Chocovic je španielska spoločnosť s viac ako 130-ročnou tradíciou, ktorá sa špecializuje na čokoládu najvyššej kvality a doplnkové výrobky pre priemyselných a remeselných zákazníkov. Sortiment spoločnosti zahŕňa náplne a polevy, ako aj svetlé a tmavé čokolády s rôznym stupňom tekutosti a rozmanitými chuťovými tónmi. Všetky produkty Chocovic neobsahujú zbytočné prísady, lepok a ďalšie alergény a sú dochucované prírodnou vanilkou. Ponuka čokolád Chocovic zahŕňa čokoládové Couvertury z tmavej čokolády, ako je Trinea, Tobado, Quador a Suri, a mliečne čokoládové couvertury, ako je Zeylon s klasickou príchuťou mliečnej čokolády. Sortiment čokolád zahŕňa aj bielu tekutú čokoládu Nacar, ktorá sa vyznačuje vysokým obsahom mlieka. Kakaové polevy Chocovic sa vyznačujú rôznym stupňom tekutosti a kompletné paletou čokoládových farieb – od svetlo po tmavo hnedé a sú označované, okrem jednej (Dower), symboly P 300, P 140 a PL 100. Náplne Chocovic sú rozdelené podľa účelu a zahŕňajú náplne pre pečenie (Horno a Crema Blanca), pre vstrekovanie (Inyectar), pre prekladanie (Extender a Iroko) a na poťahovanie (Azabache, Kiribati a Made).

Ponuku spoločnosti dopĺňajú tiež kakaové prášky (Siena 21 a Camel 11), špeciálne pasty s príchuťou – napr. mandľová a lieskové pasta s jemným karamelovým podtónom, a dekoratívne artikle, ako napríklad posýpka z tmavej kakaovej polevy Fideo Oscuro, farebná posýpka z cukrovej hmoty Fideo Oscuro, hobliny z tmavej čokolády Virutas Negras, hobliny z mliečnej čokolády Virutas Leche, hobliny z bielej čokolády Virutas Blancas a ozdobné ceruzky Ciria Negra vyrobené z tmavej a bielej čokolády.

História spoločnosti siaha do roku 1872, kedy bola založená malá rodinná manufaktúra vyrábajúca čokoládu pod názvom Arumi, ktorá sa teší veľkej popularite. Pod súčasným názvom spoločnosť pôsobí od roku 1977, po tom, čo spoločnosť prevzala koncern Nederland Group. Na lokálnom španielskom trhu spoločnosť pôsobí pod značkami Chocovic a Novacrem – obe dopĺňajú rozsiahle portfólio spoločnosti Barry Callebaut, ktorá je ich vlastníkom od roku 2009. Chocovic má dve moderné továrne, ktoré zamestnávajú celkovo niekoľko stoviek ľudí. Jedna z nich sa nachádza v Gurb blízko Barcelony a každý rok vyprodukuje približne 30 000 ton čokolády. Druhá továreň sa špecializuje len na polevy a náplne. Chocovic je tiež zakladateľom a majiteľom čokoládovej akadémie Aula Chocovic, ktorá organizuje veľmi populárne tematické školenia pre profesionálov zo široko koncepčného gastronomického priemyslu.

Bohatá a pestrá ponuka čokolády a ďalších produktov Chocovic určených pre cukrárov a pekárov umožňuje výrobu čokoládových lahôdok a dezertov, ktoré sú nielen chutné, ale aj estetické a vizuálne zaujímavé. Gastromania je ďalší profesionálny obchod s produktmi značky Chocovic. Poskytujeme široký výber a rýchle vykonanie každej objednávky.