BRITA je nemecká rodinná spoločnosť, ktorá úspešne pôsobí na trhu viac ako 50 rokov. Na samom jej začiatku vzniku boli všetky výrobky vyrábané ručne. Zakladatelia spoločnosti sa postupne stali inovátormi v oblasti filtrácie vody. Spoločnosť BRITA, jej názov je odvodený od mena dcéry majiteľa, sa postupom času vyvinula v celosvetovo uznávanou a žiadanou značkou. Získala radu prestížnych ocenení a vyznamenaní za inovatívne riešenia. Blízky im je ekologický prístup k podnikaniu a snaha o zlepšenie životného prostredia.

Čítať viac >

Vodné filtre Brita

BRITA predstavila prvý vodný filter už na začiatku 70tych rokov. Bol to lievik, ktorý bol umiestnený na priehľadnej nádobe. Vyvinutá filtrácia vody bola prielomová metóda. Za účelom zníženia množstva vodného kameňa a zlepšenia chute a vône vody bola použitá iontomeničová živica a aktívne uhlie. Vďaka tomu sa stala voda mäkšia a chutnejšia, Od tejto doby si spoločnosť stanovila ciele a to zlepšovanie kvality pitnej vody, ale veľký dôraz kladie i na potreby životného prostredia.

Systémy vodných filtrov Brita

S rastúcou popularitou sa začali filtre BRITA používať nie len v domácnostiach, ale svoje využitie si našli i v kaviarňach, baroch a podobných miestach. Filtrovaná voda vďaka svojej chute ovplyvňuje nie len chuť servírovaných pokrmov, ale chráni i kuchynské vybavenie proti usadzovaniu vodného kameňa. Na našich internetových stránkach Gastromania SK, ktorá je oficiálnym partnerom spoločnosti BRITA, nájdete ako vodné filtre, náhradné filtračné vložky, náhradné náplne zmäkčovadiel, hlavy a elektronické počítadlá prietoku vody. Vodné filtre BRITA a príslušenstvo na úpravu vody ovplyvňuje nie len chuť vody, ale i jedál a nápojov z nej pripravené. Stojí za to ho mať vo Vašej reštaurácii, kaviarni alebo domácnosti. Prezrite si naše stránky a vyberte si z ponuky, ktorá firma ponúka.