Potis je nemecká spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a opravuje grilovacie zariadenia. Vznikla v roku 1993, spája skúsenosti a grécku kulinársku tradíciu s nemeckou technológiou a precíznosťou. Vďaka tejto filozofii ponúka spoločnosť Potis už niekoľko rokov špičkové vybavenie na grilovanie a prípravu tradičných kebabov a gyrosov v profesionálnom gastronomickom sektore. Všetky prístroje sú vyrobené z najkvalitnejšej nerezovej ocele a nehrdzavejúcich kovov a zliatin. Hriankovače Potis sú odolné proti mechanickému poškodeniu, bezpečné a ľahko sa používajú. Vyznačujú sa veľmi dobrým výkonom, vysokou spoľahlivosťou a stabilnou prevádzkou bez ohľadu na teplotu vo varnom priestore. Majú vykurovacie telesá zo sklokeramiky a sálavé ohrievače s bezpečnostným termočlánkom. Obľúbené modely sú vybavené spodným motorom a kužeľovým prevodom ako posuvným puzdrom. Konštrukcia všetkých prístrojov garantuje rovnomerné tepelné spracovanie každého druhu mäsa či už sa jedná o ovčie, teľacie, hydinové alebo zmiešané mäso. Spínač elektromotora umožňuje otáčanie oboma smermi rýchlosťou 1 plná otáčka za minútu.

Kontaktné grily Potis majú drážkované liatinové dosky najvyššej kvality a pohodlnú reguláciu teploty až do 300 stupňov Celzia. Majú pevnú budovu vyrobenú z nerezovej ocele, žiaruvzdorné ergonomické rukoväte a štandardná pracovná plocha s rozmermi 45 × 27 cm. Pod varnou doskou je zásuvka na prebytočný vyškvarený tuk. Vďaka tomuto riešeniu je ľahšie udržať kontaktný gril v čistote, a čistenie je jednoduchšie a zaberá menej času. Zariadenie umožňuje rýchlu, obojstrannú a presnú tepelnú úpravu hamburgerov, klobás, sendvičov, rýb a zeleniny.

Potis umožňuje široký výber prístrojov do bistro kebab baru, food truckov a reštaurácií, kde sa podávajú turecké a grécke jedlá. Široká škála nosnosti (od 30 do 120 kg) a rôzneho výkonu umožňuje zvoliť spotrebič, ktorý je optimálne prispôsobený charakteru a veľkosti každého stravovacieho zariadenia. Pri výbere plynového spotrebiča je potrebné mať na pamäti, že tento typ zariadenia musia inštalovať kvalifikovaní montéri.

V ponuke nášho obchodu môžete nájsť elektrické a plynové grily Potis, kontaktné grily a nevyhnutné príslušenstvo a náhradné diely pre všetky typy zariadení nemeckého výrobcu ako sú: kompletné pohony, dosky pre meče gyros, elektrické nože na gyros a kebab, odkvapkávacie misky na tuk, meče na mäso, kolíky a stojany na meče, spodné a horné držiaky mečov, naberačky na gyros a zubaté čepele nožov. Vďaka komplexnej ponuke v prípade poruchy niektorého zo zariadení, nie je problém nájsť a objednať náhradný diel. Poskytujeme odborné poradenstvo a rýchlou realizáciou každej objednávky.