Bez drveného ľadu by sa len ťažko obišli bary a krčmy, rovnako ako všetky ostatné prevádzky, kde sa podávajú nápoje. Pre malé prevádzky s obmedzeným priestorom sa oplatí vyskúšať ručné drviče ľadu - tieto zariadenia poskytnú vytvorí dané množstvo drveného ľadu bez nákladov na elektrinu.

Čítať viac >

Ako fungujú ručné drviče ľadu?

Použitie ručného drviča ľadu je veľmi jednoduché. Stačí otvoriť jeho horné veko a vložiť doň ľad vo väčších kusoch. Potom začnite otáčať kľukou na vonkajšej strane prístroja - tým uvediete do pohybu os s niekoľkými nerezovými nožmi, ktoré ľad rozdrví na malé kúsky. Pripravený ľad sa potom dostane do zásuvky, ktorú môžete ľahko vytiahnuť z prístroja a pomocou lopatky preniesť kocky ľadu do pohára. V prípade, že sa niektorá zo súčastí prístroja opotrebuje, je možné objednať náhradné diely, čo umožní drvič opraviť bez toho, aby bolo nutné ho vymeniť za nový.

Aké sú vlastnosti ručných drvičov ľadu?

Ručný drvič ľadu je vynikajúcou voľbou pre malé gastronomické zariadenie, charakterizujúce sa týmito vlastnosťami:

  1. Žiadne ďalšie náklady - výberom ručného drviča ľadu vynaložíte iba jednorazové náklady na jeho obstaranie. Nie je totiž potrebné ho pripájať k elektrine a vynakladať tak ďalšie peniaze. To je kľúčová záležitosť pre malé prevádzky, kde je osobitná pozornosť venovaná nákladom.
  2. Malá plocha - ak vaša prevádzkareň vyžaduje malé množstvo drveného ľadu, nie je potrebné kupovať veľký elektrický drvič ľadu. Ručná verzia zaberie oveľa menej miesta a jej premiestňovanie z miesta na miesto nebude problém.
  3. Robustná konštrukcia - ručné drviče ľadu dostupné v našom obchode sú vyrobené buď z chrómovanej ocele, ktorá chráni zariadenie pred koróziou, alebo z odolného akrylu. Okrem toho sú drviče vybavené odolnými nožmi z kvalitnej nerezovej ocele.
  4. Nízka cena - drvič ľadu ručné je oveľa lacnejšie zariadenie ako elektrické stroje. Vďaka tomu je cenovo dostupný aj pre malé prevádzky.
  5. Zaujímavý design - drviče ľadu ručné môžu byť nielen užitočné, ale môžu sa stať aj ozdobou prevádzky. Zaujímavý dizajn týchto ručných prístrojov určite zaujme nejedného zákazníka.

Výber ručného drviča

Pri výbere ručného drviča ľadu je nutné dbať na to, aby bol vyrobený z kvalitného materiálu - buď z chrómovanej ocele, alebo z akrylu, a aby jeho čepele boli vyrobené z nerezovej ocele. To zaistí spoľahlivú prevádzku zariadenia po mnoho rokov. V našom obchode nájdete drviče ľadu od renomovaných výrobcov, ako sú Hendi, Stalgast alebo Contacto. Tieto drviče dokonale podporujú prácu nami ponúkaných strojov z kategórie výroba ľadu, ako sú výrobníky ľadu, ľadovače. Zaistíme vám tiež ďalšie barové vybavenie, napríklad príslušenstvo k vínu.