Pákové kávovary

Až donedávna sa profesionálne pákové kávovary objavovali len v lepších kaviarňach, elegantných reštauráciách a hotelových baroch. Dnes môžete stále častejšie vynikajúcu kávu objednať v mnohých cukrárňach, baroch, krčmách, kluboch a dokonca i na niektorých čerpacích staniciach. Spolu so zvyšovaním povedomia spotrebiteľov rastie tiež dopyt po rôznych druhoch vysoko kvalitných káv pripravených a podávaných spôsobom, ktorý zaručuje plnú chuť a arómu. 

Čítať viac >

Aby sme zákazníkom poskytli dokonale pripravenú kávu s trvale skvelou chuťou, vôňou a konzistenciou, vyplatí sa investovať do profesionálneho pákového kávovaru. Tieto kávovary sú drahšie zariadenia než automatické kávovary. Síce vyžadujú hlbšie školenie obsluhy, avšak umožňujú plnú kontrolu nad procesom prípravy kávy. Vďaka tomu kvalifikovaný barista aj menej skúsený barista vykúzli nápoj, ktorý poteší i tých najnáročnejších milovníkov malej čiernej.

Jednopákový kávovar

Pri výbere správneho kávovaru zvážte potreby a počet obsluhovaných hostí. V cukrárňach, útulných baroch a ďalších malých gastronomických priestoroch, kde je podávaná káva len doplnkom hlavnej ponuky. Do týchto priestorov sa najlepšie hodia menšie jednopákové kávovary. Tieto zariadenia majú radu prvkov a užitočných funkcií. Niektoré modely poskytujú odmerkové dávkovanie a inovatívny systém SIS, ktorý pomáha uvoľňovať všetky arómy a silu chutí. Sú vybavené účinným systémom na napenenie, rotačnými čerpadlami a užitočným servisným modulom informujúcim o akýchkoľvek chybách. 

Dvojpákový kávovar

Dvojpákové kávovary budú potrebné vo väčšine kaviarní a reštauráciách, rovnako ako vo stravovacích zariadeniach s veľkým počtom zákazníkov. Majú dvojitý dávkovací systém a umožňujú vám pripraviť až štyri šálky kávy súčasne, takže barista môže efektívnejšie spracovávať viac objednávok. Rovnako ako u jednopákových zariadení i najmodernejších modeloch dvojpákových kávovarov poskytujú odmerkové dávkovanie. Majú tiež systém SIS zodpovedný za uvoľňovanie najdôležitejších zložiek pripravovanej kávy.

Výhody a ceny kávovarov

Najväčšou výhodou, ktorú ponúkajú pákové kávovary, je možnosť získať espresso s konštantnými parametrami, čo je vynikajúci základ pre kávu v akomkoľvek štýle: americano, cappuccino, macchiato, latte a flat white. 

Pákové kávovary predstavujú značné náklady, ale na oplátku dostávame záruku za podávanie vynikajúcej kávy za predpokladu, že používame kávové zrná najvyššej kvality od osvedčených pražiarní. Pokiaľ chceme, aby počet zákazníkov rástol, stojí za to vyskúšať niekoľko alebo dokonca tucet druhov kávy. Odporúčame nepoužívať obľúbené kávy dostupné v obchodoch a lahôdkach. 

Ceny jednopákových kávovarov sa pohybujú medzi 360 a 960 EUR. Najpokrokovejšie modely stoja okolo 3600 EUR. Investície do stredne vybaveného dvojpákového kávovaru činia okolo 1700 EUR. Ceny niektorých modelov značkových výrobcov začínajú na 4 800 EUR. Najdrahšie modely s mnohými pokročilými funkciami, krásnym designom a skvelými výsledkami stojí až 9 600 EUR. 

V prípade jedno a dvojpákových kávovarov sú drahšie zariadenia charakterizované zaujímavejším designom, a preto sa správne vybraný kávovar stane skutočnou ozdobou akéhokoľvek priestoru v bare.