Kávovary s mlynčekom

Kávovary s mlynčekom by sa mali nachádzať v každom gastronomickom zariadení, kde sa počíta rýchlosť, efektivita a kvalita ponuky. Dokonale plní svoju funkciu v hoteloch ponúkajúcich tzv. švédsky bufet, na konferenciách a rôznych akciách konaných pre cateringové firmy. Svoje uplatnenie nájdu tiež v kaviarňach, cukrárňach, zmrzlinových salónoch a na benzínových pumpách. Umožňujú Vám rýchlo pripraviť kávu prakticky v akomkoľvek štýle a vstavaný mlynček zaručuje, že šálka kávy bola pripravená z čerstvo mletého zrna.

Čítať viac >

Mlynček, a dokonca dva! 

Vstavaný mlynček na kávu Vám umožní plne automatizovať celý proces prípravy, šetriť čas a prispôsobiť hrúbku mletia zrna Vašim potrebám. Niektoré zariadenia majú dva vstavané mlynčeky a ďalšie komoru na mletú kávu, nejde však zaprieť, že skutočný labužník si vyberie nápoj pripravovaný z čerstvo mletého kávového zrna. Takáto káva má isto bohatšiu arómu a plnšiu chuť. 

Máme na výber nielen automatické kávovary s mlynčekom, ale i pákové kávovary a prekvapkávače kávy vybavené mlynčekom. Modely kávovarov so zabudovaným mlynčekom majú mnoho užitočných funkcií a riešení, napríklad LCD displej a programy na úsporu energie, odstraňovanie vodného kameňa, čistenie a oplachovanie. 

U kávovarov s mlynčekom sa obvykle zaoberáme žhaviacou metódou mletia zŕn, mlynčeky sa obvykle vyrábajú z ocele alebo keramiky. Drahšie modely značkových výrobcov ponúkajú oceľové mlynčeky, ktoré sa vyznačujú väčšou trvanlivosťou a spoľahlivosťou. 

Cena a design

V závislosti na model, úroveň pokročilosti a účel máme na výber kávovary so vstavaným mlynčekom v rozmanitej cenovej relácii medzi 320 a viac Eur, alebo dokonca 2000 EUR v prípade veľkých a efektívnych kávovarov určených pre hotely a penzióny. Drahšie modely majú obvykle zaujímavejší design a vypadajú elegantne v každom barovom priestore.