Filtre do kávovarov

Kávovar na prekvapkávanú kávu bez filtra je v skutočnosti úplne nefunkčným zariadením. Aj malá pomôcka robí veľký rozdiel. Pokiaľ Vám došli filtre a prekvapkávač kávy je jediným zariadením v kaviarni alebo inom stravovacom zariadení, nemôžete ponúkať ani jednu šálku. Preto stojí za to mať po ruke zásobu správne vybraných papierových filtrov alebo zaobstarať kávovar s opakovane použiteľnými kovovými filtrami.

Každý model kávovaru na prekvapkávanú kávu má vyhradený filter špecifického tvaru. Na výber sú papierové filtre, najčastejšie vyrobené z čistej celulózy a filtre z nerezu, ktoré sú trvalou alternatívou k jednorazovým papierovým filtrom.

Čítať viac >

Papierové filtre na kávovary

Papierové filtre na kávovary k Vám prichádzajú v praktickej rolke, môžu mať kónický (košový) alebo plochý okrúhly tvar. Nevýhodou použitia papierových filtrov je ich použitie na jeden raz. Oceľové filtre na opätovné použitie majú rôzne priemery prispôsobené najobľúbenejším typom košíkov v prekvapkávačoch kávy. Ich jedinou nevýhodou je potreba pravidelného a dôkladného čistenia. Nesprávne vyčistený filter môže ovplyvniť chuť podávanej kávy.

Ceny filtrov na profesionálne kávovary na prekvapkávanú kávu sú v prípade oceľových filtrov s veľkým priemerom medzi 10 a 250 EUR.

Pri výbere správnych filtrov by ste mali premýšľať o vodnom filtre, ktorý chráni stroj pred vodným kameňom, čím predlžuje jeho životnosť. Značkové vodné filtre sú vyplnené len bezpečným organickým materiálom.