Stredné hrnce patria k najuniverzálnejšiemu riadu v každej kuchyni - možno v nich pripravovať polievky alebo omáčky aj variť zeleninu. Skvele sa v nich redukuje prebytočná tekutina. Pri výbere stredného hrnca venujte pozornosť predovšetkým jeho výške (od 9,5 do 45 cm), rovnako ako jeho objemu a materiálu, z ktorého je vyrobený.

Čítať viac >

Ako si vybrať tie správne hrnce nerezové stredné?

Na trhu je k dispozícii mnoho typov stredných hrncov, takže výber toho správneho môže byť náročný. Pri výbere nového stredného hrnca pre vašu gastronomickú prevádzkareň sa oplatí zvážiť nasledujúce body:

  1. Druhy materiálov - na výrobu stredných hrncov sa najčastejšie používa nerezová oceľ, ktorá zaisťuje optimálny rozvod tepla po celej ploche a je odolná voči mechanickému poškodeniu. Podobné vlastnosti poskytuje aj hliník, aj keď taký hrniec nie je vhodný na použitie na indukčnom variči. Pre tradičnejších kuchárov sú dobrou voľbou liatinové hrnce, ktoré dobre držia teplo a sú odolné aj voči veľmi vysokým teplotám.
  2. Veľkosť riadu – hrnce stredné sa líšia výškou a tým aj objemom. Tieto rozmery by mali byť prispôsobené veľkosti stravovacieho zariadenia a typom pokrmov, ktoré v ňom hodláte variť. Napr. pre varenie veľkého množstva polievky sú oveľa lepšie 10-15 litrové hrnce nerezové stredné ako hrnce nerezové stredné dvojlitrové.
  3. Výber hrnca k danému typu sporáka - väčšinu riadu nemožno používať na indukčných sporákoch. Na indukčných sporákoch budú dobre fungovať iba hrnce nerezovej strednej gastro, vyrobené z nerezovej ocele a opatrené viacvrstvovým sendvičovým dnom (v ktorom sú vrstvy ocele oddelené vrstvou hliníka).
  4. Gastro hrnce vhodné na umývanie v umývačke riadu - používaním umývačky riadu ušetríte veľa času a zaistíte, že používaný riad bude úplne čistý. Iba riad z nerezovej ocele je vhodný na umývanie v umývačke - ak si vyberiete hliníkový alebo liatinový riad, budete ho musieť umývať ručne.

Profesionálne hrnce pre každé stravovacie zariadenie

Náš sortiment zahŕňa hrnce nerezovej strednej gastro rôznych výšok a objemov. To znamená, že ako veľké reštaurácie alebo cateringové podniky tak aj menšie bary môžu byť od nás zásobené tými správnymi produktmi. Ponúkame široký sortiment hrncov z rôznych materiálov, s pokrievkami alebo bez nich. Pokiaľ máte s výberom vhodného riadu problémy, neváhajte sa na nás obrátiť a my Vám radi pomôžeme!