Výkonnosť elektrických drvičov ľadu je nenahraditeľná pri podávaní veľkého množstva studených nápojov v stravovacích prevádzkach. Bary, krčmy, kluby, reštaurácie - všade tam, kde môžete potrebovať drvený ľad vo veľkom množstve na rýchle vychladenie nápojov. Práve pre takéto úlohy boli vyvinuté elektrické drviče ľadu od renomovaných výrobcov, ktoré sú k dispozícii v tejto kategórii.

Čítať viac >

Elektrické drviče ľadu - konštrukcia a prevádzka

Základom každého elektrického drviča ľadu je elektromotor s rôznym výkonom, ktorý pohybuje sadou nerezových drviacich nožov. Ľad sa obvykle vkladá do podávača umiestneného v hornej časti stroja, odkiaľ vstupuje do komory, kde je drvený kovovými nožmi a padá do vstavanej alebo zasunutej nádoby. Ako je vidieť, mechanizmus fungovania špecializovaného drviča ľadu nie je nijako zložitý, aj keď detaily konštrukcie jednotlivých modelov už budú mať zásadný vplyv na použitie týchto strojov v gastronomických prevádzkach.

Profesionálne drviče ľadu - ako si vybrať?

Drvič ľadu pre gastronómiu je veľmi dôležité barové vybavenie - bez nich by bolo ťažké vychladiť veľké množstvo nápojov v krátkom čase. Nie každý elektrický drvič ľadu však bude fungovať v každej prevádzke, preto sa pred nákupom oplatí poznať rozdiely medzi jednotlivými modelmi.

Výkon a rozmery

Automatický drvič ľadu môže dosahovať rôzne výkony - až 300 kg za hodinu. Nie vždy však bude také veľké množstvo ľadu potrebné, hoci treba priznať, že výroba ľadu v takom zariadení je najrýchlejší a najľahší. Obvykle sa spolu s týmto parametrom zvyšujú aj rozmery stroja, čo by nemalo zostať bez povšimnutia pri výbere konkrétneho zariadenia. Najmenšie elektrické drviče ľadu sa bez problémov zmestia do každej kuchyne alebo k baru a ich výkon okolo 15 kg drveného ľadu za hodinu by mal byť v mnohých prípadoch dostačujúci.

Požiadavky na ľad

Pred nákupom elektrickej drviča ľadu je vhodné analyzovať, pre aké produkty je drvený ľad potrebný a ako často sa objednáva. Aj keď je však vaša prevádzka zameraná na predaj chladených nápojov, neznamená to, že bude potrebný výkonný drvič.

Je potrebné predpokladať, že predaj výrobkov z drveného ľadu bude po väčšinu dňa na priemernej úrovni, a tomuto priemeru sa oplatí prispôsobiť výkon zvoleného drviča. Avšak je vhodné vziať do úvahy aj špičky a výnimočné situácie, kedy môže byť dopyt aj niekoľkonásobne vyšší. Pre zabezpečenie aj týchto situácií preto môžete zvážiť aj obstaranie o niečo výkonnejšieho drviča, samozrejme za predpokladu, že to voľný priestor v areáli umožňuje.

Bezpečnosť

Nezanedbateľné sú aj ďalšie vlastnosti konštrukcie drviča. Väčšina z nich sa týka bezpečnosti, preto je dobré zvážiť prítomnosť aj týchto prvkov. Elektrické výrobníky a drviče ľadu by mali byť vybavené protišmykovými nožičkami pre stabilnú a bezpečnú prevádzku napríklad pri umiestnení na kuchynskej linke. Dôležitým bezpečnostným mechanizmom prítomným v mnohých drvičoch je automatický vypínač, ktorý zabráni prevádzke prístroja, pokiaľ zostane rezná komora otvorená.

Kombináciou všetkých vyššie uvedených praktických hľadísk - výkonu, veľkosti a bezpečnosti, bude možné vybrať optimálny elektrický drvič ľadu.

Elektrické drviče ľadu - aplikácia a doplnkové vybavenie

Studené nápoje, najmä drinky, ľadová káva, triešť, dezerty - to sú produkty, pre ktoré je drvený ľad najužitočnejší, aj keď ho možno použiť aj na servírovanie niektorých produktov, napríklad morských plodov. Pokiaľ je podávanie vyššie uvedených produktov a barmanskej služby dôležitou súčasťou vášho podnikania, potom sa okrem elektrického drviča oplatí investovať aj do ďalších strojov na výrobu ľadu, ako je napríklad výrobníky ľadu, ľadovače alebo výrobníky ľadovej drviny.

Takéto stroje ponúkajú pohodlie a umožňujú rýchlo obslúžiť mnoho zákazníkov. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa elektrických drvičov alebo iných našich výrobkov, radi vám ich zodpovieme - neváhajte nás kontaktovať!