Mona Lisa je americká značka čokoládových dekorácií, ktorá je súčasťou firmy Barry Callebaut – renomovaného belgického výrobcu čokolády. Sortiment značky zahŕňa čokoládové a marcipánové ozdoby, posýpky, ceruzky a rollsy, šálky (formičky) a korpusy, nástroje pre kreatívne činnosti, špeciálne sezónne riešenia a doplnky, rovnako ako farebné vzorované fólie na transfer, ktoré zaisťujú čokoládovým výrobkom zaujímavý povrch a chutnú expozíciu. História spoločnosti začala nápadom na čokoládový pohár v tvare tulipánu – zdobený lístkami v rôznych farbách. Inšpiráciou bol sen zakladateľa firmy o Leonardovi Da Vincim, odtiaľ vzišiel aj názov značky, ktorý je názvom jedného z najslávnejších obrazov majstra.

Pod značkou Mona Lisa si nové a premenované dekorácie zachovávajú nemenné receptúry a rovnaké prísady, a teda všetky fyzické a organoleptické vlastnosti svojich súčasných náprotivkov. Nový branding má za cieľ uľahčiť hľadanie a výber vašich obľúbených produktov pod jednou značkou, ktorá je venovaná iba a výhradne dekoráciám. Kompletná ponuka čokoládových dekorácií umožňuje cukrárom a kuchárom vytvárať pralinky, čokolády, torty, dezerty a pečivo kreatívnym a personálnym spôsobom, ktorý ovplyvňuje farbu, chuť, štruktúru a tvar čokoládových lahôdok. Ponuka dekorácií Mona Lisa pravidelne zahŕňa nové tvary a inšpiratívne riešenia a jedinečné detaily potešia zákazníkov po celom svete.

Všetky produkty Mona Lisa sú vyrobené zo 100% kakaa pochádzajúceho z udržateľných zdrojov, vďaka čomu zasluhujú certifikát Cocoa Horizons udeľovaný neziskovou nadáciou, nad ktorou dohliada švajčiarska federálna regulačnej organizácie. Cieľom nadácie je zvýšiť príjmy pestovateľov kakaovníkov a aktivovať miestnu komunitu podporou udržateľného poľnohospodárstva a zlepšením podmienok a produktivity. Nadácia sleduje aktuálne potreby poľnohospodárskych komunít a prideľuje finančné prostriedky na činnosti, ktoré stimulujú rozvoj udržateľného kakaového poľnohospodárstva a majú pozitívny vplyv na rast príjmov poľnohospodárov.

Gastromania je ďalší dôveryhodný obchod s výrobkami značky Mona Lisa. Poskytujeme široký výber a rýchle vykonanie každej objednávky.