Poháre na víno pre profesionálnu gastronómiu

V sortimente nášho internetového obchodu Gastromania.sk nájdete poháre na víno najvyššej kvality. Ponúkame klasické modely a okuliare originálnych tvarov. Celá naša ponuka je určená profesionálom – reštauráciám, hotelom, klubom a iným stravovacím zariadeniam, ako aj individuálnym zákazníkom, ktorí hľadajú originálne riešenia pre svoje domáce kuchyne.

Všetky poháre na víno sú vyrobené z odolného a odolného skla, vďaka ktorému sa vyznačujú nielen vysokou trvanlivosťou, ale aj všestrannosťou. Použité sklo je úplne bezpečné a spĺňa požiadavky nariadenia EP č. 1935/2004 týkajúce sa výrobkov, ktoré boli schválené na styk s potravinami a potravinovými výrobkami.

Čítať viac >

Poháre na víno – spoznajte našu ponuku!

Prečo by ste si mali vybrať poháre na víno z nášho sortimentu? Po prvé, pretože od samého začiatku existencie našej spoločnosti spolupracujeme s najlepšími výrobcami! Tieto spoločnosti zahŕňajú: LIBBEY, HOSTELVIA, BORMIOLI ROCCO, NUDE, STÖLZLE, PASABAHCE, FINE DINE, SCHOTT ZWIESEL, ARCOROC, CHEF &SomMELIER a mnoho ďalších! Vďaka použitiu moderných technológií v každej fáze výroby, ako aj materiálov a surovín z najvyššieho sortimentu nám vyššie uvedení výrobcovia ponúkajú špičkové produkty, ktoré spĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Každý majiteľ stravovacieho zariadenia si určite uvedomuje, že človek jedáva očami. Víno podávané v elegantnom, ale minimalistickom pohári sa určite stane ozdobou a výzdobou stola – ideálne pre všetky druhy stretnutí a rodinných osláv, ktoré sa konajú v reštaurácii, ktoré sa oslavujú s priateľmi a rodinou. V našej ponuke nájdete jedinečné poháre na víno – klasickejšie modely aj tie, ktoré potešia množstvom vzorov a neobvyklým dizajnom.

Poháre na červené víno

V závislosti od toho, aký druh vína podávame v reštaurácii, je dôležité vybrať si ten správny pohár. Treba mať na pamäti, že červené víno sa vždy podáva v pohári určenom na tento čas a rovnaké pravidlo platí pre biele víno a šumivé víno. Ako vyzerajú poháre na červené víno a čo ich odlišuje? V prvom rade podľa kapacity a veľkosti. Sú oveľa hlbšie a väčšie ako tie, v ktorých budeme servírovanie bieleho vína. V ponuke na Gastromania.sk nájdete poháre na červené na víno s maximálnym priemerom 212 mm, výškou 1230 mm a objemom do 1 l. Ďalšou charakteristickou črtou pohárov na červené víno je ich cibuľová miska, ktorá sa zvyčajne zužuje smerom k vrcholu.

Dizajn poháre na červené víno bol starostlivo premyslený. Vzhľadom na to, že priemer nádoby je väčší, nápoj má možnosť dýchať, čo sa následne prejavuje v procese zodpovednom za uvoľňovanie arómy. Väčšina pohárov na červené víno je vyrobená z jemného priehľadného skla, ktoré vám umožní pozorovať intenzívnu farbu alkoholu.

Poháre na biele víno

Ako môžete hádať, poháre na biele na víno sú o niečo menšie ako tie, v ktorých podávame červené víno. Sú tiež užšie a ich charakteristickým znakom je štíhla misa. Sklo je jemné, zvyčajne priehľadné, ale existujú aj modely s charakteristickými ornamentmi a zaujímavými vzormi. Prečo by sa biele víno malo podávať v menšom pohári s malou miskou? Po prvé, pretože biele víno nepotrebuje toľko vzduchu ako červené víno. To môže mať negatívny vplyv na chuťový zážitok. Menší objem pohárov vám tiež umožňuje udržiavať správnu teplotu vína, čo ovplyvňuje jeho arómu a chuť. Preto je také dôležité, aby sa určitý druh vína podával v pohári, ktorý je pre neho vhodný. V našom sortimente nájdete poháre na biele víno rôznych objemov.

Veľké poháre na víno v ponuke v Gastromania.sk!

Veľké poháre na červené víno a o niečo menšie poháre na biele víno sú len niektoré z produktov dostupných v našom sortimente! Už roky sa zaoberáme profesionálnym gastronomickým vybavením a poskytujeme im jedinečné riešenia! Vďaka spolupráci s najlepšími výrobcami sme si istí, že všetky naše spotrebiče, stroje, príslušenstvo a gastronomické pomôcky sú najvyššej kvality! Pomôžeme vám vybrať najlepšie riešenie pre každé stravovacie zariadenie a upraviť ponuku podľa vášho rozpočtu.

Náš internetový obchod je otvorený od pondelka do piatku od 8:00.m do 16:00.m. a počas tejto doby sme vám k dispozícii. Tešíme sa na vaše otázky – pokúsime sa rozptýliť vaše pochybnosti a navrhnúť najlepšie riešenie. Ak váš produkt nie je v našom sortimente, obráťte sa priamo na náš tím. Prajeme vám úspešné nakupovanie!