Srdcom každej kaviarne a reštaurácie je profesionálny a estetický kávovar. Preto stojí za to zaistiť najlepšie technické a funkčné parametre, a to s ohľadom na to, že dvojpákové kávovary poskytujú vyššiu účinnosť než kávovary jednopákové. Konečný výber správneho zariadenia závisí na dostupnom priestore pri bare či za pultom a na priemernom počte návštevníkov.

Čítať viac >

Výhody dvojpákových kávovarov

Dvojpákové kávovary majú systém dvojitého výdaja, ktorý Vám umožňuje pripraviť štyri šálky kávy súčasne. Proces obsluhy zaberie mnoho menej času, čo má zásadný význam najmä pri obsluhe mnoho zákazníkov súčasne. Väčšina z týchto typov kávovarov je vybavená rotačnými čerpadlami a objemnými bojlermi, vďaka ktorým má voda vždy optimálnu teplotu. Najnovšie modely dvojpákových kávovarov majú objemové dávkovanie a systém SIS pomáha uvoľňovať všetky ušľachtilé chute uvarenej kávy.

Účel a obsluha

Tlakové kávovary sú najprofesionálnejšie stroje pre kaviarne, reštaurácie a veľké gastronomické zariadenia. Ich obsluha však nie je tak jednoduchá a intuitívna ako v prípade automatov na kávu. Na prípravu vysoko kvalitnej kávy potrebujete veľa skúseností a znalostí. Preto pri nákupe tlakého kávovaru stojí za to investovať ďalšie peniaze a venovať čas odbornému školeniu personálu.

Cena a estetika

Najjednoduchšie dvojpákové kávovary stoja okolo 1600 EUR. Najlepšie zariadenie od značkových výrobcov začína na cenách okolo 4800 EUR a najdrahšie modely, skutočný Mercedes vo svojej triede, stojí až 10000 EUR. Drahšie zariadenie, okrem dokonalej funkčnosti a mnohých užitočných riešení, sa vyznačujú zaujímavým designom a krásnym prevedením, napríklad v retro štýle. Preto správne vybraný kávovar môže byť nielen srdcom, ale tiež skutočnou ozdobou akéhokoľvek priestoru reštauračného zariadenia.