Vložky na zemiaky zabraňujú prichyteniu a pripáleniu zeleniny ku dnu hrnca, tiež uľahčujú jej odkvapkávanie. Spravidla majú podobu guľatej, dierovanej misy s dlhými úchytmi pre pohodlné vybratie, ktorá je podopretá niekoľkocentimetrovými nožičkami. Sú vhodné do každej kuchyne, najmä na tzv. hromadné stravovanie - firemné, hotelové alebo školské kuchyne. Do nášho sortimentu sme zaradili iba kvalitné nerezové vložky od uznávaných značiek, ako je Contacto alebo Tom-Gast. Sú odolné a ľahko sa čistia.

Čítať viac >

Vložky na varenie zemiakov - jeden produkt, mnoho variantov

Varné vložky do hrnca, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, majú rôzne priemery a dĺžky rukovätí. Nie sú univerzálne, treba ich vybrať podľa priemeru dna a výšky hrnca. Napríklad vložka s priemerom 40 cm sa hodí do hrnca s dnom s priemerom 45 cm. Niektorí výrobcovia vyrábajú varné vložky do hrnca iba pre svoje vlastné gastro hrnce z jedného alebo niekoľkých vybraných radov, ale obvykle ich možno použiť aj s riadom iných značiek.

Hoci všetky vložky na zemiaky vyzerajú podobne a slúžia na podobný účel, líšia sa drobnými rozdielmi a to priemerom otvorov (perforáciou), prevedením nožičiek alebo spôsobom uchytenia rukoväte. A práve tieto detaily môžu mať vplyv na pohodlie pri každodennom používaní. Naše výrobky dobre poznáme a radi Vám poradíme, ktoré modely sú pre Vás najvhodnejšie. Naši špecialisti sú Vám k dispozícii.

Vysoko kvalitné vložky na zemiaky pre gastronómiu

Rovnako ako gastro hrnce musia byť aj vložky na zemiaky pevné a ľahko sa čistiť. Oplatí sa venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú tieto varné vložky do hrnca vyrobené. Najlepšie sa osvedčí nerezová oceľ 18/10 a to vďaka svojej trvanlivosti, odolnosti voči kyselinám a korózii a hygienickým požiadavkám. Oceľová vložka je odolná voči poškodeniu ako je pretlačenie a poškriabanie. Pred stláčaním zemiakov by sa mala vybrať. Jej veľkou výhodou je, že sa ľahko čistí. Aj keď zvyšky jedla zaschnú, stačí ju na chvíľu namočiť do vody. Väčšinu nerezových vložiek je možné umývať v priemyselných umývačkách, dobre poslúži aj kefy a umývacie prostriedky určené pre nerez.

Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme. Nájdeme najnižšiu cenu vzhľadom na kvalitu, alebo vyberieme príslušenstvo pre konkrétne gastro hrnce. Radi by sme Vás tiež pozvali na zoznámenie s ostatným naším sortimentom. S nami môžete efektívne a pohodlne doplniť kompletné vybavenie Vašej kuchyne alebo gastronomického zariadenia.