Hrnce na varenie vo vodnom kúpeli sú nepostrádateľným pomocníkom v cukrárňach, pekárňach, kaviarňach alebo reštauráciách. Uľahčujú prípravu poliev, čokolády, omáčok, tort a dezertov a zabraňujú zlepovaniu a pripaľovaniu výrobkov. Ponúkame Varné vložky do hrnca vyrobené z vysoko kvalitnej nerezovej ocele - vytvorené špeciálne pre gastronómiu. Typ (miska, vložka), tvar (valcový, štvorcový), veľkosť a kapacita: pripravili sme pre vás desiatky rôznych výrobkov, z ktorých si rýchlo vyberiete ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Neváhajte a prezrite si našu širokú ponuku!

Čítať viac >

Vložka alebo misa do vodného kúpeľa – varianty produktu

Základnými pomôckami na varenie vo vodnom kúpeli sú vložky alebo misy. Misa na varenie vo vodnom kúpeli má spravidla pohodlnú rukoväť na držanie a háčik na zavesenie na okraj gastro hrnca a jej objem sa pohybuje okolo 1,5 litra. Osvedčí sa preto pri príprave malého množstva výrobkov a ako pomôcka pri každodennej práci v kaviarni alebo reštaurácii (na rozpúšťanie čokolády a pod.). Pre kuchyne, ktoré obsluhujú viac osôb, už odporúčame varné vložky do hrnca s objemom niekoľkých litrov. Sú k dispozícii v rôznych tvaroch (štvorcové, obdĺžnikové, valcové) a veľkostiach, s uchami aj bez nich: je možné ich presne prispôsobiť používaným hrncom pre gastronómiu (v našom obchode je k dispozícii aj veľký hrniec do vodného kúpeľa).

Nádoba na varenie vo vodnom kúpeli – kritériá pre výber

  • Materiál – musí dobre viesť teplo a zároveň musí byť bezpečný pre potraviny, hygienický, ľahko sa čistiť a byť odolný. Jedným z najlepších materiálov riadu na rozpúšťanie prísad a varenie mliečnych výrobkov je leštená alebo satinovaná nerezová oceľ.
  • Objem – ponúkame misy a vložky s objemom od 1,5 do niekoľkých litrov, podľa individuálnych preferencií. Pokiaľ sú potreby vašej kuchyne premenlivé, oplatí sa investovať do praktickej sady troch vložiek rôznych veľkostí.
  • Tvar – je potrebné vybrať podľa používaných hrncov, preferencií a možností skladovania. K dispozícii sú tradičné okrúhle misy, štvorcové vložky, obdĺžnikové vložky (stohovateľné) a cylindrické vložky.
  • Úchyty – misky majú obvykle dlhú rukoväť a väčšina vložiek má dve bežné rukoväte, ale niektoré modely sú bez nich a oplatí sa tomu venovať pozornosť. Vložka bez rukovätí môže byť menej praktická, aj keď veľmi záleží na preferenciách a konkrétnom využití.
  • Pokrievky –  obvykle nie sú k dispozícii v sade a je nutné ich zakúpiť samostatne. V našom obchode nájdete aj poklopy k vložkám: označenie série uľahčuje ich výber, ale oplatí sa pozrieť aj na veľkosti. Zodpovedajúci poklop je k dispozícii na karte výrobku ako "súvisiaci výrobok".
  • Skladovanie – ak si kúpite viac vložiek, je vhodné overiť, či ich možno stohovať (vrstviť). Táto možnosť ušetrí v kuchyni veľa miesta a obvykle existuje riešenie v rámci jedného výrobcu.

Hrniec na varenie vo vodnom kúpeli – príslušenstvo pre gastronómiu

V našom obchode Gastromania.sk vsádzame na profesionálne výrobky uznávaných značiek, ako sú Contacto, APS a Stalgast. Každá nádoba na vodný kúpeľ je vyrobená z nerezovej ocele 18/10, leštené (vysoký lesk a hladkosť) alebo so saténovou povrchovou úpravou (matná, mierne drsná štruktúra). Ponúkame tiež vysoko kvalitné gastro hrnce, a to z nerezovej ocele, ale aj z hliníka, medi alebo liatiny. Všetko príslušenstvo je vhodné na použitie v gastronómii. Vložky a misy sa ľahko udržujú v čistote: je možné ich umývať v priemyselnej umývačke riadu aj ručne - a to najlepšie kefou a umývacím prostriedkom na nerez. Pri správnej starostlivosti môžu vydržať aj mnoho rokov: investícia sa teda oplatí.

Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti, neváhajte sa na nás obrátiť - radi Vám poradíme.