Francúzska značka Cacao Barry je jedným z najuznávanejších výrobcov čokolády a cukroviniek na svete. Jej ponuka je určená všetkým cukrárom a subjektom vyžadujúcim čokoládové polevy tej najvyššej kvality a akékoľvek doplnkové dekoratívne výrobky. Korene tejto spoločnosti siahajú do roku 1842, kedy Charles Barry - milovník čaju, kávy a čokolády, hľadajúci najlepšie kakaové odrody, dorazil do Afriky. Jeho cieľom bolo vyvinúť recept na čokoládu, ktorý uspokojí skutočných znalcov tejto kakaovej pochúťky. V roku 1923 na čele Cacao Barry stál Alexandre Lacarré, ktorý predstavil rad inovatívnych nápadov a urobil značku rozpoznateľnú a rešpektovanú. V roku 1963 uviedla firma na trh dve absolútne novinky - Baking Sticks a dodnes kultový čokoládový croissant.

Čítať viac >

O desať rokov neskôr začala spoločnosť Cacao Barry značku Your Demonstration Partner, ktorej cieľom bolo pomáhať a podporovať profesionálnych cukrárov a výrobcov používajúcich čokoládu. Potom, čo spoločnosť začiatkom 90. rokov prevzala kontrolu nad holdingovou spoločnosťou Société Centrale d’Investissement, sa značka rozhodla pre novú stratégiu rozvoja a diverzifikáciu ponuky, pričom zohľadnila predovšetkým britský trh. Výsledkom tejto akcie bolo otvorenie výrobného závodu vo Veľkej Británii. V roku 1994 sa na trhu objavila značka Pure Origine of Cacao Barry a o dva roky neskôr sa Cacao Barry spojila s belgickou spoločnosťou Callebaut a vytvorili značku Barry Callebaut. Koncern Jacobs Suchard poveril vedením novej spoločnosti spoločnosť Van Houten - uznávaného holandského výrobcu čokolády a kakaového prášku. V septembri 2017 spoločnosť uviedla na trh ďalšiu novinku - ružovú čokoládu Ruby. Za svoju originálnu farbu vďačí špeciálnym kakaovým bôbom z Ekvádoru, Brazílie a Pobrežia Slonoviny. Prvým produktom, ktorý začal používať ružovú čokoládu, je Kit Kat Chocolatory Sublime Ruby, ktorý debutoval v januári 2018 v Japonsku a o tri mesiace neskôr vo Veľkej Británii.

Všetky produkty Cacao Barry sú vyrobené zo starostlivo vybraných kakaových bôbov pochádzajúcich z vybraných plantáží po celom svete. Výsledkom je, že sa vyznačujú nielen najvyššou kvalitou, ale predovšetkým jedinečnou arómou a chuťovými tónmi charakteristickými pre bôby z jednotlivých regiónov. Jedná sa o jedinečný návrh pre výrobcov, ktorí hľadajú vo svojich výrobkoch nielen chuťovú, ale aj geografickú a kultúrnu inšpiráciu. Autorský proces spracovania kakaových bôbov a dôkladnosť v každej fáze výroby robí zo značky synonymum najvyššej kvality a producenta, ktorému pravdepodobne dôverujú všetci cukrári a milovníci čokoládových pochúťok. Vypracované k dokonalosti čokoládovej couvertures o krémovej konzistencii, originálne pralinky, likér, dokonalé kakaové maslo a ďalšie produkty z ponuky Cacao Barry pomáhajú získať z čokoládových výrobkov to najlepšie.

Sídlo spoločnosti sa nachádza v Zürichu už niekoľko rokov a jej produkty sú prítomné vo viac ako 30 krajinách po celom svete. Gastromania je ďalší dôveryhodný obchod s produktmi Cacao Barry. Poskytujeme široký výber a rýchle vykonanie každej objednávky.