Značka Pasabahce, ktorá je súčasťou tureckej skupiny Sisecam Glassware, sa špecializuje na výrobu stolného skla a keramiky. Vznikla v roku 1934 a v nasledujúcich rokoch si postupne vybudovala pozíciu svetovej jednotky v obore. Ponúkané firmou produkty, bez ohľadu na svoj účel sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania, vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a poškriabaniu a vycibreným, zaujímavým dizajnom – od minimalizmu až po sofistikované, bohato zdobené formy. Vďaka širokému sortimentu výrobkov, dokonale organizovanej distribúcii, pobočkám v takmer 20 krajinách na rôznych kontinentoch a premyslenej cenovej politike patria výrobky Pasabahce k najčastejšie voleným tak v segmente profesionálneho stravovania, ako aj u individuálnych užívateľov po celom svete.

Široký sortiment Pasabahce zahŕňa celý rad produktov z keramiky a skla. Sú to okrem iného: poháre rôznych tvarov a objemov určené na rôzne druhy liehovín, nápojov a koktailov (na biele a červené víno, vodku, martini, whisky, margaritu), poháre na šampanské a výčapné zariadenia, poháre a poháre na stopke na rôzne druhy pivá, šalátové misy, zmrzlinové a dezertné poháre, karafy, džbány, šálky s podšálkami, poháre na chladené nápoje, miešacie misy s výlevkou, barové poháre, soľničky a koreničky, nádoby na olej a popolníky. Vďaka rôznorodosti tvarov a objemov ponuka Pasabahce zahŕňa všetko, čo potrebuje profesionálna reštaurácia, vináreň alebo krčma, a zaujímavé a elegantné Design, ktorý vychádza z tradície aj najnovších dekoratívnych trendov, zvyšuje estetickú hodnotu všetkých ponúkaných výrobkov, ktoré sú skutočnou ozdobou každého stola alebo baru. Na svojich webových stránkach sa spoločnosť chváli, že je výrobcom “prvého ultra hygienického skla na svete”. Všetky výrobky z radu Pasabahce sú schválené pre styk s potravinami a vzťahuje sa na ne záruka výrobcu.

Produkcia Pasabahce sa nachádza v troch závodoch: v Turecku, Egypte, Bulharsku a Rusku. Firma zamestnáva približne 6000 zamestnancov a exportuje svoje produkty do viac ako 140 krajín. Hlavné značky firmy – Pasabahce aj Borcam a tiež jej sub značky, Pasabahce Porselen a Pasabahce Professional zahŕňajú viac ako 20 tisíc produktov. Okrem produkcie skla a keramiky, Paşabahçe vlastní 52 maloobchodných predajní stolného a kuchynského riadu, ktoré sa nachádzajú v Turecku a niekoľkých zahraničných krajinách. Sisecam Glassware, ktorej časti je Pasabahce, vyrába aj papierové a lepenkové obaly. Na miestnom trhu je značka symbolom špičkovej kvality a dôveryhodnej spoločnosti, udáva trendy a inšpiruje. V Turecku je ťažké nájsť gastronomické zariadenie alebo dom, v ktorom produkty Pasabahce nie sú prítomné. Vďaka širokej ponuke nášho obchodu, najkvalitnejšie používané sklo sa čím ďalej tým častejšie objavuje v slovenských zariadeniach a domovoch.