Všetky kategórie v sekcii Kávovary bez mlynčeka

Prekvapkávač kávy je skvelým riešením pre stravovacie zariadenia, hotely alebo cateringové spoločnosti, ktoré chcú pripraviť väčšie množstvo kávy v krátkom čase pri zachovaní stálej kvality a chuti. Niektoré modely dokážu pripraviť až niekoľko desiatok litrov kávy naraz. Najvýkonnejšie kávovary sú schopné uvariť až pol tisíc šálok a 20 litrov vriacej vody za hodinu. Kávovar s prekvapkávaním je tou správnou investíciou, kedy by množstvo malo ísť ruka v ruke s kvalitou.

Prezrite si modely kávovarov na prekvapkávanú kávu v našom internetovom obchode s profesionálnym príslušenstvom pre gastronómiu. Naši poradcovia vám radi pomôžu vybrať to najlepšie riešenie pre váš podnik!

Čítať viac >

Filtračné kávovary - ako fungujú

Kávovar na prekvapkávanú kávu, funguje na princípe automatického prelievania horúcej vody cez mletú kávu. Do špeciálneho koša alebo drippera sa najskôr vloží papierový alebo kovový filter. Ten pomáha zadržať mletú kávu a poskytuje tá číry nápoj. Potom sa do filtra pridá príslušné množstvo čerstvo namletej kávy. Hrubosť mletia kávy treba prispôsobiť preferovanej chuti a spôsobu prípravy. Po pridaní kávy sa obvykle odporúča jemne namočiť kávové zrná do vody s teplotou nižšou ako vriacou, aby sa uvoľnila aróma a vykonal sa tzv. proces rozkvetu alebo predinfúzie.

Akonáhle je káva riadne namočená, zalieva sa mleté zrná postupne horúcou vodou. Tento proces by mal prebiehať rovnomerne, aby došlo k rovnomernému nasýteniu kávy a extrakcii chuti. Voda prúdi cez kávu, extrahuje z nej chuť a arómu, a potom spadne do kanvice alebo šálok pod kávovarom.

Prečo sa rozhodnúť pre kávovar bez mlynčeka?

 • Viac chutí - prekvapkávač kávy umožňuje prípravu kávy s rôznymi príchuťami a arómami, pretože môžete nastaviť rad faktorov, ako je pomer kávy a vody, teplota a doba sparovania. Výsledný nápoj je základom pre vytvorenie mnohých ďalších druhov pridaním ďalších ingrediencií.
 • Riadenie procesu - tento typ kávovaru umožňuje plnú kontrolu nad procesom prípravy kávy, čo baristom umožňuje prispôsobiť chuť a intenzitu nápoja individuálnym preferenciám zákazníka.
 • Kvalita kávy - vďaka možnosti nastavenia optimálnych parametrov sparenia pomáhajú kávovary typu pour-over vyrábať kávu vynikajúcej kvality a zachovávajú plný chuťový potenciál kávových zŕn.
 • Estetika a rituál - varenie malého množstva kávy pomocou prekvapkávacieho kávovaru môže byť tiež vizuálne príťažlivé a poskytovať akýsi rituál, ktorý umocňuje zážitok zákazníka. Ide tiež o tradičný spôsob prípravy kávy.
 • Flexibilita – kávová kanvica s prekvapkávaním je pomerne jednoduchá na obsluhu a je možné ju používať v malých i väčších gastronomických zariadeniach. Ľahko sa tiež čistí.
 • Efektivita - prekvapkávací kávovar je schopný pripraviť naraz oveľa viac kávy ako iné podobné prístroje. Menšie kávovary dokážu naplniť džbánok, zatiaľ čo väčšie modely môžu uvariť až niekoľko desiatok litrov nápoja.

Prekvapkávacia kanvica na kávu - zoznámte sa s výrobcami

Moderný kávovar na prekvapkávanú kávu nielen varí kávu, ale je aj akousi atrakciou a ozdobou priestorov. Dodáva šálkam kávy úplne inú vôňu a chuť, čo je pre skutočných znalcov veľmi dôležité. Dôležitá je však aj kvalita kávovaru, aby bola zachovaná vysoká kvalita kávy. Preto v našom obchode ponúkame iba výrobky, pod ktorými sú podpísané značky známych a uznávaných výrobcov vo svete baristiky. Máte tak záruku, že kávovar zakúpený u nás je dobrou investíciou

Marco Beverage Systems

Profesionálne kávovary vytvorený spoločnosťou Marco je energeticky úsporné, presné a zaisťuje zakaždým konzistentnú prípravu kávy. Udržujú presnú a stálu teplotu vody a dávajú baristovi alebo kávovaru plnú kontrolu nad procesom (nastavenie sily kávy). Zároveň existujú modely, ktoré celý proces prípravy kávy pour-over úplne automatizujú, ako je napríklad kávovar Ottomatic vybavený technológiou Greedy Cup, ktorá je zodpovedná za postupné riadenie sparovacích cyklov, udržiavanie správnej teploty počas prípravy kávy a dokonca aj extrakciu.

Bravilor

Automatické vypnutie, digitálne programovanie, indikácia konca varenia a indikátor na odstránenie vodného kameňa sú len niektoré z funkcií, ktorými kávovary tejto značky disponujú. Tradičný „americký“ vzhľad a výkon sú určite vlastnosti, ktoré sa tiež oplatí počítať medzi prednosti týchto kávovarov. V ponuke sú modely, ktoré dokážu uvariť až štyri kanvice kávy, čo dáva maximálny výkon 224 šálok za hodinu. Použitý spôsob sparovania zároveň produkuje najvyššiu koncentráciu kofeínu, čo sa prejavuje intenzívnou arómou kávy.

Kávovary bez mlynčeka – cena

Ceny prenosných kávovarov sa značne líšia. Vďaka širokému sortimentu môžeme ponúknuť menšie kávovary v cene niekoľko tisíc aj väčšie a výkonnejšie kávovary za niekoľko desiatok tisíc korún.

Tieto náklady závisia od viacerých faktorov, ale medzi tie najdôležitejšie patria napr.

 • značka a výrobca - kávovary vyrábané renomovanými spoločnosťami môžu byť drahšie vzhľadom k ich povesti, kvalite prevedenia a ďalším funkciám a tiež prestíži, ktorú prináša barové zariadenie,
 • model a funkcie - rôzne modely kávovarov na prekvapkávanú kávu môžu mať rôzne funkcie, napríklad reguláciu teploty, programovateľné varenie alebo vstavané mlynčeky na kávu. Čím viac funkcií a možností kávovar ponúka, tým robí barové vybavenie o niečo drahšie
 • kapacita a výkon - 0 kávovary s väčšou kapacitou, ktoré umožňujú pripraviť viac kávy naraz, môžu byť drahšie ako kávovary s menšou kapacitou.

Ktorý kávovar na filtrovanú kávu si vybrať? Čo by ste mali zvážiť?

 • Veľkosť vašich priestorov - pokiaľ máte malé priestory, bude výhodné zvoliť menší kávovar, ktorý zaberie menej miesta na pulte alebo v kuchyni. U väčších prevádzok sa oplatí zvážiť prepracovanejšie kávovary alebo niekoľko menších, pokiaľ je obsluha intenzívna.
 • Kapacita - vyberte si taký prekvapkávač kávy, ktorý zvládne spracovať primeraný počet objednávok počas špičky. Pozrite sa na špecifikácie výkonu a kapacity kávovaru.
 • Funkcie a možnosti - skontrolujte, či má kávovar všetky funkcie, ktoré potrebujete na prípravu rôznych druhov kávy, napríklad možnosť prípravy esencie, mliečnej kávy alebo prístroja, ktoré umožňujú nastaviť teplotu a dobu prípravy.
 • Jednoduché použitie - uistite sa, že sa kávovar s prekvapkávaním ľahko používa, a to ako pre zamestnancov, tak pre zákazníkov, ktorí môžu mať ku kávovaru prístup, pokiaľ je umiestnený vo verejnej časti prevádzky.
 • Prevádzkové náklady - pozrite sa na náklady spojené s prevádzkou kávovaru, ako sú náklady na kávu, filtre, náhradné diely a údržbu. Vyberte si kávovar, ktorý bude ekonomicky výhodný na dlhodobé používanie.