Ukladanie pokrievok môže byť veľmi jednoduché a pohodlné, stačí, keď si kuchyňu vybavíte držiaky a stojany na pokrievky. Môžete zvoliť z rôznych variantov a to napríklad držiak na pokrievky do šuplíka, alebo držiak na pokrievky závesný. V tejto kategórii nášho obchodu Gastromania.sk nájdete osvedčené, praktické držiaky a stojany na pokrievky pre profesionálne kuchynské vybavenie. Ergonomická kuchyňa znamená väčšiu efektivitu a bezpečnosť pri práci, preto vám radi pomôžeme s jej návrhom a zostavením. Pozývame vás na spoluprácu a na využitie ponuky nášho internetového obchodu, kde si môžete efektívne vybaviť celé zázemie svojho podniku.

Čítať viac >

Závesný držiak na pokrievky - kritéria výberu

  • Typ držiaka na pokrievky: umiestnenie a spôsob pripevnenia. V závislosti od veľkosti a vybavenia prevádzky môžete zvoliť stojan alebo závesný držiak na pokrievky, prípadne jednotlivé háčiky na pokrievky. Tie sa však lepšie uplatnia v domácej kuchyni. V niektorých skrinkách je možné vešiak tiež priskrutkovať na dvierka, toto riešenie je priestorovo najúspornejšie.
  • Počet a priemer pokrievok na gastro hrnce, ktoré sa do stojana zmestia. Držiaky a stojany na pokrievky na hrnce majú obvykle 6 alebo 8 miest, od malých až po tie najväčšie a najbežnejšie. Veľké pokrievky nebudú na najmenších držiakoch stabilné. Pokiaľ sa teda v kuchyni používa veľa XXL hrncov, sú potrebné najmenej dva držiaky alebo stojany na pokrievky, poprípade dodatočné háčiky na stenu alebo dvere skriniek na gastro hrnce.
  • Materiál a prevedenie pokrievky na hrnce. Odporúčame kov, najlepšie chrómovanú oceľ a to kvôli jej odolnosti. Vďaka chrómovej vrstve je materiál odolnejší voči korózii, takže si dlhšie zachováva svoj estetický vzhľad. Kovový stojan alebo vešiak sa tiež lepšie udržuje v čistote a hygiena je v kuchyni samozrejme prioritou.

Stojan na pokrievky na pracovnú dosku

Stojan na pokrievky na hrnce vám umožní okamžite sa postarať o ergonómiu vašej kuchyne a to bez zbytočnej práce a zdĺhavej montáže. Zaberie síce trochu pracovného priestoru, ale zároveň ho možno kedykoľvek premiestniť na vhodné miesto. Ak je vyrobený z materiálu odolného proti korózii, možno ho použiť aj ako odkvapkávač, stačí pod neho umiestniť napríklad plastovú tácku. Toto riešenie odporúčame najmä pre kuchyne s veľkou plochou pracovnej dosky alebo pokiaľ plánujete využiť steny skôr pre skrinky alebo organizéry.

Nástenný držiak na pokrievky

Je potrebné ho priskrutkovať k stene a uistiť sa, že skrutky alebo kotvy sú dostatočne dlhé, pretože kovové aj sklenené pokrievky na hrnce sú pomerne ťažké a na takej konštrukcii ich bude visieť hneď niekoľko. Montáži teda musíte venovať čas a energiu. Vešiak na stenu šetrí pracovný priestor a je vhodný na každodenné použitie, ak preň nájdete vhodné miesto. Majte na pamäti, že všetky pokrievky na hrnce na držiaku by mali byť ľahko prístupné a na dosah pre každého, kto ich používa. Ak musia zamestnanci zakaždým použiť schodíky alebo stoličku, aby si pokrievku vyberali alebo zavesili, dochádza k plytvaniu časom a energiou a znižuje sa tým úroveň produktivity a bezpečnosti práce.

Držiak na pokrievky pripevnený na dvere skrinky

Je to pohodlné riešenie, ktoré šetrí maximum miesta. Police v skrini ale musia byť o niečo kratšie, než je štandard, aby sa do nich pokrievky na gastro hrnce zmestili. Ďalším dôležitým aspektom je väčšie zaťaženie dvierok a pántov. Veľa záleží na špecifikách práce, dizajne interiéru a preferenciách personálu, ale otvorenie skrinky a vytiahnutie pokrievky môže byť menej pohodlné ako jej vybratie z vešiaka na stene. Na druhú stranu je pokrievka uzamknutá v skrinke a je jednoduchšie ju udržiavať v každodennej čistote.

Profesionálne a ergonomické vybavenie kuchyne

Ergonómia v kuchyni je rovnako dôležitá ako jej kvalitné vybavenie. Uľahčuje, urýchľuje, spríjemňuje a zvyšuje bezpečnosť každodennej práce. Stojany, vešiaky alebo háčiky na pokrievky sú nevyhnutnou súčasťou ergonomickej kuchyne. Ak práve zariaďujete alebo renovujete svoju kuchyňu a vybavenie, pozývame Vás na spoluprácu. Už roky navrhujeme a vybavujeme rôzne gastronomické zariadenia. Radi sa s Vami podelíme o naše skúsenosti a podporíme Váš projekt. Neváhajte nás kontaktovať!