Špeciálne hrnce na prípravu rýb uľahčujú dosiahnutie dokonalého výsledku bez námahy a starostí. Pekáče na ryby majú podlhovastý tvar a úspešne pojmú celú rybu alebo niekoľko filiet. Perforovaná vložka slúži ako mriežka a odkvapkávač: zabraňuje prichyteniu a pripáleniu a odvádza prebytočnú vodu, takže rybu je možné efektívne vybrať vždy vcelku. Ponúkame vysoko kvalitné gastro hrnce z nerezovej ocele 18/10 so saténovou povrchovou úpravou pre profesionálne, intenzívne a dlhodobé používanie.

Čítať viac >

Pekáče na ryby s perforovanou vložkou

Pekáč na ryby umožňuje ľahko dosiahnuť dokonalú štruktúru a výbornú chuť a zachovať maximálnu nutričnú hodnotu pripravovaných rýb. Nízke a podlhovasté špeciálne hrnce pojmú celú rybu alebo niekoľko filetov - možno ich použiť aj na prípravu dlhej zeleniny a morských plodov: homára alebo raka. Perforovaná vložka, ktorá je súčasťou zabraňuje prichyteniu a pripáleniu pokrmu a odvádza prebytočnú vodu, takže sa ryba nerozpadá a oveľa ľahšie sa vyťahuje. Perforácia zároveň zlepšuje cirkuláciu vzduchu a pary, vďaka tomu sa pokrm uvarí rovnomerne a zachová si šťavnatosť.

Špeciálne hrnce na varenie rýb sú väčšinou určené iba na použitie v rúre. Možnosť použitia na indukčných a klasických sporákoch nájdete v popise pri každom konkrétnom modeli.

V našom obchode Gastromania.sk ponúkame iba osvedčené hrnce na prípravu rýb, okrem iného od nemeckej značky Contacto. Pekáče na ryby sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a sady obvykle obsahujú dierované vložky a pokrievky - sadu nie je potrebné dodatočne dopĺňať príslušenstvom, čo vám ušetrí čas, nervy aj peniaze. V ponuke máme aj pekáč na ryby s pokrievkou.

Vysoko kvalitné hrnce na prípravu rýb - nerezová oceľ

Na čo by ste si mali dať pozor pri nákupe hrnca? Predovšetkým na materiál, z ktorého je p vyrobený. Nerezová oceľ 18/10 je pevná, vydrží mnoho rokov a hygienická, ľahko sa čistí. Je úplne bezpečná pre styk s potravinami, odolná proti kyselinám a korózii a preto je ideálna na prípravu rýb, morských plodov alebo dlhej zeleniny. Pekáče na ryby sú spravidla vyrobené z ocele so saténovou povrchovou úpravou. Majú matný a mierne drsný povrch, ktorý účinne zakrýva drobné stopy každodenného používania a uľahčuje ich dlhodobé udržiavanie v dobrom stave.

Gastro hrnce, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, sú navyše lisované z jedného kusu plechu - tým je zaistená ich tesnosť a trvanlivosť. V porovnaní so zváranými hrncami (vyrobenými z dvoch plátov materiálu) vydrží mnoho rokov.

Osvedčené značky, značka Contacto

Spoliehame sa na osvedčené značky, vrátane nemeckého výrobcu Contacto, ktorý vyrába vysoko kvalitné nerezové výrobky s leštenou a saténovanou povrchovou úpravou pre gastronómiu. Ponúkame kompletné portfólio výrobkov tejto značky – viac ako 4 000 položiek, ktorými profesionálne vybavíte každú kuchyňu v reštaurácii, hoteli alebo v domácnosti.

Ak máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky týkajúce sa produktu, neváhajte nás kontaktovať. Poradíme vám a navrhneme riešenie na mieru Vašim potrebám a očakávaniam.