V mieste, kde sa podávajú alkoholické nápoje a kokteily, nesmie chýbať príslušenstvo, ktoré uľahčuje a urýchľuje obsluhu zákazníkov. Patrí medzi ne praktické drviče, tj. Muddlery na ovocie – špecializovaný barmanský nástroj s charakteristickými zúbkami. Sú obľúbeným a najčastejšie používaným nástrojom na drvenie ovocia a iných prísad na kokteily a nápoje. Sú nevyhnutné na prípravu takýchto nápojov, ako je mojito a caipirinha, na báze trstinového cukru a limetky a mnoho ďalších nápojov s prídavkom čerstvého ovocia. Používajú sa tiež na rýchle, ručné drvenie ľadu na malé kúsky, ktorý môžete použiť na dekoratívne účely.

Čítať viac >

Barové drvítka a muddlery na ľad a ovocie 

Profesionálne drviče ovocia nazývané tiež barmanskými mažiarmi sú vyrobené z veľmi odolných materiálov, vďaka ktorým sa dokonale vysporiadajú s najtvrdšími ingredienciami. Rozmanitosť použitých foriem, farieb a materiálov zaručuje výber optimálneho modelu – ergonomického a zároveň estetického. Môžeme si vybrať muddlery na ovocie rôznych tvarov, dĺžok a farieb. Elegantné modely vyrobené z moderného plastu ABS a rukoväti z nerezovej ocele môžete umývať v umývačke riadu. Drviče z tvrdého dreva, ktoré sú rovnako účinné, môžete použiť na dekoráciu baru v rustikálnom štýle. Na diskotékach, v kluboch pre mládež a krčmách by mal mať barman sfarbené muddlery. V elegantných priestoroch, reštauráciách a hoteloch budú barové drvičky na ovocie vyrobené z nerezovej ocele pokryté mosadzou vynikať najlepšie. 

Drviče ovocia sú užitočné doplnky, ktoré nevyžadujú veľké náklady. Ich cena sa pohybuje medzi 2,5 eur a 10 eur, pokiaľ ide o elegantné muddlery z nerezovej ocele. Preto stojí za to investovať do niekoľkých muddlerov, ktoré sa líšia estetikou. Drevené modely by sa mali umývať ručne, zatiaľ čo  plastové a oceľové modely môžete umývať v umývačke riadu.