Profesionálne kávovary sú samozrejme základom v každej kaviarni, ale sú tiež nevyhnutné v reštauráciách, hoteloch, baroch a ďalších gastronomických zariadeniach. Predaj teplých nápojov môže prinášať veľké zisky, ale k tomu je potrebné zaobstarať pre svoj podnik vhodný gastro kávovar. Bez ohľadu na to, či ešte len plánujete začlenenie kávy do svojej ponuky alebo ide o zefektívnenie procesu podávania kávy pri zachovaní vysokej kvality, v našej ponuke určite nájdete produkty, ktoré splnia všetky očakávania.

Čítať viac >

Profesionálny kávovar - pre náročných zákazníkov

Profesionálne kávové stroje predovšetkým zaručujú vysoký výkon a opakovateľnú, vynikajúcu chuť kávy, ktorá prinúti zákazníkov k pravidelnej návšteve. V takom prípade by lacný kávovar určený na domáce použitie bol úplne nedostatočný. Výber vhodného kávovaru bude závisieť od profilu podnikania, veľkosti prevádzky, priemerného počtu návštevníkov, dostupnom rozpočte a mnohých ďalších faktoroch. Z tohto dôvodu vám ponúkame rôzne druhy kávovarov, ktoré sa určite osvedčia vo vašom podnikaní. Najčastejšie ich rozdeľujeme na profi automatický kávovar a pákový kávovar, z ktorých sú nápoje určené pre najnáročnejších milovníkov kávy.

Automatické kávovary - profesionálne, výkonné, ľahko ovládateľné

Automatické kávovary spájajú vysoký výkon pri príprave kávy s jednoduchým ovládaním a zároveň umožňujú rýchle príprave základu pre obľúbené druhy nápojov, ako sú napríklad americano, cappuccino, latte macchiato, latte alebo flat white. Tieto kávovary zvyčajne ponúkajú množstvo funkcií, ako je regulácia teploty kávy, mlieka a pary. Regulácia sily kávy umožní prispôsobiť nápoj chuti zákazníkov, zatiaľ čo regulácia množstva uvarenej kávy sa hodí pri zmenách dopytu po tomto nápoji. Veľký gastro kávovar dokáže pripraviť až 40 litrov nápoja za hodinu. Tento výkon sa hodí do veľkých reštaurácií, ale aj do cateringových firiem obsluhujúcich rôzne akcie. Menšie modely budú lepšou voľbou v menších gastronomických prevádzkach, ale osvedčia sa aj ako kávovar na latte do kancelárie. Automatický kávovar najčastejšie existuje vo variante s prepadovým systémom vybaveným integrovaným mlynčekom, ktorý rýchlo pripraví mletú kávu na sparenie (dôležité je pri tom nastavenie hrubosti mletia zrnkovej kávy). Väčšina modelov je vybavená priamym pripojením k vodovodnej sieti. Jednoduché ovládanie pomocou LCD displeja umožňuje rýchlo sa zoznámiť so všetkými možnosťami daného zariadenia.

Pákové gastro kávovary - keď záleží na najvyššej kvalite kávy

Profesionálne kávovary zaisťujú maximálnu kontrolu nad procesom prípravy kávy a sú tak neodmysliteľnou súčasťou každej kaviarne zameranej na náročných zákazníkov. Tento typ kávovaru existuje iba vo variante s tlakovým systémom a ponúka súbor funkcií podobných automatickému kávovaru, aj keď sú ďaleko rozsiahlejšie. Tryska na šľahanie mlieka, ohrievač šálok alebo pokročilé programovanie dávkovania vody a extrakcia kávy - to sú ďalšie funkcie, ktoré zaručia moderné pákové kávovary. Baristické kávovary nie sú vybavené integrovanými mlynčekmi a je nutné zaobstarať si samostatný mlynček na kávu. 

Aj keď sa pákové kávovary viac zameriavajú na kvalitu pripravenej kávy, môžu v prípade potreby poskytnúť aj vysoký pracovný výkon. To bude závisieť od toho, koľko tzv. skupín, tj stanovíšť vybavených pákou, má dané zariadenie k dispozícii. Každá skupina umožňuje prípravu dvoch šálok kávy naraz. Najjednoduchšie varianty s jednou skupinou sa osvedčia v menších prevádzkach, zatiaľ čo varianty s dvoma a troma skupinami, pripravujúcich zodpovedajúcim spôsobom 4 a 6 káv naraz, budú dobrým výberom vo väčších prevádzkach s veľkou prevádzkou.

Kávovar profesionálny je síce veľkou investíciou, ale rozhodne stojí za to, pokiaľ sa podnik zameriava na podávanie kávy. Treba tiež spomenúť, že vďaka svojej konštrukcii, vysokej kvalite spracovania a tým estetickému vzhľadu sú pákové kávovary často nielen pracovným nástrojom, ale aj pýchou v kaviarňach. Z tohto hľadiska sa rozhodne vyznačujú ponúkané talianske kávovary známych výrobcov.

Treba si uvedomiť, že s týmto kávovým strojom barista plne ovláda proces prípravy kávy, ale kvôli rozsiahlejším možnostiam bude musieť venovať trochu viac času na zvládnutie ovládania zariadenia. Pokiaľ sa rozhodnete pre pákový kávovar do kaviarne, rozhodne sa oplatí nájsť kvalitnú kávu od overených pražiarní. Len tak je možné plne využiť potenciál takéhoto zariadenia.

Profesionálne kávovary pre kaviarne a ďalšie prevádzky - ako vybrať ten správny? 

V gastronomických podnikoch, ako sú reštaurácie, bary, cukrárne, hotely a malé reštaurácie, kde záleží na vysokom výkone a opakovateľnosti chuti, sa najlepšie osvedčia prepadové automatické kávovary. Naopak v kaviarňach, kde sa kladie dôraz na najvyššiu kvalitu chuti a prípravu špeciálnej kávy, bude pákový kávovar jednoznačne najlepšou investíciou

Dostupné profesionálne kávovary v našej ponuke sú výrobky vysokej kvality, ktoré určite uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Bez ohľadu na to, na akého zákazníka je kaviareň zameraná, musí kávový stroj zodpovedať dennému dopytu po príprave tohto nápoja.

Mlynčeky na kávu

Pri pákových kávovaroch je nutné mletie kávy v samostatnom mlynčeku. Čerstvé mletie umožní vyzdvihnúť všetky obsiahnuté kvality zŕn, a vôňa čerstvo pomletej kávy v celom podniku je veľký plus. V tejto kategórii vám ponúkame aj mlynčeky s rôznou výkonnosťou - profesionálne vysokovýkonné modely, ktoré melú až 12 kg kávy denne, alebo menšie modely vybavené niekoľkými zaujímavými funkciami, ako je vstavaná váha alebo počítadlo porcií.

Šľahanie mlieka

Vďaka profesionálnym šľahačom na mlieko môžete veľmi rýchlo vytvoriť klasické mliečne kávové nápoje na báze espressa. Sú to kompaktné a ľahko ovládateľné zariadenia, vďaka ktorým je možné naraz pripraviť až 400 ml mliečnej peny z 200 ml mlieka. Sú to nepochybne užitočné nástroje v rukách každého baristu.

Profesionálny kávovar a oveľa viac

Kávové stroje je možné využiť nielen v kaviarňach, ale sú tiež bežne viditeľné v reštauračných alebo hotelových baroch. Preto vás pozývame na zoznámenie sa aj s ďalšími kategóriami súvisiace s touto brandžou. Ponúkame rôzne barové vybavenie, a barové zariadenie, ako sú odšťavovače alebo stroje na ľad. V prípade otázok ohľadom našej ponuky vás srdečne pozývame k kontaktu - radi vám pomôžeme s výberom vhodného gastronomického vybavenia.