Efektívny moderný kávovar je nevyhnutným prvkom vybavenia každej kaviarne, cukrárne, reštaurácie, klubov a barov. Široký sortiment umožňuje optimálny výber zariadení prispôsobeného k profilu firmy. Stojí za to poskytnúť zákazníkom možnosť objednať si svoj obľúbený druh kávy ako z automatického, tak z kávovaru s filtrom.

Čítať viac >

Výhody použitia automatického kávovaru

Automat na kávu má radu riešení, ktoré zrýchľujú a uľahčujú prípravu Vášho obľúbeného, povzbudzujúceho nápoja. To Vám umožní rýchlo pripraviť prakticky akýkoľvek druh kávy – klasickú, silné espresso, populárne americano a druhy s mliekom, tj. jemné latte, cappuccino a flat white. Možnosť nastavenia presných parametrov prípravy – teplota vody, mlieka a páry, hrúbka mletého zrna a sila podávaného nápoje, sú bezpochyby výhodou automatu na kávu. Väčšina automatických kávovarov má mnoho užitočných funkcií a riešení, vrátane vstavaného mlynčeka na kávu, nádoby na kávu či priameho pripojenia k prívodu vody. Medzi rozšírené funkcie správy v niektorých modeloch patrí ponuka s možnosťou výberu spôsobu a množstva varenej kávy alebo mliečneho nápoja, možnosť výberu bezkofeíinového nápoja, LCD displej, počítadlo počtu pripravených káv a cyklov varenia, kontrola dostatku vody, automatický čistiaci program a možnosť zadania ochrany heslom pre neoprávnené osoby. Najnovšie, najpokročilejšie modely sú ešte rýchlejšie a technológie, ktoré sa v nich používajú, poskytujú radu vybavenia. Napríklad systém Aroma Balance System v modelu Nivona Cafe Romatica ponúka tri aromatické profily pre dosiahnutia maximálneho chuťového efektu a optimálnej definovanej extrakcie. V rovnakom modely vďaka programu My Coffee máme možnosť naprogramovať až 18 individuálnych receptov na kávu a stáli zákazníci si môžu byť istí, že ich obľúbený nápoj bude vždy rovnaký, bez ohľadu na to, kto obsluhuje kávovar. Len je treba sa postarať o zrno rovnakej kvality.

Automaty na kávu – výber prevedenia podľa našich najlepších schopností

V kaviarňach, cukrárňach a reštauráciách s väčšou kapacitou sa vyplatí inštalovať kávovar s najlepšími prevádzkovými parametrami a kapacitou až niekoľko desiatok šálok kávy za hodinu. U niektorých značiek automatov na kávu je možná montáž a profesionálne školenie obsluhy zariadenia. Zákazníci, ktorí dávajú prednosť káve z kávovaru s filtrom, by malo byť vyhovené na splnenie objednávky pomocou ďalšieho zariadenia. Tiež v tomto prípade máme na výber automatické kávovary s rôznymi parametrami a výkonom. Väčšie priestory by si mali vybrať kávovar s dvoma objemnými džbánmi a kapacitou až 40 litrov za hodinu. Priemerná doba varenia celého džbánu sa líši v závislosti na modely, obvykle medzi 5 a 8 minútami. Kávovar na prelievanú kávu s oceľovou nádobou je riešenie, ktoré funguje perfektne nielen vo vnútorných priestoroch, ale tiež na vonkajších akciách poskytovaných cateringovými spoločnosťami. Najjednoduchšie kávovary s filtrom sú vybavené výhrevnou doskou, ktorá udržuje džbán s pripravenou kávou pri rovnakej teplote. Jedná sa o modely, ktoré skvelo fungujú v kanceláriách, maličkých kaviarňach a lokálnych cukrárňach.

Rýchlosť, estetika a intuitívne ovládanie

Väčšina modelov automatických kávovarov sa vyznačuje jednoduchým designom a modernou estetikou. Ich najväčšou výhodou je však rýchlosť a vysoký stupeň automatizácie všetkých fáz prípravy kávy, ako i jednoduché a intuitívne ovládanie. Obvykle stačí jedno stisnutie tlačidla zahájiť celý proces varenia aromatickej kávy v štýle zvolenom klientom. Vďaka tomu sú niektoré modely automatických kávovarov ideálnym riešením pre hotely, ktoré podávajú raňajky vo forme švédskych stolov. Vyberte si z možností, začnite obľúbenú kávu pripravovať počas niekoľkých sekúnd.