Rajnice nerezové vysoké sú nepostrádateľným pomocníkom v každej profesionálnej i domácej kuchyni. Ponúkame vysoko kvalitné kuchynské rajnice pre gastronómiu s vysokými stenami, vyrobené z nerezovej ocele s možnosťou použitia ako na plynových, tak aj indukčných sporákoch. Tieto hrnce sú ideálne na použitie v hoteloch, reštauráciách, baroch a jedálňach, pretože umožňujú dlhoročné používanie pri zachovaní pôvodných vlastností. Pozrite sa na našu ponuku. Nie ste si s výberom istí? Zavolajte alebo napíšte nám, naši špecialisti Vám pomôžu vybrať to správne riešenie pre Váš podnik!

Čítať viac >

Vysoká rajnica z nerezovej ocele pre profesionálne použitie

Rajnica nerezová vysoká je mimoriadne všestranná nádoba, ktorá nachádza široké uplatnenie v profesionálnom varení. Umožňuje okrem iného:

  • varenie na vysokom ohni - vysoká nerezová rajnica je ideálna pre varenie na vysokom ohni, najmä keď potrebujete rýchlo ohriať jedlo, napríklad polievky, omáčky alebo vývary,
  • dusenie pokrmov - vďaka veľkému objemu a vysokým stenám je tento hrniec ideálny na dusenie pokrmov, najmä mäsa, zeleniny a iných dusených jedál,
  • príprava omáčok a krémových pokrmov – rajnica nerezová vysoká je skvelá na prípravu rôznych omáčok, dipov a krémových pokrmov, ako je rizoto alebo zeleninové krémy,
  • varenie v pare - niektoré modely týchto nerezových vysokých rajníc sú vybavené špeciálnymi vložkami na varenie v pare, alebo umožňujú použitie univerzálneho sita pre zdravé a výživné varenie.
  • Rajnice nerezové vysoké sú tiež skvelou alternatívou kotlíka. V profesionálnych kuchyniach sa vysoké rajnice často používajú na prípravu tradičných pokrmov, ako je napríklad guláš.

Nerezová oceľ - voľba šéfkuchárov po celom svete

Vysoký hrniec na profesionálne použitie v gastronómii vyrobený z nerezovej ocele má mnoho výhod, vďaka ktorým je obľúbenou voľbou v gastronómii. Nerezová oceľ je mimoriadne odolný materiál, ktorý si zachováva svoje vlastnosti aj pri extrémnych podmienkach používania. Obsahuje chróm, ktorý na povrchu vytvára vrstvu oxidu chrómu, ktorá ho chráni pred koróziou a hrdzou. Zároveň je povrch nerezovej ocele hladký a neporézny, takže sa ľahko čistí a udržuje. Tento materiál umožňuje používať tento riad ako na indukčnom, tak na plynovom sporáku.

Suroviny na výrobu nerezovej ocele, ako je železo, chróm, nikel a ďalšie prísady, sú vhodne vybrané a podrobené rôznym procesom predúpravy. Sú tavené a formované do nerezovej ocele všetkými druhmi priemyselných metód, ako je tavenie vo vysokoteplotných peciach a odlievanie do foriem. Hotová nerezová oceľ sa ďalej spracováva, napríklad laminovaním, valcovaním, rezaním, ohýbaním a leštením, aby sa dosiahli príslušné tvary a povrchové úpravy. Za zmienku stojí, že kvalitné hrnce sú vyrobené z jedného plechu, čo eliminuje riziko úniku tekutiny.

Vysoká rajnica v Gastromanii - špičková kvalita a známi výrobcovia

Každý výrobok v našom obchode je špičkové gastronomické vybavenie, podpísané menami známych a uznávaných výrobcov v odbore, ako je okrem iného nemecká spoločnosť Contacto, jeden z popredných výrobcov a dovozcov profesionálneho gastronomického tovaru. To je zárukou dlhej životnosti.

Každý z našich vysokých hrncov je možné umývať v priemyselnej umývačke riadu, čím je zaistená maximálna hygiena, bezpečnosť a chuť potravín. Možnosť umývania pri vysokých teplotách a so špecializovanými umývacími prostriedkami určenými pre nerezovú oceľ výrazne skracuje dobu potrebnú na prípravu hrncov na opätovné použitie.

Dôležitým prvkom každého výrobku je sendvičové dno z nerezovej ocele s hliníkovým jadrom. To rovnomerne rozvádza teplotu, čím sa minimalizuje riziko pripálenia. Zároveň pomáha udržať správnu teplotu pokrmu po dlhšiu dobu a to aj po jeho vybratí zo zdroja tepla.

Gastromania ponúka široký sortiment profesionálnych cateringových rajníc, ale nie sú to jediné kuchynské doplnky, ktoré máme na sklade. Odporúčame Vám, aby ste si prezreli aj naše ďalšie výrobky, ktoré skvele doplnia vybavenie každej kuchyne.