Príprava kávy je akýmsi gastronomickým rituálom, ktorý je nesmierne dôležitou súčasťou spoločenských, rodinných alebo obchodných stretnutí. Preto si zákazníci vyberajú podniky, kde môžu nielen piť lahodnú kávu, ale aj zažiť profesionálny proces jej prípravy. Jednou zo súčastí tohto divadla je čistenie páky od kávovej usadeniny, teda zvyškov kávy. K tomu však potrebujete praktické zásuvky, ktoré umožňujú udržiavať bar v čistote a zároveň barmanom výrazne uľahčujú prácu. Pripravili sme pre vás širokú ponuku zásuviek na použitú kávu, pod ktorými sú podpísaní známi výrobcovia v odbore, ako sú okrem iného Stalgast, Hendi, Bareq alebo Contacto, a ktoré sú ideálne ako pre menšie, tak aj pre väčšie prevádzky.

Čítať viac >

Zásuvky pod kávovar - pohodlné riešenie pre reštaurácie, hotely a kaviarne

Odklepávacie zásuvky sú prvky tvoriace kompletné barové vybavenie alebo iného gastronomického zariadenia, kde sa podáva káva pripravená v kávovare. Slúži na profesionálnu likvidáciu použitej mletej kávy a umožňujú jednoduchú a hygienickú likvidáciu použitej kávy po príprave nápoja.

Tieto zásuvky sa obvykle umiestňujú pod profesionálne kávovary alebo mlynčeky na kávu, aby sa efektívne usporiadal barový priestor – umiestnenie zásuvky je totiž dôležité pre pohodlie baristu. Po každom použití kávovaru alebo mlynčeka sa použitá káva vyberie z páky a uloží do zásuvky. Po dosiahnutí určitého stupňa naplnenia je potrebné zásuvku na mletú kávu vyprázdniť, aby bolo možné kávovar ďalej používať.

Zásuvky na použitú kávu - kvalita a nadčasová trvanlivosť

Tieto zásuvky na použitú kávu sú obvykle vyrobené z nerezovej ocele. Tento materiál je mimoriadne odolný a ľahko sa čistí. Nerezová oceľ nereaguje chemicky, a preto nehrdzavie. Vysoká kvalita ponúkaných výrobkov je predovšetkým zárukou dlhoročného používania, čo je pre priestory s veľkou prevádzkou nesmierne dôležité. Odnímateľná tyč obalená potravinárskym silikónom alebo iným plastom zároveň znamená, že výrobok odolá vysokému tlaku a nárazom, ku ktorým dochádza pri vyklepávaní kávy z páky.

V ponuke nájdete aj ďalšie barové zariadenia, ktoré výrazne zlepšia kvalitu nápojov alebo pokrmov podávaných vo vašej prevádzke a tiež skvalitnia prácu barmanov, čašníkov, baristov a kuchárov. Pozrite sa na kompletnú ponuku Gastrománia!