Gastronomické zariadenia sú v prvej rade spájané s tým, či je u nich plno, aké jedlá ponúkajú a tiež rýchlosť prípravy jedál a kvalita obsluhy. Tento pohľad je však príliš obmedzený. V konečnom dôsledku, bez jedla údajne vydržíme až mesiac. Pokiaľ však nebudeme piť žiadne tekutiny, prežijeme len niekoľko dní. Preto tu pre vás máme ponuku gastronomického vybavenia firmy Chef & Sommelier – značky, ktorá sa špecializuje na výrobu kvalitných pohárov a skleneného riadu. Design produktov tejto značky má klasické i extravagantné prvky a je výsledkom spolupráce známych designérov a skúsených remeselníkov vo svojom obore.

Všetky výrobky značky Chef & Sommelier sú vytvorené v spolupráci so someliérmi a odborníkmi na miešané nápoje a preto každý sklenený produkt poskytuje maximálny pôžitok z nápoja, ktorý je v ňom servírovaný. Dopomáhajú k tomu všetky jednoduché i náročné krivky na pohároch, ktoré majú vplyv na zmyslové vnímanie a tým i samotnú chuť nápoja a tiež poskytujú bezpečné uchopenie. Najkvalitnejší materiál, ktorý sa používa k výrobe pohárov je kombinácia pevnosti a ľahkosti a preto pri samotnej konzumácii nápoja zákazník nepociťuje ťažobu pohára ale hmotnosť kvapaliny, ktorá sa v pohári nachádza. Pohár na víno, na šampanské, vodu alebo brandy je jen zlomkom ponuky tohto výrobcu. Každý znalec dobrého vína alebo miešaných nápojov nájde v katalógu ten správny pohári na konzumáciu svojho obľúbeného nápoja.

Kvalitné sklenené produkty nie sú to jediné v ponuke Chef & Sommelier. Za zmienku tiež stojí ich nože na maslo, jedálenské nože, vidličky a lyžičky alebo polievkové naberačky. Nájdete tu také karafy v rôznych tvaroch, ktoré sa môžu pochváliť nielen estetickými ale tiež praktickými hodnotami – poskytujú maximálny pôžitok a arómu servírovaného nápoja. Ďalšie v ponuke sú taniere. Výrobca ich ponúka v rôznych pastelových farbách, čím dokonale doplní napr. extravagantnú výzdobu bytu a dodajú servírovaným pokrmom umelecký punc, ktorý ocenia hlavne fotografi na svojich snímkach.

Materiály, s ktorými výrobca Chef & Sommelier pracuje sú: kvalitné sklo, prvotriedna nerezová oceľ a porcelán. Pokiaľ sa chcete presvedčiť o kvalite jednotlivých výrobkov, prejdite si katalóg tohto výrobcu na našich stránkach Gastromania SK, ktorá je jeho oficiálnym partnerom v Slovenskej republike.