Hrniec s výpustným ventilom je špeciálny hrniec, ktorý nájdeme v rôznych stravovacích zariadeniach. Tento hrniec je užitočným pomocníkom pri varení veľkého množstva zeleniny alebo cestovín. Vyznačuje sa veľkým objemom, ktorý umožňuje umiestniť doň veľké množstvo vybraných surovín. Je vybavený kohútikom, ktorý uľahčuje vypúšťanie horúcej vody z hrnca. Vďaka tomu je tento gastro hrniec nielen praktický, ale aj bezpečný.

Hrnce s výpustným ventilom sa dodávajú v širokej škále objemov - od 25 až do 70 litrov, čím sa prispôsobia možnostiam daného priestoru v kuchyni.

Čítať viac >

Charakteristika hrncov s výpustným ventilom

Hrniec s kohútikom sa vyznačuje týmito vlastnosťami:

  1. Veľká kapacita – do hrnca s kohútikom sa zmestí minimálne niekoľko litrov vody, čo umožňuje variť až niekoľko kilogramov surovín naraz a tým získať rýchlosť v príprave mnohých pokrmov bez nutnosti použitia niekoľkých samostatných hrncov.
  2. Ventil / kohútik - ventil umiestnený na dne hrnca umožňuje vypúšťanie horúcej vody. Vďaka tomu nie je potrebné varenú zeleninu alebo cestoviny cediť prelievaním obsahu hrnca cez sitko. Nehrozí teda riziko obarenia. Výhodou je oveľa efektívnejšie záskanie hotovej suroviny.
  3. Materiál - všetky hrnce s ventilom sú vyrobené z nerezovej ocele, vďaka tomu sa varené potraviny nelepia na steny hrnce. Nerezová oceľ je tiež veľmi odolná voči mechanickému poškodeniu.
  4. Použitie viacvrstvého dna - tieto gastro hrnce s kohútikom sú vybavené sendvičovým dnom. Jednotlivé nerezové vrstvy hrnca sú oddelené vrstvou hliníka. To umožňuje rovnomerné rozloženie tepla po povrchu hrnca, takže sa každá surovina riadne uvarí, bez toho, aby hrozilo riziko pripálenia alebo nedovarenia.
  5. Vhodné pre použitie na akomkoľvek type sporáka - vďaka nerezovej oceli a sendvičovému dnu možno hrnce používať na plynových aj indukčných sporákoch.
  6. Možno umývať v umývačke riadu - špeciálne hrnce s kohútikom je možné bez problémov umývať v umývačke riadu, pretože nerezová oceľ, z ktorej sú vyrobené, pri kontakte s umývacím prostriedkom nemení farbu ani nekoroduje.
  7. Špeciálne pokrievky – hrnce s ventilom sa vyznačujú pomerne veľkou šírkou, kvôli ktorej by mohlo byť ťažké nájsť vhodnú pokrievku. Z tohto dôvodu je každý hrniec dodávaný s pokrievkou, ktorá dokonale padne, umožňuje rýchlejšiu prípravu surovín a chráni obsah hrnca pred znečistením.

Výber správného hrnca s výpustným ventilom

Pri výbere hrnca na varenie zemiakov alebo iných ingrediencií vo veľkom množstve je dôležité prispôsobiť kapacitu nového riadu kapacitným možnostiam daného priestoru v kuchyni. Pokiaľ má byť hrniec používaný v malom bare, je možné zvážiť variant s objemom 25 alebo 35 litrov. Naopak pre veľké reštaurácie, jedálne alebo kantíny, kde sa denne obslúžia stovky ľudí, môže byť vhodnejším riešením hrniec s objemom aspoň 50 litrov.

Pri nákupe hrnca sa oplatí dbať na to, aby bol vybavený viacvrstvovým dnom pre rovnomerné rozloženie tepla a bol vyrobený z jedného kusu nerezovej ocele, čo zaistí dokonalú tesnosť hrnca.

Prezrite si celú našu ponuku! Vyberte si ten správny hrniec s kohútikom. Ponúkame gastro hrnce o rôznych objemoch podľa potrieb vašej prevádzky. Pokiaľ si vo výbere nebudete istí, neváhajte sa na nás obrátiť!