Všetky kategórie v sekcii Automatické kávovary

Automatické kávovary sú základným vybavením prakticky každého gastronomického zariadenia, hotela alebo iného podniku, ktorý prijíma zákazníkov. Automatické kávovary umožňujú prípravu mnohých druhov lahodnej kávy - od silného espressa, espressa lungo, obľúbeného americana, cez varianty s mliekom, teda jemné latte macchiato, aromatické espresso macchiato, cappuccino a flat white, až po ľadové latte macchiato a ľadové cappu. To je však len malý zoznam možností, ktoré automatické kávovary ponúkajú. Modely známych a uznávaných výrobcov, ako sú okrem iného Nivona, Animo alebo Bravilor, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, odhalia vašim hosťom a zákazníkom úplne nový rozmer chuti. Či už ide o nastavenie sily kávy, dokonalé napenenie mlieka alebo nastavenie množstva kávy, ktorú chcete uvariť, máme pre vás to správne zariadenie pre každú prevádzkareň, kanceláriu alebo ordináciu.

Preskúmajte naše barové vybavenie a pozrite sa, čo sme pre vás a váš podnik pripravili!

Čítať viac >

Profesionálny automatický kávovar - kde by sa mali používať?

Hoci sú automatické profesionálne kávovary spájané predovšetkým s gastronomickými zariadeniami, nie sú jediným miestom, kde môžete tieto stroje použiť. Kde presne sa teda bude profesionálny automatický kávovar hodiť?

  • Kaviarne - to je zrejmé miesto, kde je profesionálny kávovar nevyhnutný na prípravu kvalitného espressa, cappuccina, latté a ďalších mliečnych káv.
  • Reštaurácie - mnoho reštaurácií má v jedálnom lístku kávu, ktorú si zákazníci objednávajú pred, počas alebo na konci jedla, k dezertu alebo jednoducho len preto, aby si do daného podniku prišli na lahodnú kávu na obchodnú alebo rodinnú schôdzku. Ťažko si možno predstaviť reštauráciu bez možnosti objednať si kávu, aj keď gastronomický profil podniku nezahŕňa cukrárske výrobky, ktoré sa obvykle ku káve podávajú.
  • Kaviarne s kávou so sebou - miesta, ktoré sa špecializujú na podávanie kávy so sebou, sú v poslednej dobe stále populárnejšie a môžu využívať aj automatický kávovar na rýchlu prípravu kávy.
  • Hotely - hotely často disponujú kaviarňami, kde môže byť profesionálny kávovar k dispozícii hosťom po celý deň alebo iba vo vybraných časoch na podávanie raňajok alebo obeda.
  • Jedálne a menzy - na pracoviskách alebo univerzitách, kde sa káva podáva zamestnancom alebo študentom. Tlakové kávovary ponúkajú jednoduché a intuitívne ovládanie, takže sú ideálne pre miesta, kde si prítomní môžu sami pripraviť svoju obľúbenú kávu.
  • Kancelárie - v kanceláriách sa stále častejšie objavujú priestory, kde si zamestnanci môžu sami pripraviť kávu, takže profesionálny kávovar je vítaným doplnkom.

Automatický kávovar - jedno tlačidlo, mnoho druhov kávy

Prevádzka automatického kávovaru je založená na automatických procesoch, ktoré sú v ňom naprogramované. Vďaka tomu je obsluha jednoduchá a pohodlná a kvalita pripravovanej kávy je konzistentná a reprodukovateľná. Vďaka tomu je možné pripravovať rôzne druhy kávy v podstate stlačením jediného tlačidla.

Automatický kávovar obsahuje mlynček na kávu, ktorý tesne pred prípravou nápoja namelie čerstvé kávové zrná. Osoba obsluhujúca kávovar môže nastaviť stupeň mletia, ktorý ovplyvňuje chuť a arómu kávy. Je možné tiež zvoliť druh kávy, jej množstvo, teplotu alebo silu. Kávovar potom vykoná zvolené úkony a pripraví kávu podľa priania zákazníka.

Najlepšie autoomatické kávovary sú vybavené dávkovacím systémom, ktorý odmeria správne množstvo kávových zŕn, namelie ich a prenesie do príslušnej nádoby. Zrná sa potom zlisujú a pod príslušným tlakom sa nimi pretiahne horúca voda, ktorá vytvorí espresso. Na prípravu mliečnych nápojov môže byť automatický kávovar na zrkovú kávu vybavený aj systémom na napenenie mlieka. Mlieko sa naberá zo samostatnej nádoby, ohrieva sa a napení, aby sa vytvorila krémová pena. Niektoré modely majú tiež možnosť automatického čistenia kávovaru.

Plne automatický kávovar na espresso - ktorý si vybrať?

Na trhu nájdete mnoho rôznych typov automatických kávovarov, ale ich kvalita a životnosť nechávajú veľa na vás. V Gastromanii ponúkame iba barové zariadenia podpísané značkami známych výrobcov v odbore, čo zaručuje výkon a dlhú životnosť. Vyberte si špičkové automatické kávovary a ponúknite svojim hosťom úplne nový rozmer kávy.

Plne automatický kávovar Nivona

Výrobca ponúka ďalšie funkcie, ktoré nazýva „barista v krabici“. Patrí medzi ne systém Aroma-Balance, ktorý vám umožní, aby ste si sami určili, aké aromatické tóny chcete z kávových zŕn získať. Tých je približne 800, a zatiaľ čo pre niekoho, kto s kávou ešte len začína, nemusí byť rozdiel viditeľný, pre skutočných znalcov má voľba arómu zásadný vplyv na chuť a vnímanie kávy. Spoločnosť pripravila niečo aj pre milovníkov cappuccina. Voľba Cappuccino Connoisseur umožňuje automatickú prípravu tohto typu nápoja, avšak podľa vzoru baristu v kaviarni - najprv sa do šálky naleje káva a až potom mlieko. Zaujímavé je, že výrobca vyvinul aj špeciálnu aplikáciu pre chytré telefóny, ktorá je v súčasnej dobe kompatibilná s modelmi 960 a 970 a umožňuje prípravu kávy podľa odporúčania baristu Nivona.

Automat na espresso – Animo

Animo je holandská spoločnosť založená v roku 1950. Výrobca sa zameriava na inovatívne riešenie pri zachovaní tradičného vnímania kávy. Modely automatických kávovarov Animo sú prvotriednej kvality, o čom svedčí aj ocenenie Red Dot Award 2019 pre kávovar Optime. Spoločnosť ponúka aj rad komfortných funkcií, ako je kompaktný 360 ° design, intuitívne rozhranie umožňujúce napríklad zmenu jasu obrazovky alebo inteligentný systém úspory energie a ďalšie. Kávovary majú taktiež certifikát CB od TÜV Rheinland a certifikát CE, ktorý zaručuje bezpečné používanie.

Profesionálne automatické kávovary – Bravilor

Bravilor sú pútavé automatické kávovary nielen pre gastronómiu, ktoré sa vyznačujú rozsiahlymi možnosťami a zároveň jednoduchou obsluhou. Model SPRSO je možné kompletne vybaliť, zabaliť a uviesť do prevádzky v priebehu 10 minút, okrem iného s použitím troch hlavných druhov kávy a ďalších vlastných kompozícií. Za zmienku stojí tiež patentovaný sparovač CIRCO, ktorý ponúka konštantný tlak, vďaka ktorému sa zo zŕn uvoľní všetka ich aróma. Pri ostatných modeloch výrobcu zahŕňa aj ďalšie funkcie, ako je režim úspory energie, automatické programy oplachovania a inovatívny systém dávkovania horúcej vody, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa.