Špeciálne hrnce sú určené predovšetkým na prípravu špecifických surovín - morských plodov, rýb alebo špargle. Tieto hrnce nájdu uplatnenie v každej kuchyni, umožnia Vám dosiahnuť jedinečnú chuť pokrmov a tiež zlepšia prácu kuchárov. Špeciálne hrnce sú vyrobené z nerezovej alebo smaltovanej ocele (podľa účelu použitia) a dodávajú sa v rôznych objemoch, čím sa prispôsobia možnostiam daného priestoru v kuchyni.

Čítať viac >

Typy špeciálnych hrnovů

Rozlišujeme následujúce typy:

  1. Hrnce na špargľa - jedná sa o vysoké hrnce so špeciálnou vložkou na naparovanie, ktoré umožňujú rovnomerné varenie aj veľmi dlhej špargle.
  2. Hrnce na varenie mlieka - niektoré z nich sú vybavené vodným plášťom, tj dvojitými stenami, medzi ktorými sa ohrieva voda, čo umožňuje nielen správne uvariť mlieko, ale aj rozpustiť čokoládu alebo ohriať omáčku.
  3. Hrnce na ryby - majú charakteristický podlhovastý tvar, takže sa do nich zmestí celá ryba. Sú vybavené perforovanou vložkou, ktorá umožňuje varenie v pare.
  4. Hrnce s kohútikom - jedná sa o veľké hrnce určené okrem iného na varenie zemiakov. Vďaka použitiu kohútika z nich možno ľahko vypustiť horúcu vodu bez toho, aby hrozilo riziko obarenia, čo uľahčuje vybratie uvarených produktov.
  5. Hrnce na mušle - sú vybavené vekom, ktoré je možné použiť ako nádobu na prázdne škrupiny. Sú ideálne na varenie mušlí a mušlí a ďalších morských plodov.

Výber špeciálnych hrncov

Špeciálne gastro hrnce umožňujú dokonale pripraviť náročné suroviny, ako sú mušle, ryby alebo špargľa. Zároveň uľahčujú prácu, napr. vďaka kohútiku na vypúšťanie vody alebo vodnému plášťu. Naša ponuka zahŕňa rôzne typy špeciálnych hrncov o rôznych kapacitách. Väčšina z nich je vyrobená z nerezovej ocele, takže ich možno použiť na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných. Prezrite si našu širokú ponuku!