Všetky kategórie v sekcii Pokrievky na hrnce

Praktické a dobre padnúce pokrievky na hrnce sú rovnako dôležité ako samotné hrnce. Urýchľujú varenie, uľahčujú udržiavanie hygieny a poriadku na pracovisku. V tejto kategórii nášho obchodu sme zhromaždili pokrievky na hrnce rôznych priemerov, prevažne hliníkové, oceľové alebo sklenené pokrievky na hrnce, od značiek Stalgast, Tom-Gast, Contacto a Chef de Cuisine. Na produktových listoch nájdete označenie výrobcu, radu a modelu, rovnako ako rozmery a kompletnú špecifikáciu jednotlivých pokrievok. Radi vám tiež pomôžeme a poradíme s výberom pokrievok pre hrnce, ktoré kupujete alebo používate vo svojej kuchyni.

Čítať viac >

Pokrievka na hrnce - základné kritériá výberu

Základným kritériom pre výber pokrievky na hrniec je samozrejme jej priemer , ktorý zodpovedá priemeru hrnca. U mnohých položiek je tiež uvedené, ktorá pokrievka je určená pre ktorú značku gastro hrnca, radu alebo model. Je dobré toto pri výbere zohľadniť, tým pádom budú samostatné náhradné pokrievky na hrnce skvele pasovať. Vo väčšine prípadov je možné položky rôznych sérií a značiek aj ľubovoľne kombinovať (samozrejme s rovnakým priemerom), v tom prípade sa jedná o univerzálne pokrievky na hrnce. Aby sme vám uľahčili výber produktov v našom obchode, na karte tovaru pod popisom nájdete súvisiace produkty. Môžete vyhľadať konkrétny hrniec ak nemu zodpovedajúcu pokrievku, alebo naopak.

Okrem "kompatibility" sa oplatí venovať pozornosť aj ďalším vlastnostiam výrobku a to materiálu, vyhotoveniu, alebo detailom ako je napríklad tvar rukoväte, výrezu pre naberačku a pod.

Pokrievka na hrniec - typ, materiál, povrch, detaily

  • Pokrievky na hrnce z nerezovej ocele 18/10 - trvanlivé, vysoko odolné voči teplu a kyselinám, ľahko sa čistí. Nerezová oceľ s niklom a chrómom je ušľachtilý materiál, gastro hrnce a pokrievky z neho vyrobené vydržia po mnoho rokov a dobre vyzerajú, čo oceníte najmä v kuchyniach, ktoré sú prístupné verejnosti. Obvykle ich možno umývať v umývačkách alebo aj ručne. Povrch môže byť leštený (vysoký lesk, elegantný vzhľad) alebo so saténovou úpravou (matný, dobre zakryje odtlačky prstov a ďalšie drobné stopy používania).
  • Pokrievky na hrnce z hliníka - sú obvykle ľahšie a lacnejšie ako nerezové. Hliník lepšie udržuje teplo, aj keď pri pokrievke to nie je tak dôležité. ( nákup hliníkových hrncov sa z tohto hľadiska rozhodne oplatí zvážiť). Sú menej odolné ako pokrievky na hrnce nerezové a reagujú s kyselinami, takže môžu ovplyvniť chuť a farbu potravín. Umývanie týchto pokrievok je ťažšie, nemožno ich umývať v umývačke riadu, pokiaľ ich výrobca neopatril špeciálnou vrstvou.
  • Sklenené pokrievky na hrnce - ich výhodou je samozrejme to, že sú priehľadné, takže uľahčujú kontrolu pripravovaného pokrmu, šetrí energiu a čas. Sú vhodné najmä pri dusení pokrmov a obvykle ide o univerzálne pokrievky na hrnce, takže pasujú na všetky gastro hrnce, panvice, kastróly alebo iné riady s určitým priemerom. Sklenené pokrievky na hrnce môžu byť vypuklé (praktické riešenie) alebo ploché. Niekedy sú zakončené silikónovým okrajom pre lepšie tesnenie. Zo sklenených pokrievok odporúčame najmä pokrievky vyrobené z Pyrexu®: špeciálneho borosilikátového skla, ktoré je odolné voči vysokým teplotným šokom (pokrievku na hrnce je možné použiť aj v rúre).

Pri výbere treba klásť dôraz na detaily, ako je tvar a materiál rukoväte. Kov je napríklad pevnejší ako plast, rukoväť sa nedeformuje, neopotrebováva a je nepravdepodobné, že sa uvoľní. Zato plast sa nezahrieva, takže nie je potrebné používať ochranné opatrenia. Všetko záleží na Vašich preferenciách a špecifikách Vašej práce. Radi Vám s výberom poradíme.

Cateringové vybavenie: nielen pokrievky na hrnce

Samostatné pokrievky na hrnce a kastróly a panvice tvoria väčšiu, ale stále malú časť nášho sortimentu. V našom internetovom obchode si môžete objednať kompletné vybavenie pre každú profesionálnu aj domácu kuchyňu. Hrnce a ďalšie kuchynské náčinie, stroje alebo ohrievacie zariadenia, riad, odevy pre kuchárov a mnoho ďalšieho. Odporúčame Vám preskúmať celý sortiment, nakupovanie v jednom obchode je rýchlejšie, pohodlnejšie a väčšinou aj cenovo výhodnejšie.

Predávame nielen výrobky pre gastronómiu, ale taktiež navrhujeme a komplexne vybavujeme kuchynské zariadenia. Ak práve otvárate alebo rekonštruujete svoje priestory, pozývame Vás na spoluprácu!