Peugeot v ponuke Gastromania? To je pravda, pretože Peugeot nie sú len automobily, z ktorých sa francúzska spoločnosť spája, ale aj kuchynské potreby. Spoločnosť bola založená v roku 1810 a jej prvým produktom bola mlynček na kávu navrhnutý v roku 1840. Bol vyrobený z dreva a plechu a bol k dispozícii v 10 veľkostiach. Do roku 1870 sa nazýval “obyčajný model” a dodnes je modelom ručných mlynov pre mnohých výrobcov. V roku 1858 zaregistroval výraznú ochrannú známku, ktorá sa používa dodnes a ktorá sa odvtedy používa pre všetky výrobky Peugeot Saveurs. Prvý model mlynčekov na korenie bol z roku 1874. Tento ikonický model je stále vo výrobe a teší sa neustálej popularite. Za päť rokov, v roku 1879, bol Model Y vytvorený z inovatívnych riešení – jeho mechanizmus bol ukrytý v hlave. V roku 1881 spoločnosť uviedla na trh až tri modely mlynčekov na korenie – A, C a X. Valcové mlyny A a C mali krištáľové telo s drevenou nohou a orechom, zatiaľ čo model X mal sklenené telo. V roku 1894 peugeot zostavil mlynček na korenie na základe modelu Z, ktorý meral 50 mm. Kvôli svojej malej výške sa volal Bijou. Na začiatku nového storočia, v roku 1904, bola vytvorená prvá zdobená drevená, mlynček na kávu a v roku 1920 bola navrhnutá prvá nástenná brúska. O 10 rokov neskôr spoločnosť vyrobila prvé modely elektrického mlynčeka na kávu. Keďže sa im nedarí, ich výroba bola ukončená v roku 1932. O rok rýchlejšie boli vytvorené prvé modely mlynčekov na bakelitové korenie a o rok neskôr spoločnosť uviedla na trh prvé modely mlynčekov na korenie potiahnutých farebným lakom. V roku 1936 bol vytvorený model mlynčeka na kávu Ric, ktorý sa líšil od ostatných v pôvodnom tvare a chrómovaných kovových častiach. Spoločnosť urobila druhý pokus o elektrické mlynčeky na kávu v roku 1952 a tentoraz sa jej to podarilo. V skutočnosti v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch bolo navrhnutých až 17 modelov elektrických brúsok. V roku 1953 peugeot Saveurs vyrobil prvý mlyn na korenie s charakteristickým štíhlym tvarom, tj model Hostellerie. O tri roky neskôr spoločnosť vydala klasický model mlynčeka na korenie, ktorý bol vyrobený z bukového dreva. Prvá mlynček na kávu vyrobená len z nehrdzavejúcej ocele sa objavila v roku 1958. Do roku 1975 spoločnosť vyrobila celkovo 23 modelov mlynčekov na korenie v približne 70 rôznych verziách. V roku 1987 peugeot vyvinul parížsky model mlyna – jeden z najznámejších modelov v aktuálnej kolekcii spoločnosti. Ponúka sa vo verzii vyrobenej z prírodného alebo lakovaného dreva v širokej škále farieb a veľkostí: od 10 do 110 cm. V roku 2008 spoločnosť navrhla sériu priehľadných mlynov Daman s inovatívnym riešením, ktoré spočíva v odstránení stredového hriadeľa, čím sa mlyny robia estetickejšími. O päť rokov neskôr peugeot vyvinul prvú líniu mlynov pre… syra a v roku 2017 boli vytvorené prvé mlynčeky na brúsenie ľanových a sezamových semien.

Model mlynčekov na korenie Paris je v rôznych variantoch, okrem iného zo série Paris Classic, Paris Antique a Paris Chef možno nájsť v ponuke nášho obchodu. Okrem toho odporúčame aj brasserie, Nancy, Daman, Fidji, Bistro, Oleron, Quessant, Pontalier, Tahiti, Royan, Chaumont, Baya, Baltic, Mignonnette, Palace, Molene a Hostellerie. Okrem toho v našej ponuke nájdete aj pomôcky na víno a šampanské Peugeot – vákuové čerpadlá a zátky, barmanské chrliče, otvárače a kľúče, ako aj podložky na mlynčeky na korenie a soľ.

Všetky modely brúsok vynikajú najvyššou kvalitou výroby, pevnosťou a zaujímavým dizajnom. Na výrobu drevených mlynov spoločnosť používa drevo certifikované PEFC, ktoré pochádza z väčšiny miestnych lesov, a na farbenie používa iba laky bez rozpúšťadiel.