Ručné citrusovače

Citróny, limetky a pomaranče sú najčastejšie používané prísady pre všetky druhy nápojov. Často sú nevyhnutnou súčasťou alkoholických nápojov a kokteilov a iných chladných nápojov, ako i horúcich vylúhovaných čajov a bylín. Citrusy sú súčasťou klasických receptov na najobľúbenejšie nápoje. Čím by bolo mojito, margarita alebo cuba libre bez týchto ovocných ingrediencií? Bežný, celkom priemerný alkoholický nápoj. Lisy na citrusy by preto mali byť nevyhnutnou súčasťou každého gastronomického zariadenia.

Čítať viac >

Neveľký rozmer a ergonómia 

Pre rýchlu prípravu nápoja s prídavkom čerstvej šťavy sú najvhodnejšie ručné citrusovače. Sú veľmi pohodlné, ergonomické, ľahko sa používajú a umožňujú Vám vylisovať správne množstvo šťavy počas niekoľkých sekúnd. Vzhľadom k ich malej veľkosti nezaberajú toľko barmanského priestoru ako elektrické lisy a odšťavovače. Okrem toho môžu byť vizuálne atraktívnou pomôckou. Sú vyrobené z rôznych materiálov schválených pre styk s potravinami – elegantná nerezová oceľ a kvalitné farebné plasty.

Malé, jednoduché a šikovné ručné citrusovače sú ideálne na rýchle vytlačenie časti citróna alebo pomaranča priamo do nápoja alebo čaju. Fungujú skvele v reštauráciách, bufetoch a pri všetkých druhoch akcií typu švédske stoly. Umožňujú pohodlné použitie citrusových ingrediencií k horúcim a studeným nápojom. Vyrobené sú z pevnej nerezovej ocele, čo uľahčuje čistenie a umožňuje bezpečné umytie v umývačkách riadu. 

Ručné stojanové lisy na pomaranče a iné citrusy sú ideálne pre všetky druhy stravovacích zariadení, ktoré podávajú prírodné, čerstvo vytlačené šťavy. Majú pohodlnú páku a držadlo, ktoré zvyšuje stabilitu. Silná pružina zaisťuje, že sa páka automaticky vracia do predvolenej polohy. Vďaka tomu je ručné odšťavovanie jednoduché a nevyžaduje mnoho sily.