Elektrický lis na citrusy je nevyhnutným nástrojom v každom bare. Čerstvo vylisovaná šťava z rôznych ovocí a zeleniny je tiež dôležitou výhodou, ktorú je možné využiť v obľúbených kokteilbaroch, kluboch a mnohých ďalších zariadeniach, ktoré podávajú nápoje alkoholické aj nealkoholické. Ponúkame široký výber elektrických citrusových lisov, ktoré zrýchľujú a uľahčujú prácu barmana, sú efektívne, odolné, ľahko ovládateľné, nezaberajú veľa miesta a vďaka tichej prevádzke je možné ich používať pri bare bez rušenia pokoja zákazníkov.

Čítať viac >

Lis na citrusy elektrický - pre zariadenia s rôznymi potrebami

V tejto kategórii nájdete predovšetkým elektrické lisy určené pre citrusy a nízkootáčkový odšťavovač určené aj pre iné druhy ovocia a zeleniny. Treba poznamenať, že aj keď majú podobnú funkciu, do tejto kategórie nespadajú klasické odšťavovače, ale iba elektrický lis na ovocie predovšetkým citrusové. Je vhodné vybaviť sa takýmto zariadením najmä v prípade pravidelného podávania štiav každý deň - na rozdiel od ručných variantov sú tieto lisovacie stroje schopné vyrobiť značné množstvo šťavy počas krátkej doby. Elektrický lis na džúsy by mal byť prispôsobený podľa výkonu potrebám zariadenia - tie s najvyššou výkonnosťou, dosahujúce až 3000 otáčok za minútu, budú užitočné v zariadeniach využívajúcich alebo predávajúcich veľké množstvo šťavy.

Nie je však závislá na výkone, pohone, naše odporúčané lisy sú vyrobené z vysoko kvalitnej nerezovej ocele, ktorá zaručuje vysokú odolnosť a bezproblémovú dlhodobú prácu - aj v nepretržitom režime.

Elektrický lis na ovocie a zeleniny - keď ide o efektívnu výrobu šťavy

Elektrické lisy dosahujú vysokú účinnosť a dobre sa osvedčujú v zariadeniach s miernou prevádzkou, ktoré svoju ponuku čiastočne opierajú o šťavy (ako samostatný produkt alebo prísada do nápojov). Kvôli svojej konštrukcii ich možno používať iba na citrusové plody - citróny, limetky a do určitej miery aj pomaranče alebo grapefruity. Postačí rozrezať ovocie na pol, umiestniť jednu polovicu na vhodné miesto zapnutého zariadenia a jemne stlačiť. Lisovacie stroje sú najčastejšie vybavené krytmi, ktoré bránia poliatiu okolia šťavou a tým pomáhajú udržiavať čistotu v priestore baru. Také lisy na citrusy, pokiaľ sú kvalitné a od dôveryhodných výrobcov ako je Hamilton Beach, môžu výrazne zefektívniť prácu pri bare a zrýchliť výdaj nápojov bez toho, aby vytvárali veľa hluku a zaberali veľa miesta.

Elektrický lis - účinný a lákavý

Elektrický lis na citrusy môže byť tiež prispôsobený pre väčšie citrusy, ako sú pomaranče alebo grapefruity. Obvykle taká šťava môže byť samostatným nápojom, ktorý sa vyznačuje jednoduchým a rýchlym procesom výroby s vysokou maržou, preto sa skvele hodí do barov, reštaurácií, kaviarní, hotelov a mnohých ďalších gastronomických zariadení. Samozrejme pomarančová šťava je aj ingredienciou mnohých nápojov. Rozhodne stojí za to vybaviť svoj bar týmito zariadeniami.

Elektrický lis na pomaranče je ešte jednoduchší na obsluhu ako jeho náprotivok na citróny. Stačí zaistiť, aby celé plody boli umiestnené v podávači a stlačiť príslušné tlačidlo alebo páčku - proces je úplne automatický. Veľkou výhodou takéhoto vybavenia je možnosť vystavenia v podávači ovocia určeného na lisovanie, čo priťahuje pozornosť zákazníkov a podporuje predaj.

Automatický lis na citrusy na výrobu zdravých štiav

Nizkootáčkový lis na ovocie a zeleninu je zariadenie, vďaka ktorému je možné získať veľké množstvo šťavy s vysokou výživovou hodnotou. Pomalé studené lisovanie umožňuje získať hustú, čerstvú šťavu, ktorá si zachováva viac zdravotných vlastností ako pri použití odšťavovača. Taká šťava môže byť podávaná priamo, použitá ako ingrediencie v nápojoch a nealkoholických nápojoch alebo použitá ako ingrediencie v dezertoch a ďalších jedlách.

Výkonné odšťavovače a ďalšie vybavenie profesionálneho baru

Barové vybavenie nebude kompletný bez zariadenia na lisovanie šťavy, ktorú je možné využiť v nápojoch, jedlách alebo podávať ako samostatný nápoj. Elektrický lis na ovocie sa v tejto úlohe osvedčuje skvele, ale pozývame vás na zoznámenie sa aj s ďalšími kategóriami nášho obchodu, ktoré obsahujú profesionálne barové zariadenie. Ak máte otázky ohľadom nášho sortimentu, radi vám pomôžeme!