujú manipuláciu a uloženie v chladničke aj chladiacom pulte. V ponuke nájdete aj presne doliehajúce priehľadné veká.